Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Malo mu je postar screenshot, iz maja haha :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Testirao sam browser, izgleda ok, mada i na TV-u bude tako 90% vremena i samo nekad pobudali.

    Brzina 30 random mjerenja sve ok, prvi put bio visok ping 150ms, poslije uvijek sve leti.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jel TV povezan kablom ili WIFI ?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    ne pamtim niakakv update da je bio, ali napokon mi se vratile liste (ne one moje, nego one što po defaultu dođu) također sada normalno mogu prebacivati, tj istom sporinom kao prije, do prije par dana je bilo baš pretjerano sporo kliknem dugme, doslovno nakon 3-4 sec registrira resiver. mjenjao baterije na daljinskom, ništa nije pomoglo.
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Kabal. Na wirelessu je zaboravljao password svako 2-3 dana pa mi bio smor kucati na daljinski :D

    Sumnjam na ovaj "smart" koji je spor do bola, vrijeme za novi TV.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Cekaj sljedece ljeto da ga prodajes

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    greska :)
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @heroic
    Vrlo vjerovatno je do TV-a. S obzirom da je povezan kablom dovoljno mu je 4 Mbps da normalno radi, a sumnjam da ti brzina pada ispod toga. Jos pogotovo ako na drugim klijentima radi uredno znaci i da je sa serverske strane uredno.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Evropsko prvenstvo?
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    Ma jok nego planitam kupovati tv ali tek sljedece godine

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    @hamo pipa

    1.u EON aplikaciji, neki filmovi su nedostupni (pise "Niste pretplaceni na ovaj katalog"). Paket mi je Trio Grande Extra, kako da mi budu svi dostupni?

    2. Imam Sony KD-55XE7077, smartTV je (al nije Android, ima YT, Netflix itd), imal ikakve sanse i na njega instalirati EON app?

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Vedo
    Za Pickbox najbolje da nazoves podrsku pa da provjeris, nemam bas puno informacija.

    Za TV, ako mozes pronaci app na njegovom store-u trebalo bi i da mozes aktivirati. Mada sumnjam, ovo su zvanicno podrzani uredjaji za Sony:

    Sony 2017
    A1E | XE80 | XE83 | XE90 | XE94 | X930E | X940E | X800E | X850E | X900E
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da je do toga sto nemam HBO premium (HBO Go), jer sad vidim da ovih par filmova sto sam probao pokrenuti vidim stoji hbo logo pored.

    Moze li se online preci/poslati zahtijev za ovaj najjaci paket (Trio Grande Premium), vise mi se isplati to nego doplacivat 15ak KM samo za HBO premium, ili moram licno na salter ici?

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koliko je meni poznato nema opcija za online promjenu paketa. Mislim da mozes rijesiti pozivom na Call Centar.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Zar ne moze preko mojtelemach portala?

    Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Promjena paketa ne, barem koliko je meni poznato. Imaju neke opcije tipa ubrzaj net, ali ne i promjena paketa. A eto opet nek neko otvori app pa neka pogleda. Ja nisam vidio takvu opciju.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx za info Hamo
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Došli i uzeli moj stari modem i dali mi na revers Ubee evw32c

    Nije bilo nikakvih ponuda - zahtjeva za produženje ugovora. Jesam pitao da nebi bilo kasnije "dođeš nam ovo ili ono"
     
  19. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ima li neko sa podrucija Sarajeva/Ilidže, da ima problem sa internetom, konkretno upload-om.
    Od 17h imam problem da se upload nulira, zvao podrsku oni resetovali, ali problem je ostao isti.
    Znalo se desiti da i preko dana imam problem, ali ne toliko cesto.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 12, 2018
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Imam ja i jos trojica prijatelja. Dotle je doslo da jedan prelazi na Logosoft a drugi na TxTv.

    Vikendom je stanje jos gore. Jedan od ovih je od podrske telemacha dobio odgovor da je ugovorena brzina nije garantovana za wifi nego samo za ethernet konekciju.

    Ja sam probavao i svoj router, i resetovati i zvao ih. Nista.

    Sent from my 6055K using Tapatalk