Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    koji je ovo model? i kad bi mogao izaći?

    i šta su ono rekli, na koje sve modele će moći apgrejd na annu? znam za n8 sigurno, ali bilo je još modela za koje su naveli da će se moći apgrejdovati...
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Nokia X6 i E6 ce doci sa Annom, a znam da ce na Annu moci samo oni koji koriiste Symbian^3 tj, Nokia C6-01, N8, E7 i C7

    Anna dolazi u Augustu valjda
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    pa super onda... ionako su mi i anna i belle privlačniji nego wp platforma.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Samo mala ispravka, nije X6, nego X7. X6 je sa starim Symbianom, nije ni ^3 :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Evo je Belle :) na N8 :)




    A jos mi ni Anna nije izasla :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Mislio sam da je LG sampion u odlaganju novih revizija OS-a za mobitele, ali Nokia je sada stvarno uzela tu titulu.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Nokia je neprikosnovena tu. Sjecam se kada su najavili PR 1.2 update... pa ga odgadjali par mjeseci, za Annu su rekli u augustu dolazi, do kraja augusta svi ce je imati, a jos nigdje nije dosla, znaci nije ni pocelo, a za PR1.2 mi je trebalo 2 mjeseca od izlaska da meni dodje.

    Ali, hajde, bar je lijepo znati da se nesto kuha.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    svidja mi se ono da mozes u landscape i portrait mozes po svome rasporediti ikonice :)
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    To sam vec pisao da mi se svidjelo dok sam cackao sada vec najavljenu Zeta, ma super je OS. Ima pravo dobrih widgeta, praktican je. Vidi se da je symbian tu vec dedo stari, i onda ima dosta stvari koje su logicne i nekako puno jednostavnije rjesene u odnosu na android.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju


    Nokia 500 sa symbian anna os, 1ghz procesor, lijepo nema sta :D

    bilo bi lijepo da opet dodje uz paket par poklopaca uz mobitel, kao prije kod nokie n79 :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Kako samo Simbian i dalje smiješno izgleda u poređenju s androidom.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    volio bih i ja andorid na nokiji, al da ga nokija po svome prilagodi
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UamMwzu9LCE&feature=feedu[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-TgyxzdkCAA&feature=feedu[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=72NasTPYkNQ&feature=feedu[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LR7g5HhGw2k&feature=feedu[/youtube]
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    niđe veze... to je isto kao da izjaviš da linux izgleda smiješno u poređenju sa windowsom.

    symbian anna će svakako imati svoje poklonike, tim prije što je, ako ništa, jednostavniji od androida.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    pa u paketu se i dobiju dodatne zadnje maske, kao kod n79.

    samo, velika mana ovog telefona je nedostatak autofokusa i blica.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    opet nokia pomalo ßsere
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ne znam, meni se symbian svidja. A pazi ovo, zena mi ima HTC Legend, i ako ugasim ono debugging mode, telefon stopa samo tako, kazu to je tako, nema mu lijeka...

    jaran ima Deside HD, evo 4 dana skida update od 19MB... zahebava ga wi-fi pravo, youtube steka, ne moze da skida aplikacije sa marketa... drugi jaran ima neki samsung, iz poste, ne znam im oznake, imenik mu komplet pobrkao, onda kako god ugasi u opcijama da se ne konektuje sam na net, on to opet radi, i pojede mu svako malo kredit, nesto skida... u glavnom, meni Android jos uvijek nekako djeluje "nedoreceno".. tacno se po nekim opcijama, pristupu njima, vidi da je symbian, iako realno arhaican, "zreliji" OS.

    Npr. sta me pravo nervira kod androida, otvorim recimo Operu hocu da surfam, i on mi javi nema wi-fi... nisam ga upalio, ili odem na market isto problem, nema wi-fi.. Znaci moras stavidi widget i svaki put paliti/gasiti wi-fi da bi nesto radio. Ja na symbianu pokrenem ovi store, on zna da meni treba net, i trazi prvu konekciju po prioritetima, pa ako nema nigdje wi-fi, pita me hocu li na bhmobile internet... isto tako i sa operom i ostalim aplikacijama. To mi je bas glupo rjeseno na androidu, iako on nije tema danasnje emisije :)
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Sto se tice wifia, u opcijama se fino podesi da je always on, tj da se ne gasi kad ekran ode u standby, i uvijek si onlajn. Meni uvijek rade skype i fejs chat. Sto se tice skidanja na telefonu, ja skidam torente od 1gb bez problema, tako da je to ocito do pojedinog telefona.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Qler nemoj se ljutiti ali stvarno do danas nisam znao da jos ima ljudi koji daju prednost Symbianu u odnosu na Android. :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Te navedene probleme sa androidom nemam ni sa kuhanim romom koji cak nije pisan ni za moj telefon. A sto se tice WiFi on/off funkcije. Moram priznati da je jako korisna jer ne dolazi u obzir da je WiFi stalno ukljucen. Ode baterija. Pogotovo sto android aplikacije svako malo traze online vezu. No.. meni ne smeta spustiti notification te ukljuciti WiFi jer to zahtjeva dva klika (na 2.3.X ne treba widget).


    Symbian kako trenutno stoji nema razloga da ne bude konkurentan i da se pljuje. Na zalost, nisam ga licno koristio ali po onome sto vidim izgleda sasvim solidno. Malo mi smeta sto lici na android no bolje i to nego sto je WP7. Takodjer smatram krajnje neozboljnim kada bi se symbian stavljao iznad androida. Ako symbian ima vecu listu stvari koje su bolje nego na androidu.. neka neko postavi. Mozda bude i moj naredni telefon ali meni licno symbian jednostavno nije prihvatljiviji ni po izgledu/funkcionalnosti koju sam vidio.. a takodjer moram spoenuti ogromnu podrsku develepera na android platformi.

    Još sto meni smeta kod symbian-nokia telefona jeste nedostatak dugmadi ispod ekrana pa mi onda u sami OS ubaci dugmad koja mi odmuzmu prostor skoro 1/4-ne ekrana. Totalno bespotrebno. Isto se moze reci i kod androida jer pojedine aplikacije na isto mjesto i skoro isto prostora zauzimaju sa svojim reklamama. Ali generalno android ima bolje rjesenje.