Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    Nesto su zeznuli sa ovim update-ima, bruka raje se zalila da ga ne mogu snimiti. I ja sam imao problema, ali sam nasao rjesenje na Nokia discussions forumu. U glavnom, novi Adobe Reader, Shazaam, Social app, Ovi app, i te sitnice. Nema jos nista za kameru...
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: Novi Symbian u razvoju

    nokia se malo zanijela izgleda s tim updateima :smt005
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel to samo za n8 izašao apdejt?

    zna li se kad će i za s60 v9.4?
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    update je stigao samo za symbian^3, sem nokie x7 i e6, one dolaze sa vec instaliranom annom
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pošto posjedujem SE Vivaz sa Symbian-om, baš me zanima da li ce u budućnosti biti kakav update.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta vam je ba ljudi, Symbian je prošlo vrijeme i s početkom nove godine više neće postojati. Prije par sedmica je objavljeno kako Nokia u SAD-u i Kanadi totalno prestaje prodavati Symbian telefone, i ovo što se dešava s nadogradnjama dešava se samo zato što još nisu spremni WP7 telefoni. Čim se prva WP7 Nokia pojavi na tržištu nećete više imati ni struje kompatibilne sa Symbianom. Od objave onog ugovora sa Microsoftom pa do kraja ove godine biti će otpušteno 4000 ljudi, od čega je većina radila na razvoju Symbiana. To je budućnost.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A WP7 nece biti samo kraj za Symbian vec i za Nokiu.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam vise da nokia pravi bar svake druge mobitel sa MeeGo OS-om, tj svake druge god jak mobitel, ili da ukinu symbian pa da se okrenu sa MeeGo, sa windows phone 7 ne zna se jos, meni se ne svidja mob. al mozda ipak uspije, jer kako se moze vidjeti na yt zaista je fluidan, mada sam se pomirio s tim da ce nokia promjeniti interfejs kad ga je onaj elop najveci promasaj u nokiinoj historiji.
    al i symbian se polako vraca, vjerujem da ce stati na noge sa belle updateom, samo da nokia malo bolje otvori oci i pogleda u konkurencije hardverski jake mobitele
    samo da cijena ne bude visoka na pocetku :D
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja gledam Nokiu i vidim covjeka sa glavom pod vodom kako sam sebe drzi za vrat ispod povrsine. Ne mogu da vjerujem da rade ovakve stvari. Symbian je koliko god arhaican OS, jedan dobar OS sa velikim brojem fanova. I Nokia bi trebala biti svjesna da ce vecina tih korisnika iz inata preci na Android, a na na WP7. Symbian sa Anna-om i Belle pokazuje da u njemu jos ima snage i da OS ima perspektive, i ako onaj spijun Elop to ne vidi, trebao bi neko razuman da ga smjeni.

    A i citam ovaj tekst koji je Dog postavio, tamo pisu da ce izbaciti S40 telefone, sto mi se cini jednostavno nemogucim, jer je to veci dio Nokia-e. Tu imaju tri puta vise profita nego na smartphone-ima. Jedino ako nije mislio da ne prodaju na USA trzistu S40 telefone, iako mi ni to bas nema neke logike.

    E glavnom, Elop je najgora odluka Nokia-e.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma ne treba zaboraviti koliko je nokai sybian korisnika ostavila na cjedilu

    znal se kad izlazi belle :lol: opet gledam video sa belle na nookia n8 i zaista dobro izgleda


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  13. h2o

    h2o Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma daj kome ovo moze biti bolje od Androida? Blijeda kopija samo...
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bolje je išta nego ništa.
    Fino poboljšanje video recordinga kod N8-ice
    Možda nekad u dogledno vrijeme i za vivaz bude neki update, mada sumnjam u to.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Iskreno, meni je bolje. Ne volim cackati oko OS-a, ROM-ove mijenjati, volim OS koji je stabilan, ne pravi probleme, ima sve sto mi treba, a nemam dodatnih zezancija. I DivX, i Mkv, i dobar browser, i jaku bateriju, i dobar display, BT 3.0, USB on the go, HDMI, odlicna kamera, jednostavno imam sve, i nista mi ne pravi problem. Kod Androida se cesto javljaju neke zezancije, pogotovo ako cackas oko OS-a, a imati Android i ne cackati ga nema smisla :D

    U glavnom, dosta o Androidu, ima tema o njemu, ovdje je Symbian glavni :)

    @El nino

    Srcu draga boja plava :D :smt006
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    stas, Bordo boja to je ljubav moja...

    btw. Qler da li mogu OC procesor sa 680 mhz, na nekih 800mhz, mislim da li ikako mogu
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Iskreno, nisam nikada ni pokusavao, mada sam na par mjesta procitao da je ovaj proc u N8 downclockan na 680MHz, da mu je stvarna brzina negdje oko 740MHz koliko se sjecam. Nego ovi skontali da ne treba brze, a ovako razvukli bateriju...
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  20. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno ne. Belle ce se moci instalirati na aktuelne high-end Symbian telefone i to je to.