Telefon, šta odabrati?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Dec 29, 2010.

  1. pac

    pac Komšija

    Samsung s8000 ti nije smartphone, ima lag i touch screen nije precizan.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a ko kaže da mora biti smartphone :)?

    inače simbian mi je više na nos izašao...
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Jet je odlican telefon, ne znam kakav se lag spominje, a i displey je extra. 800Mhz procesor nije za bacit, fakat je telefon "jet", jedini problem je s memorijom za sms, stane ja mislim 250 poruka, i default storage za sms se ne moze mijenjati, bar na ovoj verziji softwera koja je bila na njemu. Sve u svemu jako dobar telefon, steta sto nema android na sebi...
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    također, razmišljam i o lg kc910 "renoir", lg km900 "arena" i lg gc900 "viewty smart".

    utisci, iskustva?
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Mogao bi on komotno imati i 200MHz proc., ne bi primjetno brzi bio! A uzimajuci u obzir da samo mogu java aplikacije i igre, stvarno je samsung napravio ogromnu grešku ne ubacivši android ili drugi os!
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    od svih telefona koje sam spominjao kao eventualni odabir na za kupnju (na listu sam dodao i nokiju x3 touch & type jer mi je zapala za oko), lik od kojeg sam dosad uzimao telefone ima sljedeće:

    a) samsung s8000 "jet" (nov, 360km)

    b) samsung i5800 "galaxy" (korišten, 250km)

    c) lg gd880 "mini" (nov,zaboravio cijenu)

    d) nokia x3 "touch&type" (nov, 330km)

    šta na kraju savjetujete da uzmem? mobitel, kao i dosad, namjeravam koristiti većinom za pozive, poruke, ponekad malo surfanja i slikanja i to je to. bitno mi je da je brz, da ne moram čekati p'o sata (figurativno) da mi otvori galeriju, aplikaciju ili tako nešto i da nema serijskih grešaka sa softverom/hardverom.

    uzimajući u obzir sve navedeno, šta na kraju savjetujete da uzmem s ove liste?
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Od tih navedenih ja bih isao na jet obzirom na navike koristenja...
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    Nokia X3 T&T mi je dizajnom zbog ovih tipki poruzan.
    I5800 Galaxy 3 nije los, ali sto rece kolega, ofirna plastika, kao da si uzeo ono kuhalo u robotu marke BIRA :D
    S800 Jet ne znam, ali inace nisam ljubitelj Nokie i Samsunga posebno, tako da mi se

    LG GD880 cini extra lijep i sa dobrim funkcijama
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala svima na savjetima i preporukama ;)