Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Skinuo aplikaciju normala, krenuo proces dalje da izaberem jezik, pa iduci korak je 'Activation' (pogledati dole na slici). Nisam na slici vam pokazao da se dobije aktivacijski kod, koji treba negdje ukucati, ali nemam pojma gdje trebam ici da ukucam taj aktivacijski code, jer ne pise adresa nego samo: 'go to your self-care portal on PC or mobile'.

    Jos pise dole ispod : 'this screen will automatically update once your device has been linked to your user account.'.
    [​IMG]
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Isao sam na mojtelemach, i logirao se, ali nema jos 'EON' sekcija, nego i dalje stoji D3GO, i uredjaji konektovani...
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    mene zanima kako ide ovo oko unifi-a, bio mi uredno aktiviran i djevojka je to koristila jer ja nemam potrebu za tim, prosli mjesec sam prelazio sa duo na trio paket i od tad mi se zali da ima problema sa unifi konekcijom nekad se ne konektuje uopce a nekad konektuje ali sve sporo do bola i ja nisam nista htjeo gledati u postavkama jer sam mislio da je prekoracila limit

    uglavnom 31. nekad oko ova doba pogledam na mojtelemach stanje i vidim unifi deaktiviran iz nekog razloga (da li u proceso prelaska na drugi paket ili sta je u pitanju pojma nemam) aktiviram ali sad ne moze uopce da se konektuje i izbacuje gresku da sifra ne valja iako su podaci ispravni i prati postupak kako je opisan u onom upustvu na njihovoj stranici

    da li se sad mora cekati mjesec od aktivacije ili se svakog prvog racuna novi obracun jer kako sam naveo 31. proslog mjeseca sam pogledao u mojtelemach podesavanjima i tad aktivirao?
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    unifi radi perfektno :)
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    koristis username i pass sa kojom pristupas telemach stranici :D
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    ti ili ne citas ili se pravis lud pa samo lupas postove jedan za drugim na haman svakoj temi, ako ti nije jasno sto ovo kazem slobodno procitaj ponovo moj prethodni post
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Relax, i sačekaj dok se javi drug @hamo pipa, on ima info iz prve ruke :)
     
  9. black

    black Komšija

    Unifi backend je pravospor meni se cini, ja sam htjeo da koristim UniFi za jedan IoT projekat ali predugo se logovao da bi pouzdano radio. Za test pokrenuo lokalnu mrezu sa PEAP autentifikacijom i uredaj se logovao u djelicu sekunde.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @anel007
    Kada si mjenjao paket? Ako je u proteklim danima onda je vjerovatno to uzrok jer svaki korisnik prilikom bilo kakve promjene paketa dobija tzv aktivacioni paket gdje funkcionisu samo osnovne usluge i brzina je svima ista 50/2 dok im se ne pusti njihov odgovarajuci paket. Rok je obicno 5-7 dana da obrade tvoj nalog i puste tvoj paket.

    @black
    Pa vjerovatno i jeste i zavisi od broja uredjaja koji se pokusavaju povezati u istom trenutku, vjerovatno je na pojedinim tackama taj broj vrlo veliki. A na kraju krajeva sam unifi je zamisljen kao dodatna besplatna usluga i nije bas pametna ideja koristiti ga u bilo kakve ozbiljnije svrhe.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni samo pise unesite aktivacioni kod, gdje da ga ukucam?
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    @Esh: Najmanji se problem smiriti nego me nervira ovako palamudjenje samo et da bi se nesto reklo i napisalo, al elem i ocekivao sam da ce se hamo javiti samo nisam htjeo covjeka da bihuzurim privatnim porukama bez veze

    @hamo pipa: mijenjao nekako u prvoj polovini proslog mjeseca dok je proces prenosa broja zavrsen otprilike oko 25., uglavnom pretpostavio sam da je razlog svega promjena paketa samo me zanima posto sam 31. ponovo aktivirao unifi da li sad moram cekati do kraja ovog mjeseca da bi se to aktiviralo?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li još nekome black screen ? Nema tona ni slike ali ide tajmer. Web verzija.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajde posalji broj ugovora na pp pa provjerim danas.

    Btw EON app je na Play Store, da bi je lakse pronasli kucajte " eon united group"

    Dovoljno je samo unijeti user i pass kojim ste registrovani za telemach portal i sve fercera.

    Edit: evo sad sam isprobao da se ulogujem na browseru na Xbox One, login je prosao uredno, pokrenuo sam HBO HD cisto da vidim kvalitet i meni djeluje bas solidno. Ako neko ima smart tv neka isproba preko browsera da vidimo jel radi.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 5, 2017
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nasao aplikaciju, ali za srbijansko trziste?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. dams82

    dams82 Komšija

    Nema za srbijansko ili neko drugo,jedna je aplikacija...
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Onda je moj tablet prolupo, sve u dinarima, neki gold paketi.....
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ovo je sve još u izradi,upravo isprobao na telefonu,prvo mi je par puta zakovala aplikacija,onda je proradilo,od domaćih kanala samo je radio N1,a na ostale kao nisam pretplaćen,a većina onih koje nemam u paketu mi rade... Obzirom da mi D3GO nije nikad radio ovo je super :)
    @Sena možda si izabrao srpski jezik pa ti računa u dinarima...