Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Niko ne spominje jucerasnji raspad Telemach-a. Ne samo da nije bilo neta, nego nije bilo ni TV programa. Pa onda doslo 10-ak kanala, ali svi na pogresnim mjestima. Prekid je trajao nekih 3-4 sata.

    Barem je u Zenici bio ovaj problem. Jel bilo problema u ostalim gradovima?
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako ću spomenut kad nemam neta :lol: Evo i od jutros me nešto zeza. Loše skroz.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    bgmi kod vas u zenici opasno lose stanje sa telemachom, ja nikakvih problema nisam imao jucer
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni licno, od 4. Februara, kad sam prikljucio net, je nestajalo samo 2 puta konekcije. I to, ovo jucer, i ono sto je bio prekid u optickom linku negdje prosle hefte.

    Pored ove dvije situacije, veoma sam zadovoljan sa internetom. Ping mi odlican, pa nikakvih problema kad igram BF3 (sto mi je najvaznije), cak i na Istocnim USA, serverima.
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma ping je do jaja:

    [​IMG]

    Nikad bolji nisam ni imao! :smt002
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    puko im kvar : :mrgreen: ... prvo pola grada trokiralo onda raspad totalni, nema neta-telefona, ni televizije...

    i da podrska za hbo go im je.. pa nikakva, danima zovem, pokusavam dobit nekog da je upucen/nadlezan za navedi servis/uslugu, isti odgovor, nazvat ce vas,... hoce al kad na vrbi rodi grozdje :x
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cuo sam razlog jucerasnjeg haosa... Navodno (naglasavam), su firauni, negdje kod Zenice, misleci da je kabal od bakra, prekinuli opticki. :D

    Gdje zivimo, ovo bi moglo biti i da je istina. Navodno je i policija bila na uvidjaju i sve to. :smt005
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odlican je:

    [​IMG]

    :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo i kod mene promjeniše modem:

    [​IMG]

    Veli lik da mogu motorole podržati brzinu ali neke sa onim dugmetom gore one sto su se prve dijelile u telekabelu. Uzeo sma njihov router kada ga je vec donio pa ce mo vidjeti kakav je. TP LINK neki..

    EDIT: NA njihovom TP LINK-u bolji signal nego kod moga. Mogao bih svoj prodati lagano.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pitanje za ove sto imaju D3 - digitalnu TV. Maloprije mi dosli i prikopcali, sve okay, super, ali... 2 kanala mi pokazuje u suzenom formatu. Ono ne pokrivaju citav ekran, nego ima viska (crnina) sa obje strane slike. Kao da su u 4:3 formatu. Kanali o kojima je rijec su: Comedy Central, Fox Movies. Ostali su u normalnom 16:9 formatu.

    Isto tako, koliko treba onom rasporedu/info programa da se ucita? Prikopcali su mi evo vec sat vremena, ali jos nije dosla lista/pregled programa... Samo pise 'info not available'.
     
  11. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    ako imas spliter iskopcaj dolazni kabl sa splitera i ukopcaj u receiver. ako je onda sve ok zovi ih da ti zamjene spliter.

    meni zbog splitera nije radio epg, zvao ih da mi zamjene i tek nakon zamjene je proradilo.

    sto se tice kanala pogledaj u postavkama da li ima opcija za velicinu ekrana i za zoom / "razvlacenje". cini mi se da sam vidio ali nisam vise siguran
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo i kod mene sada suženi ti kanali a CNN vec nekoliko dana imam u 4:3 formatu. Mozda su nesto mjenjali. Ima razvlacenje ali nije to to jer je format 4:3 a ne 16:9 kao prije.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad su mi instal danas D3, stavili su mi novi spliter. Tek ga covjek otpakova. I dalje nemam taj EPG, ili ti pregled programa. Pokusat cu sa tim, da iskopcam taj dolazni kabal u receiver, i ponovo ukopcam. Hoce li to mozda zajebati postavke kakve?

    Zoom ne pomaze, jer samo razvuce ostale normalnog formata kanale toliko da je negledivo.

    Kod mene se ova dva kanala, cas normalizuju i budu 16:9, pa se opet nekad vrate u 4:3 format. Evo sad Comedy Central je normalan, a Fox Movies je bio kratko 16:9, sad opet 4:3. Sto se tice CNN-a, sad pogledah, on mi je u normalnog formatu. Barem trenutno.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo CNN stvarno u 16:9. Oni to nešto riktaju. Sto se tice splitera. Probaj kako ti je kolega rekao, spoji kabl direktno bez splitera pa vidi ima li info. Znaci treba biti onaj mali a ne onaj debeli veliki spliter sto su prije postavljali.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bio mi je taj debeli, ali danas mi stave ovaj (dole na slici) duplo manji. Nisam jos nista istekavao, jer mrsko mi se trenutno zavlaciti i handriti oko toga.

    [​IMG]
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cuj uklonili mu debeli, i danas mu stavili duplo manji :smt003 :smt003 :smt003
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sad ce te cuti kako mi je proradio EPG. :smt005

    Pokusao sa istekavanjem iz struje resivera; pokusao sa onim da direktno kabal u resiver ustekam (da ne ide u spliter), ali nista nije od toga urodilo plodom. Onda sam se javio preko mail-a njima, i oni mi savjetovali da restarujem resiver na ovaj nacin:

    "-isključite resiver na tasteru sa zadnje strane resivera
    - istovremeno držite pritisnute tastere : vol - ; ch - ; ch +
    - zatim uključite ponovo resiver na tasteru sa zadnje strane(ne puštajući gore navedene tastere)
    - kada se pojavi oznaka na displeju CRL puštate pritisnute tastere
    - sačekate da se pojavi oznaka Done na displeju od resivera i uključite resiver na Stand by tasteru"

    I to sam pokusao, ali i dalje EPG nije radio.

    Onda dodjem maloprije kuci, i vidim da su mi svi digitalni satovi u stanu resetovani i da blinkaju. Sto je znacilo da je nestajalo struje. Odem do kone i upitam, kaze nije bilo struje jutros od 09:00-12:00h.

    Upalim TV i zavalim se, kad imam sta vidjeti, INFO is available. :smt005 hahahahah. Haj' da i nestanak struje jednom ima nekog pozitivnog ucinka.

    Ovi ljudi iz Telemach supporta pravo usluzni ljudi. :)
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    ^ legendaran model, samo sto za primjenu istog moras imati sake minimalne velicine a4 ili bar 3 ruke, meni su jednom savjetovali i to kad sam zvao support da to uradim, reko draga gospodjo vi ako ovo uspijete uraditi dok pricate na telefon ja cu vam placati dodatnu platu godinu dana :mrgreen: , morao cekati staru da dodje s posla pa da pokusam i na kraju ni to nije pomoglo :mrgreen:
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bio je otac pri ruci, pa smo uspjeli izkarafekisat taj restart. :D

    Vec je bila pokrenuta reklamacija, kad eto, proradi samo od sebe, zahvaljujuci nestanku struje. :smt005