Tastatura ERGO sta kupiti ???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Feb 4, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Zbijena ti ova tast.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Alibegovic - Da je 50KM ja bih idalje zelio garanciju.

    apdejt - Ma jasta je al ima "pravi" enter. Ostale tipke slabo koristim, jedino bi bio prob print sc. Cesto ga koristim a haman ga treba kombinovati sa FN tipkom.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bujrum, ganjaj garanciju onda, ja nebih.

    Mada sam za neke stvari kupljene od firmi iz Engleske urednije dobivao garantni list nego kod nekih nasih firmi, te onaj tiket za povrat ako nesto ne bude
    u redu sa robom i par puta vracao stvari doduse to nije bila elektronika vec neka odjeca, i najnormalnije su mi ljudi refundirali novac. Srecom sa hardwareom,
    telefonima i ostalim uredjajima koje sam ovako kupovao nisam imao problema.

    Nas narod je dosta skeptican sto se tice ovakvog nacina kupovine, mada ne bi trebao biti.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledaj cijena:

    [​IMG]

    40$ = 57KM... idu oko 57-60KM. U Imtecu je 79KM. Gdje šiping, težina, carina.. islo bi preko 70KM i to bez garancije.

    Sigurno ima jeftinije ali.. shipping kod jednog US $50.25 Bosnia and Herzegovina USPS Express Mail InternationalTM.

    EDIT: Sad sam procitao ostatak posta. Nedavno sma se zadao da uzmem mp3/mp4 online. Gledaosam razne solucije ali ..cijene su kao sto vidis malo niže i to bez ostalih dodatak kao carina i slanje. Ne isplati se nikako. Doduse ne kod stvari koje sam ja gledao.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja za ovaj moj set Microsoft 5000 laser desktop platio postu iz Engleske 7 funti, na paketu pisalo oslobodjeno od placanja carine, ovi na carini naljepili tu traku.

    Posta iz engleske koju ja koristim je Royal mail international signed for, sto je nebo i zemlja u odnosu na cijene USPSa i DHLa, a paket stigne u roku 4-5 dana.

    Toliko o dodatnim troskovima.

    i da, koristi ebay.co.uk, a ne ebay.com.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Na ebay.co.uk, najjeftinija 29 funti. Kada bi platio smao 64KM... sve ostalo bilo feee, bez dodatnih troskova, prije bih uzeo ovdje zbog garancije.

    Imam dobra iskustva sa IMTEC-om sto se tice vracanja. Vratio sam mis koji je bio takakv kakav je.. nije bio pokvaren. Nije bilo do njiih i opet su ga uzeli nazad i rekli da biram sta hocu.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A to je jedina tastatura koju hoces?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne.. moze i k350 sa prvog posta. Na ebay.co.uk na prvi pogled vidim da je £45.61. Rece mi Apdejt da je moze nabaviti u roku od par dana. I koliko vidim bilo bi oko 120KM. Tu je to negdje tako da mi se opet ne isplati.
     
  9. pac

    pac Komšija

    Poslje malo vise od mjesec dana koristenja svoje "ergo" tastature mogu reci da je tastatura fula. Sve tipke koja su se malo vise koristile su se rasklimale kao da sam uzeo tastaturu od ms industrijala. Tako nails da sam na tvom mjestu opet bi razmislio.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Cudi me ..pa nedavno si je uzeo. Ako idem na ovu k340, tipke su stavrno neprakticne. Gledaj gdje delete tipka. Na mjestu gdje ide Print Sc. nemam pojma sta uzeti. Haman ce ovo biti kao i za mp3/mp4..

    ..nista.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sto ne ides na Microsoftovu, ova kod mene i kolege apdejta su odlicne.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ali trazim wireless. Ima fin izbor žicnih ali wireless.. samo desktop setovi sa mišem. Online, vec naveo prob. Nije bas toliko isplativije da gubim garanciju.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene nema kablova. Al jbga, moro bi je porucit iz Eng i bez garancije, al ti to neces.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar kod tebe nije desktop set ? Miš i tastatura ?
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    ..a ja vec imam mis tako da mi ne treba desktop set. Rece mi lik z Slot-a ( IT radnja u ZE) da imaju neku Logitech wireless pa cu vidit sta je.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Igra li ko shootere na bezicnoj periferiji, hm ...
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Logitech MX Performace, bez problema, za Microsoftove bezicne tastature vec imam drugacija iskustva.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja ni sa MX1000 nisam imao problema. Ali odavno nisam nista FPS zaigrao, tako da sa revolutionom nemam nikakvih iskustava na tom polju. Sto se tice RTS-a odlican je :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa MX620 nemam problema. Doduse, nisam na ovoj konfiguraciji uporedjivao neki drugi.