Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Izgleda da je nesto do tebe, ja sada isprobao na win7 i na win10 i uredno radi na oba. Browser je Chrome.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad sam pricao sa podrskom, ne moze jos se aktivirati na modelima iz 2016, rade na tom.
    Hamo jeli ovo istina?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @NAILS
    Jel ti tako na svim kanalima i jel ti aktivna bila usluga D3Go ?

    @Sena
    Ako pricas o smart TV vjerovatno jeste. Ali eto ako ti se gleda isprobaj na browseru na Xbox One, ja sam isprobao i radi odlicno. Samo idi na stranicu eon.tv

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da o smart tv, ma pricekat cu da to rjese, ionako sad gledam samo netflix.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa hajde idi na moj telemach portal i aktiviraj tu uslugu, moguce da je to uzrok ili je neki fazon do tvog kompa.

    Ima li jos neko da mu ne pokrece na browseru?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma javlja da su login podatci netacni, a kada ides forgot pass ili te prebaci na moj telemach gdje sam ulogovan ili izbaci:

    "SERVERSKA GREŠKA Izvinjavamo se, došlo je do greške na serveru. Problem će uskoro biti riješen. Do tada se vratite na prethodnu stranu"

    Nije bitno. Tebi hvala.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Javi se na pp pa da vidimo sa kojim mailom si registrovan.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Bice da je interesovanje za EON dosta vece od ocekivanog :)

    Serveri su malo optereceni.
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Ima :D , zapravo pokrene se aplikacija normalno , ali imam nekoliko problema:

    1. Na vecini kanala pise "Info: Niste pretplaceni"
    2. Na nekim kanalima je samo crna slika , primjer SK1

    Dok neki kanali rade bez problema tipa Cinestar Premiere HD , HBO HD , uglavnom HD kanali rade ali ovo ostalo nista zasad.

    Interesovanje je veliko , pogotovo jer je na svim kanalima omogucena usluga vracanja sadrzaja 7 dana unazad :D
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Benq hajd javi se na pp pa da probamo nesto

    Kod mene radi i SK1 i SK1 HD
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene na ff crn ekran,na chrome radi odlično,ali još uvijek su kanali pobrkani,mogu gledat one koje nemam u paketu,a ostali izbacuju poruku da nisam pretplaćen...
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Raja rado bih svima pomogao ali mislim da je bolje da se svi strpimo koji dan dok se sve poslozi. Ipak je interesovanje ogromno i jednostavno treba malo vremena da se vidi gdje je usko grlo i da se to rijesi. A s druge strane ni ja ne mogu uciniti nesto puno osim da provjerim da li je usluga uredno aktivirana s obzirom da je poput UNIFI-ja u pitanju dodatna besplatna usluga.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako i ja kontam, nova je usluga pa dok tvoji vide gdje škripi. Hvala tebi svakako. Meni recimo sada na chromu https://eon.tv/ bacalo bijelu sliku. Tek kada sam izbrisao sve šifre, complet historiju i sitnice, otvorilo mi ali i dalje black screen.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Meni ne treba pomoć,hvala,samo sam iznio svoje iskustvo jer kontam da nekom može pomoći... Obzirom da se tek pušta u rad mislim da je za očekivati neke sitne probleme... U svakom slučaju veliki je napredak u odnosu na D3GO koji kod mene nije ni radio na telefonu... A ni na recimo windows vista...
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hoce li ovo moci se kupiti za ostale korisnike koji koriste druge internet veze?

    Nesto slicno kao mojatv web. Jer nema u mom selu Telemacha.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kao odgovor na tvoje pitanje citat: "a tokom sljedeće godine pojavit će se i EON digitalni prijemnik putem kojeg će sve nove i intuitivne funkcije, osim na Smart televizoru, biti moguće i na svim ostalim uređajima."

    Tako da ocekivati je da bude dostupan i za ostale, odnosno za siru publiku uz uslov da imas konekciju minimalno 4 Mbps mada je u postavkama moguce postaviti i losiji kvalitet do 1 Mbps.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Evo ovdje imate i uputstva: https://eon.telemach.ba/pocetna

    Moze se aktivirati 5 uredjaja i koliko vidim jedan Smart TV, sada ima rubrika EON na telemach portalu i polje za aktivaciju SMART TV sa OTP kodom.

    Preporuceni modeli:

    Samsung 2017
    Q9F | Q8C | Q7F | Q7C | MU9000 | MU8500 | MU8000 | MU7500 | MU7000 | MU6500 | MU6490 | MU6300 | MU6290 | MU6100 | M5300 | M4500

    Sony 2017
    A1E | XE80 | XE83 | XE90 | XE94 | X930E | X940E | X800E | X850E | X900E