Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Ziks

    Ziks Aktivista

    Ima li iko problema sa i-netom ??? Juce dosao covjek zamjenio mi modem (jer je konekcija non-stop pucala a i nisam imao brzinu koju sam trebao imati) . Mislio sam da je problem rijesen (barem sto se brzine tice jeste) ,ali opet stalno konekcija puca . Fkt izvlaci zivce ovo ...
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni licno sve okay. Od onog zadnjeg nestanka neta prije nekih 5-6 dana (kad li vec), nije mi niti jednom pukla konekcija.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija


    Ovo kao u skečevim "Đurine kućne čarolije." :)
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Provjeri splittere, jer je i meni tako pucalo jedno vrijem dok nisam zamijenio jedan splitter i od tada rock-solid konekcija!
     
  5. Ziks

    Ziks Aktivista

    ma evo danas ,citav dan , pici kako treba :/ Mora da se oni igraju necega :D
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jel kod vas nestalo EPG/pregleda programa? Sve mi bilo okay, kad evo od jutros od 06:00h opet nemam pregled, nego dobijam opet samo 'no info available'. :?
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Kod mene sve udure!
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hvala druze na odgovoru. :)

    Nista onda. Bit ce mi trazit reklamaciju. Da ne koristim tu opciju, i nebi. Ali sam prilicno selektivan kad je u pitanju tv program, i da nebi sad saltao svih 150 kanala (trenutno mi sve otkljucano promotivno na mjesec dana, a regularno sam na 'osnovni' paket), da vidim sta ima pristojno da se gleda, pa mi ovakav pregled super dodje.

    Valja ih sutra kontaktirati opet.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Onaj lik sto cisti cipele ispred MC-a bolja bi bio podrska od ovih na telemachu.

    Snimit film o njima :D:D:D:D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li i kod vas radi kao žmigavac? Opet neki sajtovi rade a neki ne.

    EDIT: Radi sada.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Proradilo nakon pola sata, sad sve ok
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Znači djaba google DNS sto si postavljao..
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    xD vidis, to skroz zaboravih. Neki dan updateao firmware routera i ocito su otisli i DNSovi. Moram ih opet vratit.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma joj ne zna se ko pije ko placa.. mislim da je cista sreca sto imamo kolko toliko stabilan net.. al sve manje mi se svidjaju.

    svaki problem koji im se desi se desi 18h pa nadalje...
    nema me cjeli dan kuci i kad dodjem da sjednem za svoj placeni net, njima odjednom neki problemi.. haman da kada svi navrnu nemaju rijesenje..
    mislim ima , otici kod drugog..
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na internet se ne mogu u opste pozaliti. Radi kao singerica. Jos ja 4-5 sati dnevno igram online igrica, pa bi bas primjetio da zeza. I to bas u periodu tom od nekih 16h pa na dalje.

    Mene jedino handri EPG na D3. Opet mi je proradio nakon sto sam im se javio, i oni resetovali nesto tamo. Ali sad opet vidim, ima mi pregled samo do 23-eg, kada opet nastupa 'no info available'. Nadam se da ce se pojaviti pregled i za dalje...
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Potpis, meni sve rock-solid čitav dan, a ako nekada nestane onda nije samo kod mene već je nešto veće u pitanju tj. svima je nestalo u datom trenutku! Po meni logično da im je prioritet stabilnost u najvećem naselju (AP), inače belaj! :smt004
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jucer opet bilo nestalo neta i TV-a za sve nas u Zenici (a i u mjestima gdje operise nakav 'Art net'). Razlog za danasnju havariju su pravdali u saopstenju:

     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vidim ja nema neta, ali hajde, navikao sam ja na to od njih, više mi dođe neobično kad je sve uredu :D
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Drugovi, treba mi savjet od Vas koji koristite usluge Telemach-a.

    Ja vec dugi niz godina koristim internet usluge Globala i kablovsku od Artneta (nalazim se u Travniku).

    Evo sad cujem da ce Telemach preuzeti Artnet, ili ga je vec preuzeo ali tek od aprila stupaju Telemachovi paketi na snagu. Interesuje me slijedece:

    1. Kakav je internet kod Telemacha? Jer s Globalovim internetom sam jako zadovoljan po pitanju stabilnosti u poslijednje vrijeme. U nekoliko mjeseci se mozda svega jednom dogodi da interneta nema u trajanju od oko sahat vremena. Jest da je upload relativno los, ali stabilnost odlicna.

    2. Interesuje me takodjer kablovska Telemachova, narocito ovaj sportski HD paket, odnosno, skoro svi digitalni paketi. Kakav je kvalitet slike? Da li im kanali stekaju? Isto tako vidim na stranici pise da se mora kupiti D3 digitalni prijemnik kako bi gledao digitalne kanale. Ja se bas dobro u to ne razumijem ali koliko znam moj televizor ima ugradjen DVB-T odnosno DVB-C tuner. Jeli to -to ili bi mi ipak trebao taj njihov prijemnik?

    Hvala mnogo :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao sto je vec receno par puta, kakvu infrastrukturu naslijede, kakva ti je sada, takva ce ti biti kada neko drugi dodje. U tvome slučaju, telemach. Ako sada nemas problema sa paricama, ne bi trebalo biti ni sa telemachom.

    Internet je dobar. Bio je dobar i kada je bio telekabel kod nas ali ovo sto nestaj neta su neke sabotaže haman.

    Digitalna je ok. 20KM sa nekim normalnim setom kanala. Bila je 15KM pa je podigni pa racunaj eventualno i na to.

    D3 resiver se iznajmi, ne kupuje. Tjuneri na tv-u ne ferceraju. Moras imati njihov D3 resiver.

    HD kanali se dodatno placaju i nema ni jedan HD u digitalnoj ponudi osim FACE TV.


    -------------


    Reče mi lik koji je zamjenio modem kada mi je brzina povecana da ce se svi kablovi mijenjati. Ne valjaju im ovi.