Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Probao sam i radi. Da, nije citljivo na PC-u.. odnosno, na windowsu jer je to linux format.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Opet od jucer nemam ni TVa nit neta.. zvao ih opet, cekam im ekipu da izadje na terent ev vec 4 dana.. support im suxa samo tako

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Tell me about that. Ne plabiram im placat ove pogresne racune. Jos odgovora sluzbenog nisam dobio...

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    U Zenici su od nedavno i Security ubacili, da ih osigurava tokom dana, s dodatkom kamera na svakom ćošku, pa sad skontajte kakva je kod nas situacija i kako su ljudi zadovoljni :lol:
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mene je telemach kostao pet godina zivota dok nisam raskino ugovor. Sad ga na poslu koristim, koji odron, zna po pet dana da ga nikako nema.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A ko bi rekao ccccc kad je Telemach dosao, i pokupovao tih par providera, svi su mislili da ce to biti waooooo. Ocito nije fazon samo pokupovati neke providere i objediniti ih u jednog, nego je neophodno izvrsiti nekakve dodatne provjere uposlenika koji su tu radili da bi se ustanovilo koji od njih dobro rade posao, a koji ne, a zatim zaci i detaljno pregledati kompletnu infrastrukturu tih objednjenih ISP-ova. Ako nije valjao GlobalNet (ili kako se vec zvao) prije nego ga je kupio Telemach, nece valjati ni poslije, ako se ne uradi ovo gore iznad.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovo je ubjedljivo najvaznije od svega,ako vec ima bandwitha na glavnom linku,sta jos to moze konstantno stvarati probleme sem lose instalacije.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa realno i jesu promijenili stvari. Kad su dosli, izbacili limit iz paketa, svi morali pratiti, za to im hvala :mrgreen: Ne sjecam se da sam imao problema na ELOBu :)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa vjerujem da ih nemas ni sada. A onaj ko je imao problema na bivsem ISP-u, imat' ce ih i na Telemachu, ako se nije detaljno pregledala infrastruktura tog bivseg ISP-a i otklonili nedostatci.
     
  10. civil

    civil Aktivista

    Tek zadnjih nekoliko dana mogu pročitati kako neki korisnici nemaju neta.Ovo su sporadični slučajevi i vjerovatno su u pitanju neki radovi.Evo recimo juče ujutru je pola mog ulaza imalo konekciju pola nije,poslijeponde se normaliziralo.Neznam kada smo imali prekid,nekad davno kada su kabal presjekli,i ne sjećam se
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakav god bio telemach, druga solucija je telekom a trece nemam. Kada sam imao problem trazio sam sve mogucnosti i koga da uvedem ali jok.. ne samo da su ostale wireless solucije vec neke od njih poput LOL ne mogu uvesti jer nemam opticku vidljivost sa njihovom antenom a zivim stotinjak metara od stadiona.

    Ista stvar i za kablovsku, ako neces telemach neces ni imati kablovske. Odnosno, ostaje ta famozna moja tv.

    Mislim da je to veci problem. Nema konkurencije.

    Kako se telemah stabilizirao moram priznati da nemam problema. Tu i tamo je bilo nestanka neta ali nista trasno. Mozda u kasnim satima po par minuta. Ako ovako ostane ja sam sa telemachom zadovoljan. Mozda ovo sto kolins kaze, kakvu su infrastrukturu naslijedili, tako ce i biti a meni je telekabel bio sto bi se reklo savrsen.

    Ono sto mi se zgadilo jeste poskuljenje nakon nove godine i ukidanje ne samo arena kanala vec nisu ni arenu 1 ostavili koja je slijedila po ugovoru a bas me zanimam kako su mogli dici nakon potpisivanja ugovora.


    A opet kazem, odjavi.. koga uvesti.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Za koliko su to skocile cijene?

    Pa oni tek dosli i odmah poskupljuju.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    20KM digitalna osnovni paket, 15KM analogna.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Potpis na ovo! Kako god nisam imao problema dok sam bio na elob-u tako nemam ni sa telemach-om tj. dokaz da je sve do tih famoznih instalacija i infrastrukture koju su ovi dobili kupovinom i očito nedovoljno uložili u novu! Inače, meni je ovo najbitnije:

    [​IMG]

    Dok je ovako, ja zadovoljan! :smt023
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Meni dosao racun na 15 za digi :)

    ( to ce vjerovatno poskupiti u odnosu na dan / mjesec instalacije resivera ? )

    A jest bezveze sto se mora platiti jos 5 za drugu sobu...
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad se uzme digitalni paket... moze li se razvesti na druge TV, da ima barem SD paket? ... kao sto je moglo sa Telekabel-ovim resiverom... Ja sam imao kod Telekabel-a digitalni paket, i onda na jos dva sa tog resivera sproveo SD paket.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam dva TV-a i mozes razvesti SD pored digitalne.

    Ako neko snima ovo sa D3, ako koristi linux moze li javiti koji je format. Da ne dizem djabe linux koji mi moze "srediti" win boot i da onda vidim da je neki .žgp format koji nije "normalno" citljiv na racunaru.
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Izgleda da je neki ".dvr" format fajla! E pitanje je sada može li se to kako reprodukovati na win 7/8?
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa i nije nesh vala :p :p ovakva je situacija kod mene na dual.ba (tj. wireless provideru) :D imam jitter bolji nego ti na zici :smt003 a posto si ti malo blize frankfurtu od mene, tu je i ta ralika od 8ms :p

    [​IMG]
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma samo se ti tješi, meni egal! :mrgreen: