Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Zašto na malom D3 risiveru zelena lampica blinka svakih par minuta ?
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hamo, jeli normalno imati npr. Download speed na xbone 60-80 Mb/s, 120 Mb/s je paket?
    Samo da znam, zicano spojeno.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako ti je recimo stream na PC uključen automatski ti bude umanjena brzina skidanja.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nemam pc, hahhaha, u komuni sam protiv njega, ali su spojena dva ipada i iphone 7 na mrezu i slusam youtube na ipadu.
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Jedno pitanje:

    Da li može napraviti problem i da li će to sve skupa raditi kako treba ako u stanu imam D3 resiver i ruter na koji je priključen internet i TV na jednoj grani, a na drugoj grani (u drugoj sobi) priključim samo kablovski modem da bih imao internet?
    Problem je što moram mrežni kabl voziti kroz čitav stan da bi ga uključio u kompjuter..... Izbjegao bih i opciju wireless kartice na kompu....
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ne znam sta konkretno da ti kazem, i meni na xbone varira brzina kada nesto skidam ali kada uradim test imam odgovarajucu brzinu. Ako hoces posalji mac modema na pp da pogledam status modema.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nije mi bas jasna ta tvoja situacija :)
    Znaci modem ti je u jednoj sobi, a u drugoj d3, router (cime je spojen router, pretpostavljam mreznim kablom sa modemom) a pc je gdje ?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kad procitam ovo sto sam napisao i meni je nejasno :)
    Ovako,u jednoj sobi je ruter i D3 STB,a u drugoj sobi je analogna kablovska. E sad,da li mogu tu gdje je analogna kablovska splitovati kabl i prikljuciti klasicni kablovski modem koji ne bih povezivao s ruterom nego bih samo povezao sa desktop PC. Znaci,ruter i modem ne bi bili spojeni.... Da ne bih razvlacio mrezni kabl po cijelom stanu,kontam da uvalim taj modem....
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozes naravno, samo kako si sad objasnio onda ti je router suvisan, ostajes bez wifi konekcije i imas net samo na racunaru.

    Ako si slucajno mislio na to da ubacis pored svoga modema jos jedan modem to vec nije moguce izvesti na taj nacin.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam te shvatio,tvoj router je ustvari wifi modem i osim njega na isti account ne možeš staviti još jedan modem bio on obični ili ne. Ako ti se ne razvlače kablovi po stanu onda ti je wireless kartica jedina opcija...
     
    Stormbringer likes this.
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ili da nabavi powerline adaptere
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Upravo ovo sto rece Dams82..... ;-)

    Sta je Powerline adapter? :)
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ekstra. Ovaj mi mali D3 blinka da ga moram gasiti iz struje a veliki baguje nekada sa zvukom. Nema zvuka dok ne prebacis na neki drugi kanal pa se ne vratis. Preko aplikacije ce biti super ako ne bude bug-fest.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

  17. Esh

    Esh HWB

    Vala je i vrijeme bilo..
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Upravo tako :D

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Jos kad bi svemu mogao pristupiti van Telemach mreze.. :)
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moglo se pristupati ali samo odredjenim kanalima (npr domaci kanali). Vidit cemo kako ce biti sa novom verzijom, ali ne vjerujem da ce biti previse liberalni po tom pitanju :)


    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk