Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Eh da, galvanski izolator, ja sam ga platio, možda monteri nisu znali da se ne plaća :) uglavnom kad sam preselio priključak stavili su mi novi na novoj adresi i nisam ništa platio više, ali tada je već bila druga firma koja radi priključke.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Stize mi novi TV za par dana, e sad , nemam reciver vec onu karticu sto ide u slot TVa. Kod promjene tva samo prebacim karticu u novi TV i to je to, ili moraju dolazit monteri iz Telemacha da nesta "puste u rad"?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne moraju dolaziti monteri, prebacis CAM modul i preskeniras kanale i to bi trebalo biti to.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni samo jednom povezu modul sa tvijim računom kao risiver i to je to.
     
    Vedo likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Otkanta i ja Telecom. Prije sam imao Telemach Tv i Telecom internet, sada sve Telemach. Super sam zadovoljan, stabilan i brz u ovih par dana.

    Sada se trebam registrovan da mogu unifi koristiti, i šta je eon, nisam u toku s tim.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    EON - poput IPTV, mozes na 5 uredjaja (mobitel, tablet, PC) pratiti sve kanale (postoje izuzetci kao sto je Hayat koji ne dozvoljava prenos svojih kanala ili ako i u nekoj drugoj mrezi nemas pristup svim kanalima) koje imas u paketu i vracati unazad do 7 dana i sve je besplatno.
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Za registraciju ce ti biti potreban broj ugovora i ID broj korisnika , ti podaci se nalaze na racunu, ako nemas, nazovi Telemach i na osnovu broja ugovora dobit ces ID broj. Nakon toga odes na mojtelemach.ba portal , registrujes se i sa tim istim podacima se logujes na EON i UniFi.

    EON je online platforma , imas sve kanale na koje si pretplacen paketom , pristupas mu preko web stranice www.eon.tv , samo nemoj brisati cookies iz browsera jer ce ti onda svako novo logovanje smatrati novim uredjajem. Mozes registrovati ukupno 5 uredjaja (android, pc..) ali istovremeno aplikaciju mozes koristiti na 3 uredjaja. Za android imas posebno EON aplikaciju da skines.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije sve besplatno, sve je u sklopu cijene paketa :) besplatno je kad budes "placao" 0 KM :D lojalnost kupca nije besplatna, ona ima svoju cijenu.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    EON kao usluga je besplatan, kao i UNIFI, nisam uopste spomenuo paket.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa de mi onda objasni kako cu je ja besplatno koristiti iz Zavidovića sa BH Telecoma? :)
    Jedino sto se moze nazvati besplatnim jeste Orion. Skines jbeni app, i gledaš odakle god želiš, sa bilo kojeg providera. Naravno, opet nije 100% besplatno. Moraš odgledati jbenu reklamu :D neko ce reci da idem do idiotluka, ali samo govorim fakte :)
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Benq i @hamo pipa hvala. Super, nisam se još registrovao radi id broja, čekam račun, nemam ih kad zivkati
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Besplatno za korisnike telemach mreže kao što je i navedeno. Nema dodatnih troškova prilikom korištenja. Ali to nije odgovor koji ti tražiš :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Ne moras ni zvati , posalji hami broj ugovora i dobit ces ID :D
     
    dams82 likes this.
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa znaci nije besplatno, jer moras biti korisnik :) biti korisnik ima svoju cijenu. Ko je to šta đabe dao? :) zato je ispravno reći "u sklopu paketa koji koristiš" a ne besplatno.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Tako je :D

    @kolinsb

    Tako je kako ti kazes ;)
     
    dams82 likes this.
  16. Benq

    Benq Komšija

    Logicno , jelte :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Besplatno je jer ta usluga nije postojala kada su korisnici vec imali pakete. Kada se EON pojavio, tu uslugu nisu dodatno naplacivali sto znaci da je besplatno. Isto sto je besplatno vracanje sadrzaja u nazad. Ne placa se dodatno a prije nije postojalo. Takodjer su manje informisani telemach korisnici mislili da ce se EON dodatni naplacivati s toga Hamo kaze da je besplatno.

    Traziti EON uslugi na telekomu je isto da trazis besplatne pozive nekog drugog provajdera.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naravno, malo se zezam, da me hamo ne shvati pogrešno. Često čujemo taj pojam besplatno, a plaćamo pretplatu. Kaže besplatno 3 mjeseca a onda pretplata toliko i toliko :) provider se skalkuliso dobro, tako da u svakom slučaju ima zaradu, a mi plaćamo pretplatu (npr. neka je 3 mjeseca "besplatno" a 21 po 50KM, to je 24 mjeseca po 43,75KM sto je itekako razlicito od 0 KM :))

    EDIT: Jasmine, nije besplatno, jer kao sto rekoh lojalnost se placa :) tim "besplatnim" uslugama je tebe zadrzao kao korisnika. Drugim rijecima, umjesto da si dobio popust na cijenu pretplate koju placas, dobio si te "besplatne" usluge ali je popust izostao :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ali ako placas racun dvije godine 50KM, i onda uvedu novu uslugu i racun opet placas 50KM, onda ti dodje besplatno. Naravno da na taj nacin privlace nove kupce i imaj uracunicu, ali ako se dodatno ne naplacuje u odnosu na prije, jbg.. besplatno je. Kao sto je povecanje brzine besplatno. Mogli su do sada sakatiti brzine kao telekom i prst u uho. Lupati po usima, ali nisu.
     
    Benq likes this.
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa eto placas 2 god i red je da ti kao lojalnom kupcu daju popust :) umjesto popusta dobijes EON. Ne mozes me ubjediti da je EON free. EON košta upravo koliko popust, za tebe koji si tu vec 2 god :) a za nove kupce EON je mito da ne odu drugom provideru haha :D