Telefon, šta odabrati?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Dec 29, 2010.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam 6220c, koji je u top stanju i sa kojim sam prezadovoljan, međutim pošto sam picajzla
    fali mi Wifi, hoću ovo prodat i neš novo zbavit sa karakteristikama:

    1. Ne tač skrin - može i tač skrin, ako je telefon relativno malih dimenzija.
    2. Kamera bar 3.2 mpx i više, Xenon rasvjeta.
    3. Memorija i OS nebitni.
    4. GPS navigacija.
    5. Fina muzika.
    6. WIFI.


    Jesam li rekao da sam picajzla ? :?
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ako volis staro N82 mašinerija all in one..

    http://www.gsmarena.com/stats.php3
    touch screen imas dobar LG arena...
    Još da si nam rekao budžet
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kriterij ti je prilicno tezak, s obzirom da nema puno danas telefona s Xenon bljeskalicom. Generalno se sve vise cilja na smartphone kao prenosni dzepni racunar, tako da kamera vise nije "must have" faktor, sto ces vidjeti kod vecine android telefona. Ja ti predlazem od novijih modela slijedece:
    1. X10 (male dimenzije, solidna kamera, kvalitet izrade)
    2. Nokia 5800 ili X6 (Garmin navigacija, vjerovatno bolja od vecine koje postoje za android, muzika)
    3. LG Eve GW620 (taj i ja sam planiram uzeti zbog odlicnog omjera ulozeno-dobiveno, mana je jedino zastarjela verzija androida, ali ima lijeka alternativnim metodama lijecenja)
    4. E71, E72 (posto trazis po mogucnost non-touch screen telefon sa wifijem)
    Mozda se jos cega sjetim, a ti povuci paralelu i ubodi najbolje sto ti se ponudi, nakon sto izvagas sta ti najvise nudi koji uredjaj.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    šta mi preporučujete u cjenovnom rangu do 350km, touch screen, kamera min. 3mpx i da nije cigla?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pa u sustini su tu samo dva izbora, ako govorimo o novim telefonima, Samsung Galaxy 3 i5800 ili LG Optimus GT 540.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    samo dva :)

    a šta je, recimo. s ovim telefonima:

    LG KC 910i Renoir

    LG KM900 Arena

    LG KM 570

    Nokia 5530 XPmusic

    Samsung M8800 Pixon

    Samsung S8000 Jet

    Samsung S5600 Preston

    ima li neko iskustva s gore navedenim telefonima i kakva? zapravo nemam uopšte iskustva sa samsung i lg telefonima.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nemoj EL đijeve kolače živ bio :)

    Idi na nokiu tač skrin. :)
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Moj glas za Samsung Galaxy 3 i5800 - extra telefon za pare koje košta :)
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam se malo neki igrao sa tim mobom, Samsung Galaxy 3 i5800, i nekako mi nije baš lego. Nisam toliko iskusan sa Androidom ali je nekako sve usporeno i ne ide glatko, i telefon se čini baš kao komad neke jeftine plastike, em se sjaji em nekako taj osjećaj u ruci ružan. Ovo su samo moji utisci, ali definitivno ga probaj prije kupovine. Mozda je sve "ljepse" sa froyom (na 2.1 je bio), pa i to treba imati u umu.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    uglavnom, da idem prije na samsung nego na lg?

    inače, ja sam onaj nokia fan, ali nemaju u ponudi ništa za tu cijenu da valja.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Za koliko se moze naci Nokia 5800XM?
    BTW, znam da je "stara", ali prijedlog ako ne zeli Android i ako zeli Nokiu :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas ove stvari vise ne igraju ulogu. Modza je to prije bilo dok su bili zastupljenu dumb telefoni.. pa je samsung šminka, nokia vodeca a SE dobra alternativa.

    Zavisi od modela do modela. Jedino se Nokia slabu ubraja u utrku zbog Androida i manjka ostalih modela dok ih HTC, Samsung, LG, SE itd.. imaju na pretek.

    Gledaj koliko ces izvojiti kesa i sta tacno zelis a "predznak" vise nista ne znaci.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ma ne bih 5800, i bez da se eventualni vlasnici iste na forumu nađu uvrijeđenim, ali taj mob je za mene cigla.

    želim nešto manje i tanje.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa cjenovni rang sam naveo gore (do 350km), a želio bih mob sa touch screenom, što manji i tanji, kamera min 3mpx. da je kvalitetan za taj novac (u odnosu uloženo-dobijeno), da nema nekih serijskih softversko-hardverskih grešaka, problema sa signalom. nije mi toliko bitan OS.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo ti kazem da ne gledas brand.

    Ako ti niej bitan sw onda na piku vidi imas nov gw620 za 350 sa garanciom 12 mjeseci. Dobar hardware i 5mp kamera. Mozd bi ti smetao buig koji prebaci osvjetljenje na senzore svaki put kada aktiviras kameru.
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Onda bi ti preporucio ovaj LG Optimus GT 540! Koristim isti vec 3 mjeseca i imam samo pozitivna iskustva s njim, ima 2.1 (eclair) verziju android-a, 2.2 je "u dolasku" dok vec postoje neki custom rom-ovi te verzije! Inace, fontel je super tanak, kamera 3mpx - autofocus, greške mu nisam nikakve otkrio so far! Mislim da u tom rangu (~300KM) stvarno ne mozes naci bolji android uređaj! :wink:
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    LG Optimus GT540 kod moby mese s garancijom 260 KM u bijeloj boji ili na piku ubodi GW620 izmedju 300 i 350 KM, mada ti vise preporucujem Optimusa radi softvera, ako ti kamera ne igra bitnu ulogu, dovoljno je sto ima AF, jer i da ima LED blic, tesko da bi ti pomogao pri slaboj osvjetljenosti.
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samsung wave za 400KM. Jest da probija budzet ali ubija za te pare...
    Ja sam prodavao za 360 not for sale primjerak ali to davno bese :D
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dok ga ne vidim uživo, suzdržat ću se od konačne ocjene, ali po slikama s neta vizuelno mi se ne dopada taj optimus.

    nekako mi je najviše za oko zapao samsung s8000 "jet", nov je tačno 350km. ima li neko iskustva s ovim mobom?