Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kad su finansije u pitanju nemam skoro pa nikakvog doticaja, tako da ne znam ni da li ce biti poskupljenja. U biti za sada nema nista najavljeno.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    realno nema nikakvog osnova za poskupljenjima ali eto cisto da priupitam
    nije ni 43 KM malo za duo grande
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Pa i trio grande je ista cijena trenutno ako potpišeš na dvije godine. Malo nije, ali obzirom na kvalitet usluge nije ni skupo, puno je lakše halalit novac nego lošu uslugu. Sama digitalna tv je 21KM što znači da ti ostane 22 za Internet što i nije skupo za 40/4. Na kraju dobijaš eon, unifi, unifon da koristiš bez dodatne naknade...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ok je ova cijena za ovu uslugu,to sam i rekao ali ne bi bilo logicno da dodje do poskupljenja
    na to sam mislio
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma kakvo poskupljenje, to bi bio teži promašaj.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa i da dodje do poskupljenja, koliko bi vas odjavilo Telemach? Niko! U najgorem slucaju bi ostali na jeftinijem paketu od tog koji sad imate :D
     
    dams82 likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad su kupili HS, digli su cijene u odnosu na one koje su bile prije kupovine, tako da me nista ne bi cudilo. Mada bi im glup potez bio sad kad dosta ljudi prelazi sa BHT...
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja razmisljam o prelasku na telemach ali ako bi digli cijenu i 1 KM,ne bi presao iz principa
    bezveze je to,navlacenje ljudi pa onda dizanje cijene,posebno ako je neopravdana
    pa nismo bas svi ovce za sisanje
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ako si još uvijek na bitchnetu, onda lažeš da nisi ovca za šišanje, jer tko god koristi njihove usluge je baš to, na žalost.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije to bas tako jednostrano
    ponuda BHTelekoma je takva kakva jeste ali ja dobijam 100% te usluge koju placam i ni po cemu nisam ovca a do prosle godine nije ni bilo Telemacha u Gracanici
    ali takodjer,ne vidim ni koji je fazon da se Telemach sada osili i da pocne svako malo dizati cijene,neopravdano naravno...mislim da bi im ovo bio los potez ,jer ako zele privuci korisnike,ovo im nije nacin
    ako gledamo globalno na cijeloj Federaciji,Telemach je jos mali u odnosu na BHT,tako da nema potrebe da se sile i misle da su "glavni",korisnici ce prepoznati takve namjere i reagovati na stetu Telemacha
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Odakle vam ta podizanja cijena u telemahu ? To ko ona da ce se facebook morati placati. Valjda bi Hamo saznao medju prvima.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pojavilo se na drugom forumu,neki nesto piskarali pa se razvila diskusija
    zato sam i trazio informaciju od nekoga ko radi u telemachu,hamo rece da nema informacije ,mada i da ih ima,ne bi smio izaci u javnost sa njima prije zvanicne objave...znate vec kako to hoda
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Kako ja onda priključi pretprošle godine? :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    eto komsija,ne znam tacan datum kada se moglo prikljuciti ,jbga shvati me :D
    prosle godine se aktualiziralo,dosta raje je prelazilo,pa sma mislio da je prosle godine
    uglavnom ovo je svakako offtopic,nevezano za ovo o cemu smo pisali
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa mozda jeste offtopic, ali je svakako čudno što ti ne smeta kad te telecom šiša, a smetalo bi ti da te telemach šiša. To telecom pravi dobar friz ili je nešto na nacionalnoj osnovi? Haha :) u svakom slučaju, svi šišaju, ali telemach sigurno ostavi malo više kose, a stavi i gela poslije (eon etc.)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. Benq

    Benq Komšija

    Druze , na onom forumu neko udje sa strane i baci spiku a ostali se hvataju ko blesavi i oko toga naprave citavu dramu i tako 30 stranica za par dana.. Definitivno se jos nista ne prica vezano za poskupljenje , bar ne za obicne korisnike , dok ce za poslovne korisnike vjerovatno biti odredjeno poskupljenje. Kad moji izvori kazu da od toga nema jos nista , onda je tako. AKO i dodje do poskupljenja , to ce najvjerovatnije biti zbog PINK paketa kojeg planiraju ubaciti u ponudu mada su i to jos uvijek spekulacije tako da nista nije sigurno.

    U svakom slucaju , s obzirom da pratim situaciju malo detaljnije , ocekujem u Martu odredjene promjene na paketima , tako je u Martu mislim pretprosle godine doslo do "pomjeranja" paketa pa je npr Trio Grande Family paket dobio brzinu Extra paketa , Extra paket koji je imao 80Mb je dobio brzinu Premium paketa koji je imao 120Mb a u Premium paket su ubacili net 150Mb. Prosle godine u Januaru je doslo do povecanja brzine Uploada , a ove godine ce se vjerovatno ponoviti scenarij sa povecanjem brzina downloada.

    Elem , ne znam koliko sada placas Telecom paket , vjerovatno 5-6KM manje nego sto je npr Duo Net Grande paket , ali skontaj malo kakva je programska shema kod jednih i kod drugih , brzina neta i dodatne usluge. Provjereno znam da ce Telecom sigurno da stagnira duze vrijeme sto se tice mojatv usluge , a izgleda da ce im ubaciti jos jednu web cameru uskoro i to ovaj put blizu Socijalnog..
     
    dams82 likes this.
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako vec rekoh, nemam informaciju da ce doci do poskupljenja. Da imam, rekao bih, ali isto tako to sto ja nemam tu informaciju ne mora znaciti da poskupljenja nece biti. Ipak se takve odluke donose na nivou top menadzmenta, a meni se ne ispovjedaju ;)

    Kad je bilo proslo poskupljenja mi (radnici) smo svi od reda pomislili kako ce nam pola ljudi odjaviti uslugu. Cinjenica je bila da je broj odjavljenih zbog poskupljenja bio daleko manji nego sto je finansijski dobitak zbog razlike u cijeni i to je ono kako razmislja menadzment, nema tu puno emocija, samo cista matematika.

    U svakom slucaju i prošli put kada je najavljeno poskupljenju svi korisnici su imali skoro citava dva mjeseca da bez ikakve ugovorne kazne raskinu ugovor ukoliko ne mogu podnijeti ili ne zele da plaćaju skuplju uslugu. Mogu samo reci da nije bilo bas puno odjavljenih kroz ta dva mjeseca a da je uzrok bio povecanje cijene.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako podignu cijene, svakako imam dva neka paketa koja placam za dva risivera a skoro nista ne gledam. Odjavim ih i eto me opet na istom. hahha

    Proslo poskupljenje je bilo za onu osnovnu taksu za 3-4KM ili.. ?
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav ljudovi :) ima li itko da koristi EON App na Mecool M8S PRO L android boxu? Jednom liku sam prodao box i zali se da mu kanal zaledi nakon pola sata gledanja preko EON app. Znam da nekad hardverski dekoder zna zezati. Da li ima EON app ima mogucnost podesavanja dekodera u postavkama?
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    3KM , odnosno sa 15 na 18KM mada su to najvise osjetili korisnici HS-a jer je tada bilo 13KM , pa su se onda udruzili sa Telemachom i automatski otislo na 15KM jer ta cijena za odrzavanje KKS je bila u Telemachu i onda kad je doslo na red poskupljenje odrzavanja KKS otislo je na 18KM. Dakle u kratkom periodu je poskupilo za 5KM ali je i usluga neuporedivo bolja. Na HS-u sam imao net 40/4 i bukvalno preko noci dobio 120Mb :)