Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Preko elektroprivrede su najviše dobili ;) zato su najviše kokodakali iz telemacha kad se txtv počeo na također nelegalan način širiti u Zenici i podrivati ih.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo javio se patriota, jebes to vise.
    Ako radi kako treba, nek je od cecena.
     
    Last edited: May 1, 2018
  3. Benq

    Benq Komšija

    Telemach nije imao svoju infrastrukturu, naslijedio je mrezu od manjih operatera koje je kupio, pa i te kablove preko bandera ;)

    Txtv je poceo da ih napada jer se Telemach poceo sirit u Zenici a ovima to nikako nije islo u prilog jer su imali prilican odliv korisnika. Tesko da oni i u Sarajevu mogu nesto konkretno uradit jer nemaju SK, a ne znam ko je jos toliki hadzija da placa dva operatera, jednog zbog optickog neta a drugog zbog digitalne...
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Malo si ti pobrkao lončiće izgleda.
    Prvo, što se tiče kablova, preko bandera ih je širio telemach jer se tako najlakše širio bez ikakvih troškova, a ne drugi operateri koje je on naslijedio. Možda je neki to radio prije telemacha, ali je to njihova politika definitivno i to je sudski i dokazano.
    Drugo, nije TXTV počeo tužiti telemach nego telemach TXTV, što se tiče Zenice, zbog širenja itd.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ljudi iznosite teorije koje procitate na kojekavim portalima.

    Prvo SK kanali su dostupni svim operaterima i svima je poslata ponuda. Rat se vodi zato sto TXTV, citaj Elta ili bolje receno Aco Kabanica koji vodi sve to ne zeli da plati postavljenu cijenu za SK paket. Znaci SK moze uzeti svaki operater koji ispunjava minimalne tehnicke uslove postavljene od vlasnika prava i da naravno placa za iste. To je citava prica oko SK kanala, a ima puno raznoraznih portalskih dezinformacija. Npr MTel je uzeo prava i ima u svojoj ponudi SK kanale.

    Neko spomenu TXTV u Zenici i Telemach. Pa eto i za to informacija da Telemach nije tuzio TXTV nego gradsku upravu, odnosno sluzbenike koji su mimo standardnih procedura izdali nakaradna rjesenja. I u tom slucaju se nije nista sporilo TXTV-u nego su se trazili isti uslovi za sve operatere.

    Trece, ova prica o banderama je bas izlizana. Telemach ima sklopljen ugovor sa EPHB a odnedavno i sa EP BIH i ti ugovori su teski nekoliko miliona, i placa se za svaki koristeni stub. Ovo je nesto sto je u sklopu paketa za ulazak u EU i Telemach je prvi koji je pokrenuo tu pricu i napravio ugovor koji je u zakonskim okvirima, a ujedno i po euro normama.

    Cetvrto, Telemach jeste nastao kupovinom manjih kablovskih operatera i tako se i sirio. Naravno da je bilo svega i svacega prilikom te akvizicije, pa vjerovatno i nelegalnih kablova ali Telemach nastoji sve to da ispravi i da bude legalno. Treba shvatiti da ljudi koji upravljaju fondom koji je vlasnik Telemacha nisu tipicni balkanci.
    Evo samo jedan primjer za koji pouzdano znam, Telemach se nije sirio u Tuzli jer nije imao svoju optiku, ima je nesto ogranicenog kapaciteta sto je placao cini mi se BH telekomu. Prije par mjeseci je dobio dozvole i sada se vec uveliko radi na povezivanju Zenice i Tuzle sa optikom, ali se nije zakopao nijedan metar dok se nije dobila sva potrebna dokumentacija.

    Treba malo koristiti i cinjenice, a ne samo prenositi portalska mahalanja.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    I da dodje Telemach u Tuzlu opet je povoljnija txtv, za one kojima je bitan samo internet.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    .
     
    Last edited: May 1, 2018
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hamo, mogu li traziti optiku do sebe, koliko kosta?
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ovo je sve sitno, a racuni Luxemburgu, pranje para. Znam da je txtv uradio kod mene u naselju potpuno novu infrastrukturu i opticku mrezu iz vlastitih sredstava, kao domaci operater svaka im cast.
    A za SK svi znamo, nudili paket ostalim operaterima po duploj cijeni u odnosu na ostale operatere.
    Meni je gori taj prljavi nacin igre od telemacha, pa cuj blokiras stranice konkurencije.
    Meni telemah ne moze ponuditi to sto meni treba, a samo jednim pozivom na optici mogu pustiti 400/200 paket
    [​IMG]
     
    Last edited: May 1, 2018
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kakve veze ima što blokira stranice konkurencije? Jesi ikad čuo za vpn? Totalni absurd si napisao.

    Ajd molim te da vidimo taj poziv.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvarno je teško skontat psihu ljudi poput taleta. Koristiš za svoje novce što ti misliš da je najbolje, srati na ovom levelu kao da je tvoja firma može samo budala.
    I eto dokazao si nam da je taj tx bolji, good for you
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ima, to je tako jadno, sta mi imas zabranjivati pristup bilo cemu, a vpn se placa.
    Pa sto ce mi kad sa osnovnim paketom imam 3x upload od najskupljeg paketa telemacha.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    VPN-ova ima free do zla boga , a pored toga imaš barem 3 načina zaobilaska njihove restrikcije.

    Hvališ se dva puta u ovoj temi kako ti možeš uraditi to i sad govoriš sto ce mi to?

    Sam si sebi kontradiktoran. haahhaha.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ali sto bih, ali 80% korisnika interneta ne zna ni šta je VPN i kako se on zaobilazi, i recimo hoce da vide ponudu TXTV ili telekoma, naravno ne mogu jer su ovi blokirali stranice.
    I onda mogu pisati "najbrži uplaod u BiH" da nije smiješno bilo bi žalosno.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Niti jedan post ti nema smisla, vrtiš se u krug.

    Jos cekam speedtest. ty
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A sta ce tih 80% korisnika interneta sto ne znaju sta je vpn sa tim uploadom od ne znam koliko megabita? Sta ce uopste i sa tim internetom brzim od 20ak megabita?

    Da brze vide fejsbuk ili instagram? 80% tih ne znaju ni film sa torrent skinuti iako smo im mi malo jaci juzeri to pokazali pa bar 20 puta do sad ...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  17. Benq

    Benq Komšija

    @Tale Kako su blokirali stranice kad ja normalno pristupam stranicama txtv-a i telecom-a i preko mobitela i preko racunara ? I sta uopste pokusavas da dokazes na ovoj temi pominjuci druge operatere ? Tebi je txtv najbolji, meni npr ne odgovara iz nekoliko razloga, ne mozes svoje misljenje nametat drugima, ne znam cemu sve to...

    @zoi Nisam ja nista pobrkao, u Sarajevu su pored Telemach-a bile jos kompanije ASK (Ilidza) i HS/HKB/MH Company koje su imale vlastitu mrezu koju je Telemach naslijedio, a to je veci dio grada.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dobro šupački je to blokiranje stranica, ja mislim da neko drugi blokira stranicu tm-a to bi bio plač širih razmjera. To je bas bezobrazno. Isto kao i cijene SK-ova. Što se mene tiče ne treba mi nikako, ali eto ljudi ih traže i onda ovi muzu maksimalno. Daju svima iste cijene, sami sebi naplaćuju lafo mi isto plaćamo, a samo sa računa na račun prebace lovu a ostalima cijena strašna.

    U glavnom, šupački potezi u cilju ostvarivanja monopola.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Qler daleko od toga da su svima davali iste cijene, da jesu ne bi bili u više navrata kažnjeni. Sve što sam naveo imate sudske presude kazne RAK-a i konkurencijskog vijeća i javne dokumente. Ništa nije rekla kazala.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da nema txtva cijene telemacha bi bile puno vece, isto vrijedi za obrnuto. Ako Telemach kupi jos i txtv odose cijene u tacku :D