Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ocito nisi kliknuo ni na jedan od linkova sa prethodne stranice.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    niko ne govori da belle donosi 6 home screen.ova :D
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisam sve.

    i btw, na ovim mojim linkovima ima više informacija o belle, o tri nova modela, kao i novi klip.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam osjecaj da bi Nokia daleko bolje prosla da ostane sa Symbianom nego sa WP7. Ali hajde, valjda oni znaju bolje.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Bez namjere da ikoga vrijedjam ovo meni lici na "wanna be" andorid. Dugo godina sam koristio symbian jos od N Gage ali ovo je cisti plagijat.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    A cuj, sve je vise-manje plagijat. I Android je pokupio dosta ideja od iOS-a, pa sad iOS kupi od Androida, a ima i nekih Symbianovih fora u njima... i nisu plagijati samo medju mobitelima. Vidjeli ljudi sta raja hoce, to su im sad evo i dali.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Fakat, blijeda kopija androida, pogledajte notifcation bar i notifikacije kada je razvucen,
    widget sa satom, homescreenovi, ama sve iskopirano. :smt003
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li se neko bavio qt aplikacijama? Ja sam isprobao Molome i ima UI kao na iphone a sluzi fotografisanju i online sharingu fotografija. Takodjer ima i Kasvopus koji mi nece da se pokrene, a ima i neki Facial koji se placa a oba su facebook klijenti.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo izasao novi NSU, i nove Nokia Maps 3.08 Beta, sa informacijom o vremenu i jos nekim poboljsanjima... Izgleda kao da su sad pozurili da sve sto su planirali ikada urade za symbian...
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Qler jesi li probao nesto traziti preko Ovi Maps? Ja sam par dana bio u Sarajevu pa dok sam se malo uhodao htio sam pokrenuti Walk navigaciju npr.do Skenderije, ali mi nista ne nalazi, samo po gradovima. BH karte su snimljene vec. Evo sad kuci snimih Google Maps i on mi je odmah nasao poziciju i dao ispravan naziv ulice. Verzija Ovi Maps je 3.06
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Ovi maps ima pravo lose mape BiH, nema u Sarajevu dvije ulice. Dok u Hr. i zadnje selo ima mapirano.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W_bKq9jl3OE&feature=player_embedded#![/youtube]
    i to na 680 mhz :smt005
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja sam u fazi oprastanja od nokie. Od samog pocetka ovaj moj 5800 nizasta nije bio dobar osim za slusanje muzike cemu je primarno i bio namijenjen. Danas kad ga nisam skoro bacio o zid koliko me je iznervirao. Taman da postam sliku na imageshack ne mogu kopirati link, da otvorim kakav portal srusi se a jednom se cak i zaledi. Ako se srusi napuni cache do kraja da je jedino dobar za restarta. Na ovi store ako stavim previse aplikacija ili previse itema izlistam samo mi srusi aplikaciju. Jos bih izdvojio da nema portrait tastaturu kako treba, multitap umori ruku osim ako ne kucas olovkom. Swype je kilav i nije nizasta iako portrait qwerty ima potencijala. Eto morao sam malo. Bio sam dugo vjeran nokiji ali s touch telefonima su napravili najveci promasaj u historiji svog postojanja, iako je s60v5 predstavljen prije androida.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moze li ovaj 3D na moju nokiu 5800 xm ?
    CPU ARM 11 434 MHz processor
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    5800 nema 3d akceleraciju tako da nista od toga.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja se bas i ne bi slozio sa tobom
    kod mene je isti telefon i problema sam imao samo dok nisam uradio update firmware-a,koji je donio dosta poboljsanja i funkcinalnosti i od tada mi se nikada ne rusi ,sve je brzo i fino
    jos ja koristim spb shell kao UI,tako da je jos bolje
    jesi li i ti uradio update,najnoviji je 52....
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    imam v52.101. Reci mi dolazi li kod tebe do usporavanja kad otvoris neki portal cca 4-5 mb u standardnom browseru? Npr nece da skrola, zapinje i sl.?
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ja sam, al ne mogu da se odlucim koji bi mobitel, android mi nikako ne pase, imao sam kratko sgs i nijednom nisam instalirao neki custom rom, nit sam pokusao, mozda se ipak odlucim za android, mozda uzmem nokiu n9, ili neki wp7 od nokie kad izbace, kod mene je trenutno n97 mini, patnja je teska.

    jedino mozda ostanem na symbianu, ako se nokia odluci za high end modele, tj nasljednik N8.