Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    720
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala na odgovoru, nadao sam se da makar neko ima neki 1080p kanal.
     
    dams82 likes this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    super ovo sa jos vise HD kanala
    ja sam prelomio,prelazim na telemach od februara...zvao sam tamo vaseg agenta,dobio dodatno jos nekih pogodnosti u vidu kanala,tako da nema dileme da je sa svim ovim pogdnostima telemach bolji u odnosu na moja tv platformu
    jos sada i ovi dodatni HD kanali...super
    citam i tamo na drugoj temi da ce i na telemachu biti pink kanali,uz dodatno placanje
    ja pink kanale vec imam i ne bi za njih platio 1 KM dodatno a kamoli vise...ali eto,mozda ima raje sto vole saFunice,stare filmove i tako to
    meni je na tim pink kanalima najgora slika...nekako je tamna ,mutna,zuta...meni bas ocajno izgleda
     
    Benq likes this.
  4. Benq

    Benq Komšija

    Evo napravili smo spisak HD kanala po paketima za laksu orjentaciju :

    Start paket (27 HD kanala):

    N1 HD
    BHT1 HD
    Face TV HD
    Hayat HD
    TVSA HD
    TOP TV HD
    IDJ TV HD
    Pikaboo HD
    Epic Drama HD
    SK 1 HD
    SK 2 HD
    SK 3 HD
    SK HD
    SK Golf HD
    Viasat Nature/History HD
    Trace Urban HD
    24Kitchen HD
    National Geographic HD
    FTV TV HD
    History HD
    Fox Life HD
    Fox Crime HD
    FOX HD
    Fox Movies HD
    Nickelodeon HD
    Animal Planet HD
    Travel Channel HD

    Osnovni paket (1 HD kanal):

    Nat Geo Wild HD

    Prošireni paket (4 HD kanala):

    BBC Earth HD
    Outdoor Channel HD
    Discovery Turbo Extra HD
    Discovery Science HD

    HD paket (11 HD kanala):

    Shorts TV HD
    Eurosport 1 HD
    Eurosport 2 HD
    Trace Sport Stars HD
    Discovery Showcase HD
    History 2 (H2) HD
    The Food Network HD
    QYOU HD
    MTV Live HD
    iConcerts HD
    Hustler HD

    Arena HD paket (4 HD kanala):

    Arena Sport 1 BiH HD
    Arena Sport 2 HD
    Arena Sport 3 HD
    Arena Sport 4 HD

    HBO Premium (5 HD kanala):

    HBO HD
    HBO 2 HD
    HBO 3 HD
    Cinemax HD
    Cinemax 2 HD

    Cinestar Premiere (2 HD kanala):

    Cinestar Premiere 1 HD
    Cinestar Premiere 2 HD

    Ukupno: 54 HD kanala
     
    zippoo and dams82 like this.
  5. gilla

    gilla Aktivista

    Moze li neko posavjetovati koji je najpovoljniji paket ili opcija da dobijem hbo paket i history 2?
    Trenutno placam 50,99 i istekao je ugovor mislim u novembru. Bio je nesto duo, tv+internet.
    Mislim da sam negdje procitao da je hbo 12 ili 13 KM ali nisam siguran. Uglavnom koja je najpovoljnija opcija i pod cijenu da mi se smanji brzina interneta. Trenutno je 80Mbs.

    hvala
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Eh, neko je pitao o poskupljenju. Pa kruzi informacija da ide i poskupljenje za fizicka lica 3 KM ( kao 1 KM odrzavanje i 2 KM paketi). Nije zvanicno ali prica se.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo se odnosi na novi period, ne i za potpisane ugovore ako se ne varam.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma jok, pricali smo vec o tome prije nekoliko stranica. Ako bude zvanicno ide poskupljenje za sve.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    cuj to :D pa mislim da bi moglo doci do prekida ugovora, svakako sam ispucao ono 50%.

    NA njihovu stetu, vracamo se telecomu :D
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zar je telecom povoljniji?
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Suska se da bi moglo doci do poskupljenja od Aprila, vjerovatno ce tako i biti s obzirom da su isti ljudi pricali i za biznis korisnike.

    Telecom ? Salite se :D ? Doduse ako volite gomilu web camera i net do 10Mb onda ok (ako nije optika prosla).
     
    dams82 likes this.
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    bit ce gusto bit ce 0:2
    definitivno cemo razmisliti o mjenjaju ponude koju imam :D
    istice uskoro :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam spominjao i pitao za poskupljenja
    ova informacija mi se ni malo ne svidja...ovo je cisto ubiranje dodatnog profita i nema nikakvu osnovu za poskupljenje
    ima tu i ova prica da je telekom prilicno slaba konkurencija i da telemach koriste oni sto hoce vece brzine neta ali ova praksa telemacha ide svake godine i dizu malo po malo cijenu
    taman sam se odlucio da predjem na telemach a sada i zvanicno poskupljenje...sada me opet vracaju u pocetnu poziciju...ebem ti profit i proklestine i kapitalizam i zivot :D

    telekom ima sada akciju,ko potpise na 2 godine,ima 20% popusta na sve racune do kraja ugovora
    ja mislim da vazi i za moja tv a ne samo za mobilnu pretplatu
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Nije samo to da Telemach koriste oni sto hoce vece brzine neta, nego druze hocu HD kanale a ne hrpu lokalnih SD kanala i gomilu web camera iz svakog coska u BiH.

    Sto se tice osnove za poskupljenje.. sacekaj malo , ubrzo dolaze noviteti.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sad se vraćamo na onu priču od ranije :D poskupe par kermica paket, a onda za 2 mj ili 10 mj ubace par kanala "gratis" ili što neki kažu, besplatno :D :D ili ti ga ubace par kanala, a nema pojeftinjenja par godina, kod Telecoma npr.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u prevodu kole,isto sranje,drugo pakovanje :D
    ima jedna stvar koja se radi samo u BiH a to je da svaki napredak i poboljsanja,idu preko ledja korisnika ili gradjana
    ne daj boze da se gazdi smanji profit 1 KM...odmah deri po korisnicima
    jos malo pa ce cijena televizije i neta biti kao u Amera ,uz nizi standard jedno 20 puta :D
    treba dati 15-20 % plate na net i tv trenutno a plata ostaje ista a paketi skupe :D
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Ko nas pita .. ? Sve zivo poskupljuje , gorivo , hrana , komunalije.. a plate i penzije uvijek iste.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci i Telemach se osilio :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    druze,ti prvi sve prihvatas zdravo za gotovo
    dok je to tako i dok se ne pocne pruzati otpor i cijeniti sebe i svoj novac,do tada ce "jahaci apokalipse" jahati po nasim ledjima
    ovo sa telemachom vec sada prelazi u bezobrazluk i nema vise veze ni sa HDom ni netom ni nicim...ovo im je postala ustaljena praksa da jos vise zarade
    ako im nije to namjera,neka naprave dodatni paket koji ce biti identican ovom sada a nizom cijenom recimo 3 KM a neka naprave i novi paket,gdje ce biti svi ovi HD paketi,internet brzine 80 Mbps i ostale karafeke a neka bude 6 KM skuplji od ovog jeftinijeg
    znas da ce napraviti ovo
    eto prilika,sta im fali novi paket pa neka ljudi biraju ono sto im treba i toliko placaju a ne pod plastom vece brzine i novog kanala,da dizu cijenu svake godine
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Sta mogu promijeniti i da ne prihvatim ? Ispada da je meni drago sto cu placati skuplju pretplatu a koristim Trio Grande Extra paket.. Ovdje je prica jednostavna , kad dodje do poskupljenja imat ces opciju raskida ugovora bez penala , prelazak na manji paket ili ostani gdje jesi. I meni je ovo na samoj granici , ali kad vidim da nema nigdje bolje usluge u svakom smislu onda.. Telecom se nece jos dugo pomjerit sa mrtve tacke, ubacivat ce samo web camere i samim tim nije konkurencija bas nikome a bas to je ono sto nam treba pa da vidis onda kako bi se svi borili.

    Na koji nacin da se pruzi otpor ? Bas zato sto cijenim sebe i svoj novac necu da placam nesto sto je meni beskorisno.