Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Unifon mi radi na 3G a na Wifi ne radi. Glas iz slisalice kaze da broj ugovora nije odgovarajuci ???

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije zlato sve sto sija...ova poslovica je najbolja za Telemach :D
    ljudi kukaju nesto na BHTelekom a uzdizu Telemach a i ovo je smijurija od firme izgleda
    jutros mi napokon dodjose monteri,kad pita imam li kablovsku,reko nemam i pope se momak da trazi Telemachovu banderu,jer ne daju vise sa kuce na kucu prikljucke
    i trazi momak,sve pretrazio i kaze nema bandere,necemo ti moci uraditi...
    sve bi to bilo ok,da ja ne zivim u centru grada ,nemal pa u glavnoj ulici i kaze nismo u ovoj ulici prosli sa kablovima...haha koja smijurija...sve vukojebine okolo centra zabadali i bandere i pruzili kablove,ovdje imaju i bandere i sve ali nema Telemachovih kablova
    znaci zvanicno ja u centru grada nemam tehnicke mogucnosti za uvodjenje Telemacha ...ludnica :D
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    @zippoo Idi tamo na forum , traze te ljudi iz Telemacha da provjere o cemu se radi :) , inace ovo je zanimljiva situacija jer oni prvo provjere tehnicku mogucnost, pa onda ima li neko u tvojoj okolini kablovsku pa tek onda izdaju nalog za prikljucenje.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    poslao sam PM telemachu tamo ali smijesna situacija
    ima amidza,kuca do moje kablovsku od Telemacha ali rekose mi monteri da ne rade sa kuce na kucu,samo direktno sa bandere
    ali sjetio sam se da sam nekada imao kablovsku i jos uvijek mi je taj kabal na kuci,pa sam zvao ovog montera da dodje ponovo i da vidi ima li signala u kablu,mada sumnjam...davno sam ja presao na moja tv,cim se pojavila
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    @zippoo Ako si imao nekada kablovsku , onda bi logicno bilo da imas tehnicku mogucnost. Kolika je vjerovatnoca da si signal dobijao preko razdjelnika od amidze ako vec nema preko bandere ?
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene je još uvijek stara linija s kuće pored mene i spojili su mi prošle godine na tu liniju kad sam selio priključak.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da je sa moje kuce islo amidzi i komsijama ...razdjelnik je prije bio na mojoj kuci ali ne znam da li je jos uvijek,moguce da je to skinuto
    sjecam se kada sam prvi put uvodio kablovsku,da sam im dozvolio da sa moje kuce dalje kace kablove i da nisam platio prikljucak,kao protuusluga
    ali evo,sve je to davno bilo...cekam ovog montera da dodje i da provjeri signal
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Javi nam ishod situacije , bas me zanima..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kako amidza Idriz ima? :) Mora i njemu s neke bandere, a ako je kuca do tvoje onda je i bandera dovoljno blizu za tebe :) Inace ista situacija sa TxTV, samo sto kod ovih ti moras platiti kabl od bandere do svoje kuce, mozda je tako i u Telemachu!?
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za sada nista od tehnicara,nije ponovo dolazio :D
    ako bude sta ,javim
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa koristio prije neku kablovsku ,ko zna odakle je to doslo...tacnije mislim da je od mene...jer je prije isla zica sa kuce na kucu,nije se po banderama kacalo
    sada nova politika
    btw.necu ja nista dodatno placati...ako ne moze,ima Telekom...nisam bez usluge...cuj da ja placam kabal sa bandere do kuce :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba ja sam platio kabl sa bandere do kuce, koja mi je uz samo dvoriste, oko 50KM :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma zipo je hejter :D
     
    dams82 likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    molim admine da banuju spamera :p :p
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto, šta vam govorim :D
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislim da je krajnje vrijeme da ispitam opciju "report" :D
    salu na stranu...nisam hejter,evo dodji kod mene da zajedno cekamo montera,ako dodje ikako :D
    prvo sam cekao 8 dana,pope se lik na kucu,kaze nema bandere blizu,ne mozemo ti uraditi i odose :D
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ti monteri nisu radnici Telemacha, nego neke firme koja izvodi radove za Telemach. Cisto sumnjam da ce se uopste vratiti. Ako vec imas neku opciju za prikljucenje obrati se direktno u poslovnicu ili kako si vec komunicirao vezano za otvaranje naloga.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  19. Benq

    Benq Komšija

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nemam pojma ciji su radnici,ali kod mene se nisu zadrzali ni 5 minuta jutros...nekako su izgledali da jedva cekaju da ispare...nazvase nekoga i odose
    u biti,popeli se na kucu,gleda ima li gdje bandera sa njihovim izlazom,gleda malo,kaze nema...ne mozemo ti uvesti...ja im kazem da ima do moje kuce covjek telemach,kaze ne moze sa kuce,neda Telemach....mora biti sa bandere i odose
    evo vec je i proslo radno vrijeme,monter nije ponovo dosao da ispita signal u zici...nadam se da ce sutra doci...
    ne mogu da vjerujem da na ovoj lokaciji ja nemam TM...vise mi smijesna situacija ali eto...ispade kao da nesto dramim ovdje a fakat sam peh,nista nece lagano da prodje :D