Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    I jos sto symbian nije toliko hw zahtjevan, tako da je i tih 680MHz sasvim dovoljno... meni na n8 baterija traje glatko 2 dana s tim da dosta koristim wi-fi i igram se. Da smanjim wi-fi i igre moze 4 dana.
     
  2. Deniken

    Deniken Aktivista

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Sve mi slici na Android.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    govorim iz razloga sto kasnije kad se nabaca slika, videa, muzike, telefon postane uzasno spor, da si imao prije N73, on ti je cist dokaz, samo dok udjem u menu treba 2-3 sec ako ne i vise, pa ni update ne pomaze
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    To je vise bio problem sporih memorijskih kartica nego samog procesora.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    c c c našao n73, telefon iz 2006 godine s procesorom od nekih 200mhz da porediš s današnjim pametnim telefonima :D. i ovo što je dino napisao stoji također.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Da poredis, N73 je bio puno sporiji nego ova sad moja Nokia 5800 i bez memorijske kartice.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Re: Novi Symbian u razvoju

    I ja sam volio symbian dok nisam probao android, sada se nebi vratio nema šanse, a isto tako manje više sam promijenio sve te nokie kao i ti.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  8. Deniken

    Deniken Aktivista

    Re: Re: Novi Symbian u razvoju

    Potpisujem sve.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    opet offtopic... tema je novi symbian, a ne android vs nokia.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Juce sam drzao u ruci prototip nove Nokia-e sa Symbian^3 Anna OS-om. Telfon je fizicki prelijep, i kvalitetan, znam da je 5MP kamera, da ima NFC, ClearBlack display. Nema jos naziva ali je neka C serija. Imam par slicica, ali ih ne smijem staviti na net :) U glavnom, Anna je bas dobar update, i drago mi je da sam iz prve ruke vidio da je "stvaran" jer sam poceo sumnjati da ce izdati taj update. Meni se extra svidio OS. Bas su ga kvalitetno sredili
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    citao sam na gadget.ba da ce izaci ( mislim ove sedmice da je trebao ) update za symbian s60 5th, da li neko zna da li je izasao, i posto otprije imam nokiu n97 mini, hocu da je updateujem, i nasao nokia n97 mini, ali nema update za nju, a ima za veliku n97, da li moze taj update od velike n97 na n97 mini, jer je razlika samo u velicini i memoriji, n97 velika ima 32 gb, a mini 6 gb :p
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Nemaju istu hardwersku tastaturu.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju


    Malo sam nesto trazio, i izgleda da ovaj telefon sto sam cackao nije Anna nego Belle verzija symbiana. Pih... sad sam se razocarao jer je dosta bolji od Anna-e. Prvo sto sam posumnjao da nije Anna je kada sam na ovim clipovima vidio da na homescreenu ne mozes kao na androidu stavljati one male shortcute gdje hoces. U Anna-i ide kao i na PR1.2, 6 onih blokova i u jednom bloku idu 4 shortcuta. Na ovome telefonu sto sam cackao mogao si staviti shortcut gdje god si htio, kao kod androida. Onda na homescreenu nema onoga options i call nego ikona nesto ala " :: " i ikona tel. slusalice... ma drasticna razlika... U glavnom, Anna nije nista sta ce ako bog da biti belle :D
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    znaci, symbian napreduje :D
    da li ce izlaziti jaci telefoni od symbiana anne ili belle, kao sto su dosad n95, n96, n97, i n8, ili ce samo biti update na sada ove telefone ?
    i kada otprilike?

    Qlerr, da li se osjeti razlika u perfomansama kad si isprobavao taj mob, da li laga inace symbian telefoni pri radu?
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ma razlika je drasticna, jos ako uzmes u obzir da je neka pre alfa verzija, telefon nema ni naziva. Ima NFC, to sam vidio, 5MP je kamera, ali kaze mi taj momak da je to sve jos opcija, svasta se moze promijeniti. Ali OS je fenomentastican :D Bas drasticna razlika u odnosu na Annu. E sad, taj momak ne radi na S60 telefonima, pa mi nije mogao reci hoce li biti novih, sta i kako... ali da se symbian razvija :D razvija se :D
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ja bih rekao da je ovdje prije bila ona "steta je da se baci" nego da se razvija. Mislim da je sve ovo rezultat nekog davno zapocetog rada, pa s obzirom da jos uvijek nemaju telefona na popularnoj platformi, ovo su iskoristili kao PR. Koliko ce se ulagati u Symbian ovisi od toga koliko će se prodati aktuelnih Symbian telefona. Prema trenutnim rezultatima, jako malo.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Eto prilike da se Nokia vrati u sami vrh.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    i kad mozemo ocekivati nove Nokie sa Symbian Belle OS om :?: :smt001
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Rekli su do kraja godine, ali su rekli i da ce Anna doci do polovine 7. mjeseca, pa evo, jos nista...