Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. Decerto

    Decerto Komšija

    kazu da su otkljucali sve kanale do kraja januara,ja restartovao reciever vec par puta,opet sve zakljucano,barem ovi hbo i cinemax kanali.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    ti nisu otkljucani :)
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    ne znam sta su to onda otkljucali,samo su mi ti kanali bili i zakljucani >.<
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    @hamo pipa: jesi 100% siguran da se mora drugi resiver povezati mreznim kablom sa osnovnim, sad bio kod rodjaka da mu postavimo novi tv i pokazuje mi taj mali resiver na kojem uopce nema mreznog prikljucka nego u isti ide sim kartica, ne znam kako radi jer ceka da mu dodje covjek to sve povezati al et zanima ma kakva je ta opcija sa sim karticom da se ne razvlace kablovi bez potrebe, je li to uopce d3 kuca jer on uopce ne zna ni kakav je paket uzeo :smt005
     
  6. black

    black Komšija

    Ne treba kabl ako uzmes odvojenu pretplatu.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    To je D3 mini risiver, nije ovaj sto ja spominjem PDS 2.1. To je mozda uzeo dodatni risiver.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    hmmm e to ti ne znam jer kako kazem ni on ne zna koji je paket uzeo pa reko da vidim postoji li verzija d3 kuce ali da se ne razvlace dodatni kablovi
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma


    nisi onda nista dobio :D
     
  10. nechko_

    nechko_ Novi član

    Zdravo, danas mi dosao momak da provjeri tehnicku mogucnost prikljucka i rekao je da je moguce i da ce postaviti nalog za ugovor/prikljucak tako nesto. Zanima me koliko od prilike treba vremena da se prikljuci i je li bolje da u SmartTV ubacim CI modul ili reciver?
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Otprilike 10 radnih dana , a posto su imali sad haos sa HS-om , mozda ces cekati i malo duze. U svakom slucaju je bolji modul , ako nista , bar jedan daljinski manje :)
     
  12. nechko_

    nechko_ Novi član

    Je li trebam to prije "sklapanja" ugovora reci ili ovi sto prikljucuju ponesu i modul i resiver?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Moras ti odabrati paket i sta zelis, risiver ili modul. Modul je super.. ako radi.
     
  14. nechko_

    nechko_ Novi član

    Ima li neko iskustva sa modulom?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' ti kazem, super je stvar. Sitnice oko manipulacije sa kanalima/iskustvo zavisi od tvog TV-a. Ali je bilo dosta slucajeva da modul nije radio uopste. Ili kao kod mene, nije bio ispravan pa radi neko vrijeme i onda se diskonektuje. Pa ga morao vaditi i ubacivati ponovo da ufati kontakt.

    Trazio zamjenu modula i oni dofurali risiver. Ako modul bude prekidao i tehničar bude imao problema da ga aktivira, zayebi to. Zezat ce i tebe poslije. Nemoj potpisivati ugovor za modul u poslovnici kako su od mene trazili vec neka tehničar ponese ugovor pa kada namjesti, potpisi.
     
  16. nechko_

    nechko_ Novi član

    Prikljucise mi, ekstra je slika. Međutim na internetu mi je probna brzina, mogu li kako da mi postavi punih 50 Mbps? @hamo pipa
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    za dan - dva ces dobiti punu brzinu, dok monter preda tvoj nalog kao gotov i to prodje koz sistem ;)
     
  18. nechko_

    nechko_ Novi član

    @anel007, hvala! :)

    P.S. Je li moram cekati prvi racun da mogu aktivirati D3 GO/Moj Telemach portal?
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Punu brzinu ces dobiti kad se zatvori tvoj nalog za prikljucenje, rok je 5 dana u praksi se obicno rijesi drugi dan. Cim budes imao punu brzinu moci ces aktivirati i portal i D3 Go
     
  20. nechko_

    nechko_ Novi član

    [​IMG]
    Eto sve je sada doslo, ali kako da aktiviram mojtelemach portal kada nemam nigdje ID racuna, imam broj ugovora (609...), ali nigdje ID-a (50...)?