Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aha, razumijem, hvala na brzom odgovoru.
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Koliki upload mozes imati sa tim HFC-om ? Limitiran kao i sa obicnim koaksijalnim kablom ?

    edit : Sta je sa konekcijom u Ze,obicno mi brzina bude oko 70-80 mbita prema frankfurtu,evo sad 13...
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni veceras na torrentu puko upload, 88Mbit, a download 12Mbit.-

    neki kvar, vidim da mi je sve sporo, iako na speed testu pokazuje normalno.

    Jel ima kakvih problema veceras kod vas raja ?
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Upload koliko je meni poznato do 12 Mbps. Sto se tice brzine kod mene je uredno 50/3 koliko i imam u paketu jos sam mjerio na wifi. Mada kao i uvijek moze biti vise faktora kada je brzina u pitanju.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. black

    black Komšija

    E vidis to Tale siri propagandu da samo optika valja a sve ostalo je njesra.
    Trenutni teoretski maksimum (DOCSIS 3.0) sa 8 upload kanala je 245Mbit, posto modemi od Telemacha podrzavaju 4 kanala znaci pola od toga.
    Teoretski download je 1.7Gbita sa 32 kanala ali Cisco EPC3xxx modemi od Telemacha podrzavaju 8 kanala.
    Prosle godine je finaliziran standard DOCSIS 3.1 i on nudi teoretski 10Gbit down i oko 2Gbita up.
    Trenutno se radi na standardu DOCSIS 3.1 FULL DUPLEX koji trebao omoguciti 10Gbita/10Gbita. To je dovoljno za barem 10 godina jer je trenutni 3.0 standard finaliziran 2008. a jos uvijek nudi pristojne performanse.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Evo Black je objasnio teoretski, ovo sto sam rekao 12 Mbps uploada je ono sto sam ja vidio da je pusteno prema nekom korisniku jer smo trazili za odredjene korisnike da nam puste max upload zbog prirode posla (a jos nisu imali tehnicku mogucnost za optiku) i pusteno je ovo sto sam rekao.

    Black, u zavisnosti od CMTS-a i modemi Telemacha rade na 8 kanala a neki i na 4, neki cak i na samo jednom zavisno od lokacije i lokalne mreze, a recimo UBEE vec ima mogucnost rada na 24 kanala.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mogu da ne spomenem. Evo upravo sam se vratio sa vikenda u Beogradu. Znaci Unifi radi kao da sam kod nas na 3G. Kretao sam se centrom grada,stari grad,skadarlija,kalemegdan i citavo vrijeme sam online ko u po svoje kuce. Stavrno za pohvaliti. Brzina od 10 do 15mbit. Potrosio novca na roaming 0km, kupnja nekog vikend broja s internetom 0km.
    Live long the Telemach :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja isto ozbiljno razmisljam o prelasku na telemach tamo iza nove godine,jer sam do tada vezan ugovorom
    gledao sam i kanale koje imaju u duo grande paketu...puno bolji kanali nego na moja tv + 4 puta brzi download i upload + sada ova nova usluga ion+ taj unifi+14 HD kanal
    ako potpisem na 2 godine,imam i onaj popust od 6 mjeseci,tako da me cijena za 2 godine izadje identicna onoj koju bi platio za moja tv

    ono sto me zanima je da li dolazi cesto do prekida slike i neta,da li imaju brz support i popravku i ima li kakvih zaskoljica,koje ne pisu u ugovoru a postoje u praksi
    sve informacije dobrodosle
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Ja prekida neta nisam imao...ne sjecam se ustvari,par godina :D . Za tv isto.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Potpis, na Alipašinom sve armirani beton, u svakom smislu! :D
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Bilo je davno u pocetku problema sa netom ali evo nekih zadnje 2 godine sve ok. Podrška je kako sam pisao super.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Podrska je fenomenalna. Drugu Hami kapa do poda. :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Hamo radi puno radno vrijeme na forumu ali ako imas klix acc, i tamo su aktivni. Ja sam ih znao kontaktirati i preko FB i relativno su brzo odgovarali.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Dragi komšija pa kakva god bila podrška ne može biti gora od BHtelecoma... Ja sam od aprila kako sam na novoj adresi imao jedan prekid,nazvao montera kojeg lično poznajem da pitam,on mi za dvije minute javio da kolege prebacuju neku liniju i da će proraditi za pola sata kako je i bilo,od tad sve radi bez ikakvih problema... Slika nikad nije ni trznula,meni se samo nekad desi da D3 mini izgubi vezu pa ga moram isključit iz utičnice da se resetuje,a to se desi u prosjeku jednom mjesečno na samo jednom uređaju,inače imam dva,ovaj drugi ne pravi probleme... Hamu sam jednom angažovao kad se povećavao upload i riješio mi je to brzo,ovim putem mu se zahvaljujem javno. Inače svi koje sam kontaktirao u podršci su bili prije svega ljubazni i završili su sve moje molbe,imao sam preseljenje priključka ove godine,sve je prošlo kako treba...
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Može hahaha :D to znaju ovi koji koriste TXTV :D :D
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sinoc TXTV-u poslao mail da je net katastrofa u zadnje vrijeme. Momak evo maloprije dosao, donio novi router i promijenio neku spojnicu, upstream bio velik.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala komsija na iscrpnom odgovoru :D
    imam jos jedno pitanje
    tamo na stranici sam nasao da se besplatno moze spojiti jos jedan tv ali samo analogni kanali da se gledaju...a ja imam i drugi tv u sobi pa me zanima kako to funkcionise,pretpostavljam da se spoji stb i tv kablom,ali koji su to kanali koje onda mogu gledati i na drugom tvu
    druga stvar,vidim da ste nesto pisali o novoj usluzi "ion",ako preko browsera mogu gledati sve kanale koje imam u paketu,onda mi ovo gore pomenuto i ne treba,svakako opalim "extend" funkciju na windowsu i bacam sliku na lcd
    tako stremama utakmice,gledam filmove i ostalo a dole koristim komp
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  20. dams82

    dams82 Komšija

    Bravo. Ako imaš komp spojen sa lcd onda bi trebao gledati eon preko njega. A preko kabla imaš sve analogne programe i mnogo digitalnih koji nisu zaključani ukoliko ima dvb-c na tv-u.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk