Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Nisam ja rekao da je Symbian bolji, samo da su meni neke stvari logicnije rjesene kod njega. A i sa Belle dolazi do dosta poboljsanja, samo da hoce vise doci :D
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    a jos ni Anna nije izasla :D

    meni je symbian najdrazi os, bio sam kratko vrijeme na androidu ( sgs ) iskreno telefon je bio brz, al andorid mi se ne svidja, naucio na symbian, stacu, samo da izbace anna i belle update sto prije, ne mogu cekati vise :D
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ma to je sve stvar navike, ja isto vise gotivim symbian. Kao sto sam rekao, neke stvari su mi nekako logicnije rjesene na symbianu. I Belle je odlicna, pisao sam da sam cackao onu nokia 700 :D i OS je fakat beton.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    kad izadje anna, valja opet cekati onda belle :smt003
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    kako to da nokia nista ne spominje za N8-01 ? da li ce taj mobitel uopste izlaziti ove god :?

    evo slika kao nekog concepta
    [​IMG]
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Pomalo su im retardirane oznake SlovoBroj-BrojBroj. Tipa C2-02, X2-01 itd. Zar nisu mogli sta bolje smislit? Totalno je glupo imati "-" u imenu. Dodjes negdje i pitas imate li Ce Dva Nula Dva? :D Pa barem da je C202 / X201, bilo bi i citljivije i pamtljivije.
    A sad sa ovim jos novijim oznakama tipa Nokia 500 je normalnije, barem se vracaju na nesto slicno starim oznakama 1xxx, 2xxx.... 9xxx, samo sad sa 3 cifre.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    evo sta meni smeta kod prvog s60v5. To je kilav OS. Sad imam stock verziju najnovijeg fw v52.0.101. Recimo kad otvara stranicu preko standardnog browsera preko 1.5 mb kaze memory full i onda uspori totalno. Opera se u toj situaciji jednostavno srusi. Takodjer kod Opere nema flash plugina vec mi svaki video otvara u real playeru koji uglavnom ne ucita tj stoji na 0%. Potom multitap koji mi je bolji od qwerty biljezim kao plus, ali mana je sto ne moze puno teksta stati u okvir. Mini qwerty je neupotrebljiv. Sada sto volim: jednostavan i spartanski UI, dobar music player, 3d efekti zvonjave koji ima cak na 5230 koji nema stereo zvucnike, push mail koji skida postu dok god ima konekcije, te wlan koji se automatski konektuje na internet kada nadje poznatu mrezu. Jedino da su kod 5800,x6,5230, 5530 prvih modela stavili ekran neke normalne rezolucije bilo bi dosta bolje. Ovako je ekran predug u uspravnom polozaju a uzak, i presirok u vodoravnom polozaju a prenizak. Bivsi vlasnici znaju na sta mislim.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    symbian tek sad postake polako sto je trebao biti bar prije 2 god
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ubjeđen sam da će Android zajednica uveliko imati custom Ice Cream romove na telefonima dok se Belle ne pojavi. Nažalost. Recimo novi E6 mi se mnogo sviđa, ali kada vidim koliko vlasnici prethodnih modela čekaju na neke gluposti koje su odavno trebale biti tu, prođe me želja za kupovinom.
     
  10. efo

    efo Komšija

    Re: Novi Symbian u razvoju

    meni se ovaj zadnji fw na 5230 pravo svidja, ubacili su slide to unlock kao kod c6tice, dodali besplatan adobe reader lite, poboljsano kineticko skrolanje i overall telefon je stabilniji. nebi bilo lose kad bi u naredoj verziji dodali i homescreen kao kod c6, da onda nemam potrebe prelaziti na c6 cfw
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Upravo ide download Anna-e. I to preko Nokia Software updater-a. OVI Suite kaze nema nista, dodjem na posao, tu mi Win XP i imam NSU, haj reko da probam preko njega, kad kaze izvol'te :)

    Javim utiske :)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Skini Anu. :mrgreen:
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Skidoh je ja :) Evo sad mi music player osvjezava listu pjesama. Inace, probao sam browser, brze otvara stranice, brze rotisa sa portrait na landscape mod, prelaz izmedju homescreen-a je sada ono fluidan, ikone su malo ljepse, font je drugaciji.... jos nisam probao portrait qwerty tastaturu kakva je u praksi... vidjet cemo, vidjet cemo :)
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ja sam instalirao novi C6 v40 CFW i dobio sam dosta novih stvari. Ovo je untouched verzija od binh24, jedino sto je dodano je novi web browser v7.3. i novi Ovi Maps. Evo kako to sad izgleda:

    [​IMG]
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    isti browser, jedino sto sam se nadao da ce ispraviti, jos uvijek nema search unutar music playera... Ostalo fakat samo ima poboljsanja

    edit:

    Sad sam vidio jednu korisnu promjenu. Ja na jednom imenu imam vise brojeva od jednog kontakra, npr. posao, mobitel, kuca... Prije u logu nisam vidio sa kojeg me broja zvao. Sada pored imena ima ikona mobitela, ili obicnog telefona, posao, u glavnom odavno im to fali, i evo sjetise se sad to srediti.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    jel to stigla Anna?
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Jasta je :) i stvarna je :)

    Evo par slika
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Jos samo cekam da neko portuje portrait keyboard za C6/5800 CFW, pravo korisna stvar.
    A sto se tice Bihamk i 24sata appsova na Ovi store EPIC FAIL :lol:

    [​IMG]

    BTW predlazem da se ova tema preimenuje u Symbian S60v3/S60v5 Official Thread i stavi u sticky ;)
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Ma ja je skinuo, jaran mi radi kod njih pa me nagovorio :)

    A trebalo bi ovo sticky.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Sad mi sam telefon javi jos tri update-a izasla, 33MB

    1. Symbian Anna update - Required
    2. Symbian Anna update - Important
    3. Social - optional


    E sad, dok se jos snimaju, predpostavljam da su vezani za kameru, tj 30fps-a i continiuos AF... Social je vec par update-a imao, to je ono za Facebook i Tweeter...