Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Otidji u poslovnicu i trazi da ti posalju tehnicara Telemacha da utvrdi tehnicku mogucnost, rekao sam ti za te radnike. Volio bih da pogrijesim ali nece taj ponovo doci ako ne dobije novi nalog.
    Ako ti je problem otici javi se na PP pa cemo nesto skontati.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  2. lolak

    lolak Aktivista

    Ne znam sta se cudite, nema vise postavljanja kablova preko tudjih stubova bez dozvole..
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Kod nas je HS svojevremeno prokopao ulicu zbog tog famoznog kabla. Onda su dosli neki lijevi i to popunili nekim kao betonom koji je nestao poslije prve kise. Polozaj kabla u cesti su odredjivali valjda kud tocak od auta ide, pa iako imamo solidan asfalt, upadamo tockom u taj kanal i drmusamo se.

    Meni su Telemahovci par puta mijenjali/radili neke kablove, zadnji put mi u kuci ostavio cca 10m viska kabla kad mi je provlacio novi kabal do modema, nisu htjeli nista naplatiti, dao 20KM na kafu. Valjda ovisi i tih montera.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidjeti cu sutra a ako imas kome poslati broj da me nazove i dodje provjeriti,da se ja ne ganjam...jer djevojke rade u naplati...njima sto god kazes,one se pogube :D
    poslati cu ti broj u pm,pa ako imas koga od telemach montera da dodju i provjere...da barem znam imam li TM ili nemam
    ovo danas me svakako i nanerviralo
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja sam danas uveo telemach, vidjet ćemo kako ide :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @hamo pipa jedno od rijetkih pitanja koje si dobio, moze li pomoc? :D

    Imam problema u zadnje vrijeme, moj PC i router ili sta vec se jednostavno, ne vole :D, na prvom paljenju PC-a, interneta nema, crveni iksic pise problem sa adapterom ili hardverom bla bla, nakon restarta PC-a, net perfektan. Probao sam sva ziva cuda sto raja pise po netu sa slicnim problemima, razne postavke adaptera po device manageru i control panelu, on uninstalla AV-a, helem nejse, digao sam ponovo sistemsku particiju, formatirao istu dakle, opet ista stvar, ni to ne pomaze, jedina stvar koju nisam probao jeste update BIOS-a, ali to mi se ne da iskreno. Spojio sam i laptop preko istog LAN kabla i net radi uredno, sumnjao sam na mrežnu integrisanu u matičnoj, ali hajde reko da provjerim i preko drugog routera i kabla. Živim u porodičnoj kući, sprat iznad je drugi član porodice sa odvojenim svojim paketom, routerom i tim čudima. Spojim svoj PC preko tog LAN kabla i tog routera i više puta testirao i svaki put internet radi perfektno.. Šta mi je činiti? Hvala Ti mnogo unaprijed ;)
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koju opremu imas, kombinacija modem+router ili modem sa integrisanim wifi?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Modem sa integrisanim Wi-Fi je u pitanju, Cisco EPC3928. Vise puta resetovan, pa setovan na default postavke, mijenjao sam hepeke one utore pozadi, jok.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nadam se da ne koristis port 4 jer je taj port konfigurisan za vod uslugu risiverima koji nemaju vlastiti modem.

    Mada po opisu tesko da bude do modema, jer kako te shvatih ti resetujes PC i dobijes konekciju a nista ne uradis sa modemom, jel tako?

    Ako imas kakvu mreznu ubaci pa probaj, jer mi djeluje da je problem na strani mrezne, e sad da li je u pitanju kakav power managment ili se ne uspije dogovoriti sa modemom oko brzine rada posto modem ima gigabitne portove ne bih smio tvrditi.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije nije 4. port znam da nije on za upotrebu :D

    Je i mene vuklo na mreznu, ali isti pc spojen samo sprat iznad mene na drugi router i kabal ima internet na bilo kom paljenju i radi perfektno.. Glupa situacija totalno.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kao sto ti rece, haman se ne vole modem i tvoja mrezna :D
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li moguce traziti novi modem i kabal u Telemachu tj zamjenu istog haha :D
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zamjenu kabla unutar tvoga objekta mozes traziti s tim da placas utroseni materijal (dodje ti uz racun sljedeci mjesec), a nalog se zove 2/3 TV.
    Modem jedino ako tehnicari ustanove da je neispravan ili ako si dobar sa njima ;)
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nista onda oticu ovih dana u neku njihovu poslovnicu i sve fino objasniti i traziti zamijenu.
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    @zippoo je od danas korisnik Telemach-a :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha bas hocu da napisem post...kad vidim da ti hoces mastuluka :D
    koliko peripetije a na kraju napravise za pola sata...na kuci mi i dalje kablovi i idu dalje na druge kuce sa moje...tako da su samo spustili kabel kroz buzir,spojili i gotovo :D
    nego,da pitam i ovdje...kakav mi username treba da aktiviram eon
    da li ja napravim kakav hocu ili dobijem od telemacha
    takodjer i onaj inifi...i tu treba nekakav username :D
    pomagajte

    edit:
    odgovorio mi benq na drugoj temi...hvala
     
    Last edited: Feb 2, 2018
  17. Benq

    Benq Komšija

    Odgovorio sam ti na onom forumu , ali i ovdje cu. Ti si trenutno u test periodu koji traje otprilike 7 dana (cesto i krace) dok se ne zavrse administrativni poslovi u vezi tvog paketa. Kad to zavrse pustit ce ti paket u punom kapacitetu, eh onda se javis tamo Telemach-u ili ovdje kolegi Hami sa svojim brojem ugovora (broj ugovora imas na ugovoru koji si potpisao) i na osnovu toga ce ti dati ID broj. Kad to dobijes, ides na mojtelemach portal , registracija , tu uneses broj ugovora , ID korisnika, svoju email adresu koju koristis, password odredis sam.

    Nakon toga ce ti na mail doci link koji kliknes da bi potvrdio registraciju. Dalje kad hoces da se ulogujes na portal , username je tvoj email koji si koristio u postupku registracije a pass je onaj koji si sam odredio.

    Sto se tice EON aplikacije , dozvoljena je registracija max 5 uredjaja, s tim da mjesecno mozes obrisati 2 uredjaja , ne brisi cookies jer ako ih obrises i ponovo se prijavis na EON , on ce ti na mojtelemach portalu prijaviti kao potpuno novi uredjaj.
    Na UniFi se konektujes tako sto u username upises svoj mail , pass normalno i Phase 2 stavis na MSCHAPV2 i Connect :)
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam neki dan isto presao na telemach i istu sam noć aktivirao i eon i sve ove kerafeke...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala,to me zanimalo
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Moze i on odmah traziti ID broj , ali da ne bi bilo problema tipa "kodirani kanali na EON-u" i slicno , onda je najbolje sacekati da aktiviraju paket u punom kapacitetu. Do njega je pa kako zeli :)