Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni izmedju ove, i one prosle havarije od prije 2-3 hefte, nije niti jednom nestalo neta.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta je njima sa zvukom ? ?

    Neki tonovi koji trebaju biti pozadinski 3 puta glasniji od onih "glavnih". Geldam na comedy centralu daily show ili one stand up komičare. Publiku po na osobi cujem kako se smije a komičara ili voditelja jedva. Isto je bilo i sa FOX-om kada su imali one talente, kako li se vec zove. Muzika i bek vokali najglasniji a pjevača nigdje.

    Resetujem neku noc resiver i nadjem ponovo kanale i zvuk dodje sebi. Kad evo sada na HRT2. Dokumentarac. Naratora jedva cujem a muzika probi uši. Toliko je gadno da vjerujte nije gledljivo.

    Evo upalio sam na analognoj i balans zvuka normalan.

    Ima li rješenja ?
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisam prijmetio da li je tako i kod mene.

    Mozda se popravi, kad nam novi IOS install. Valjda ce od 10.04. implementirati novi.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo tarikov kviz. Reklame galame, publika takodjer a Tarik se kao nazire.

    AKo neko ima ideju sta probati neka javi. Užasno smeta.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja ponekad takav problem imam sa svojim starim DivX playerom. Pozadinska muzika/glasovi, i sve ostalo daleko glasniji budu od ljudi koji su u fokusu. Dok taj isti film kada gledam preko PC, zvuk normalan.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno ne znam do čega je. Recimo na TV-u se pojacava od 0 do 100. Kada je normalan kanal i sve ok, pojacano mi recimo na 30. Kada navečer nema programa na Aljazeera kanalu, ide neka muzika. Tu muziku normalno da cujem pojačam do četvorke. Vec na 6-7 je preglasno. Na resiveru je pojacano do pola.

    I kako bi covjek reklamirao ako je problem resiver. Nije na svakom kanalu i nije na svakoj emisjiji.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    "Poštovani, Kao što ste već upoznati, u mjesecu martu dogodili su se nepredviđeni prekidi u pružanju dijela telekomunikacijskih usluga kompanije Telemach na području Zenice koji su prouzrokovani vanrednim okolnostima.


    Uvažavajući naše pretplatnike pogođene ovom situacijom i brinući o potrebama istih za korištenjem telekomunikacijskih usluga, odlučili smo se da pretplatnicima Telemacha i Telekabela sa područja Zenice izvršimo umanjenje računa za afektirane usluge Interneta, Telefonije i Digitalne televizije za mjesec mart 2013.godine za 10%.


    Stalno imajući u vidu da su naša najveća vrijednost naši pretplatnici, mi ćemo nastaviti sa angažmanom na stalnom poboljšanju kvalitete usluga i cjenovne pristupačnosti istih, kako kroz samostalne tako i kroz usluge DUO i TRIO MIX paketa.


    Iskreno se nadamo da se ovakvi ili slični napadi na našu infrastrukturu i kompaniju Telemach kao i na telekomunikacije uopšte, više neće događati.
    Ovim putem, pored umanjenja iznosa računa za mart, posebno Vam se zahvaljujemo na razumijevanju i podršci koju ste nam pokazali u ovakvim situacijama.

    Vaš Telemach"
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Najs.. inace sam dans opet gore isao i prebacio na trio paket. Ima li neko iz Ze sa telefonom ? Kakve su veze i to .. ?

    Ko ne zna, 2 godine novog ugovora (ne znam sada da li je samo za mix pakete) i u prva 3 mjeseca račun bude 50% manji + u tih prvih stotinjak dana budu neki Hd kanali free.
     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Evo od 1.maja naš dragi Vi-Net (Kakanj-Visoko) ( zaista sam bio zadovoljan uslugom Interneta , cable manje više-nepratim TV nešto) odlazi pod kapu Telemacha ,..... neznam da li da se radujem (po brzini koju najavljuju ili po cijeni.... nemam pojma kojom) ili "strahujem"(prekidi kad složi snijeg... i slične gluposti) !!!!!!!!!!! brrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    p.s. plaćao sam Flat 4MBita 17KM
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa ako ti je sad konekcija dobra, bit ce ti dobra i pod Telemach-om.

    Meni bila odlicna pod Zenickim Telekabel-om, i sad pod Telemachom, isto tako.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel' im ovo opet neko sjecnuo kablove, ne radi ni net ni TV (M.Dvor). Kakva je situacija kod ostalih?
     
  12. Ziks

    Ziks Aktivista

    Sad za sad kod mene radi kako treba .
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije ni meni radio net čitav dan prije nekoliko dana. Stvarno nekad poželim BH Telecom, zapravo ne nekad nego često :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, u Zenici je bilo prekida po nekih 12+ i ko zna koliko sati prije nekih mjesec-dva. Tri dana ima pa onda tako nema neta skoro 24h ili nema ni televizije ni nicega nekih 5 sati si slicno. Cak su bili stavili automatsku poruku kada ih zoves telefonom koja objestava da na podrucju Zenice imaju problema. Bas sam kontao reko gledja Zeničana ni ne zale se na temi koliko su navikli.

    Ovih dana je radi bez prekida.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo je meni bilo prije dva do tri dana, ne prije dva do tri mjeseca.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni nije bilo problema zadnjih dana. Mozda nisam bio u kući. Ovo nestajanje po skoro cijeli dan je bilo onda kada su im u šumi presjekli kabl. U tom vremenskom periodu je bilo 3-4 puta da sve na nekolik osati.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisam ni ja imao nikakvih problema u zadnje 3-4 sedmice (od zadnjih onih presjecanja kabla, kad je bas svima u gradu nestalo neta i tv). Al' bas nikakvih. Sve super sljaka (da kucnem u drvo).

    I EPG mi sad radi konstantno. Nakon sto su novi IOS izbacili za resivere proslog mjeseca.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Poštovani,
    U svrhu usaglašavanja korištenja kratkog broja 1430 sa Pravilom 39/2008 Regulatorne agencije za komunikacije
    BiH, ovim putem Vas obavještavamo da će od ponedjeljka 20.05.2013 godine samo korisnici Telemach mreže moći pozivati broj Kontakt centa 1430.
    Za korisnike drugih nacionalnih operatera u BiH privremeno će biti dostupan novi broj 033/835-555, do uvođenja jedinstvenog broja za sve postojeće i potencijalne korisnike Telemacha.
    Hvala na razumijevanju.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    nema neta od jutros, kakva je situacija kod ostalih iz Sa?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni je sinoc stopalo
    Pucalo..nazvao support docice danas oko 5 hehehehe ko cr ga znati. Jesilbti zvao sta ti kazu
    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2