System Reboot

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by colg, Oct 2, 2010.

  1. colg

    colg Aktivista

    Zdravo,
    zanimam me da li mogu da prebacim sve vazne podatke na drugi HD sto imam na kompjuteru i onda ga izvadim a da na boot HD uradim clean Win 7 instalaciju. Posto sam HD vec formatirao da li ce svi podaci biti sacuvani kada ga vratim?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne kontam ali ovako.. mozes prebaciti na drugu particiju a ne na drugi HDD i ako fomratiras jednu particiju gdje ce recimo biti OS, druga ce ostati netaknuta (recimo ta sa vaznim podatcima).

    Ne moras vaditi HDD a za formatirani disk nisam skontao. Jesi li vec formatirao HDD na kojem su vazni podatci pa sada hoces povrat fajlova ili ? Inace, samo se brise particija gdje ide OS. Ostalo kao sto sam rekao ostane netaknuto.
     
  3. colg

    colg Aktivista

    Znaci ako prebacim sve podatke na 2 HD koji je sada prazan i nije boot HD svi podatci ce ostati nakon sto uradim fresh win7 instal?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Naravno. A mozes i podjeliti jedan HDD na dvije particije i da jedna ostane netaknuta kada na drugoj dignes OS.
     
  5. colg

    colg Aktivista

    Ok, hvala.