Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Kazu EON ce se moci koristiti u citavoj BiH preko Interneta ALI recimo ako koristim na BH Telecom ADSL i ako BH Telecom nema SK kanale necu imati ni ja taj kanal..svasta
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel to znaci da ce se eon moci koristiti i kod ovih sto imaju bht?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Cjenovnik TM-a počinje izgledati kao BHT-ov :D
    Ako RAK pritisne TM da popuste doživljaj što se tiče SK kanala onda ćeš vjerovatno moći.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    EON OTT (zvanicni naziv za korisnike koji koriste modem/internet bilo koje drugog providera) ce raditi po principu selfcare. Znaci narucis box, dodje ti postom/kurirskom sluzbom ili kako vec bude, sam sebi instaliras. Ako potpises na 12 mj placa taksu 150 KM + mjesecnu rentu, a ako potpise na 24 mj placa 80 KM taksu + mjesecnu rentu.

    EON OTT paketi u ponudi su:

    EON LIGHT = dobijes EON box i mogucnost da aktiviras EON na jednom SMART TV. Mjesecna cijena rente 23,90 KM. Ponuda 139 kanala, od cega 31 HD. Ponuda kanala odgovara START paketu, moze se pronaci na stranici koji su kanali u pitanju.

    EON FULL TV = dobijes EON box i mogucnost da aktiviras EON na jednom SMART TV. Mjesecna cijena rente 29,90 KM. Ponuda 179 kanala, od cega 36 HD. Ponuda kanala odgovara OSNOVNOM paketu + dodatak CINESTAR HD, moze se pronaci na stranici koji su kanali u pitanju.

    EON PREMIUM TV = dobijes EON box i mogucnost da aktiviras EON na jednom SMART TV. Mjesecna cijena rente 44,90 KM. Ponuda 210 kanala, od cega 53 HD. Ponuda kanala odgovara PROŠIRENOM paketu + dodatak CINESTAR HD + PINK + ARENA SPORT SD, moze se pronaci na stranici koji su kanali u pitanju.

    Svi paketi imaju mogucnost vracanja unazad svih kanala 7 dana. Sto se tice konekcije trebat ce do 10 Mbps, ali moze raditi i na 1 Mbps ali naravno kvalitet slike je slabiji. Ima jos razlike u SVOD (video klub) ali da sad to ne nabrajam.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koliki je lag prenosa i buffer ( 10-20 sek)?
     
  6. black

    black Komšija

    Opet nema pogodnosti za postojece korisnike? Pa sto bi onda uzimao 3KM skuplji paket? Ja sad imam Duo Net Grande Family i dodatni STB i placam 57,90 KM ako uzmem EON Full DUO necu dobiti nista novo osim tog resivera koji me i ne zanima. Zasto nema vise opcije za D3 CAM na webu, je li to znaci da ga ukidaju?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  7. Benq

    Benq Komšija

  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Stihoklepac
    Nemam zvanicne parametre, a nisam jos testirao ima li razlike. Po samoj logici stvari mora biti, vidjet cemo koliko. Bice ono kad igra repka, pola grada se veseli, a pola za 15 sekundi :D

    @black
    Pa ne moras prelaziti, to je stvar izbora. Slazem se i ja sa tobom ali ne kreiram ja cijene. A ne skontah te za ovo " D3 CAM na webu", na sta mislis ?

    EDIT: evo Benq je skontao :D

    Nece se ukinuti ni risiveri ni CAM moduli. Oni ostaju kao opcija za rentu korisnicima.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato ces biti primoran na obnovi ugovora. Meni kada istekne, vratit cu se u nazad. Ovim tempom nece biti paketa ispod 100KM.

    U aprilu su podigli cijene. I sad' opet.
     
  10. black

    black Komšija

    Meni istekao ugovor u junu, nisam ni htjeo obnavljati. Do sad je bilo i kad pređeš sa Duo na Trio da dobiješ popust ali toga izgleda nema više. Zaboravio sam napomenuti da su osakatili programsku šemu u manjim paketima.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima to i sada. Ako predjes na veci paket, ostaje ista cijena narednih 12m.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa neces biti primoran, mozes ostati na trenutnom paketu jos dosta dugo, ali na tom paketu (DUO ili TRIO) nece vise biti nikakvih unapredjenja. U biti mozes koristiti postojeci paket jos jako dugo, vjerujte da jos imamo korisnika koji koriste NET 4/0,25 koji je bio u ponudi ko zna kada, ali ljudi ne zele da mjenjaju i dan danas koriste i placaju taj paket.

    U biti DUO i TRIO vise ne postoje, sve prelazi na EON.
     
    NAILS likes this.
  13. Benq

    Benq Komšija

    Moze koristiti svoj stari paket koliko god hoce, ali ako zeli obnovu ugovora u tom slucaju ce biti jedino opcija preci na EON paket. Kazu da i za EON pakete daju dobre benefite u zavisnosti od paketa sa kojeg korisnik prelazi.
     
    NAILS likes this.
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sumnjam da ce zakljucati sve kanale jer je moguce ovaj put uzeti samo EON Box.

    Onaj lik na pressu je naveo da ce moci koristiti svi gradani BH koji imaju pristup internetu. Po prvi puta u BIH naglasio je, prije to nije bio slucaj.

    Mozda hamo nesto vise zna. Oko zakljucavanja al meni je djelovao uzmi Box i uzivaj samo da imas net.





    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Sto se tice gledanja sadrzaja na drugim mrezama, pogledati od 2:50 :

     
    Eldorado likes this.
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako su nama rekli nema nikakvog zakljucanja kanala na teritoriji BiH bez obzira kojeg internet providera koristis. Naravno ovo se odnosi na kanale koje imas u paketu.
     
    Eldorado likes this.
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Eh o ovome se radi znaci sad svako ko ima net moze koristiti EON. Ovdje sam i slusao da je otvoreno za sve.

    Ocekivano jer vjerujem da ce dosta raje koji nemaju mogucnost da uzmu Telemah odabrati EON box.

    Moze li neko probati EON na drugim mrezama da vidi jel radi svaki kanal?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da mi je support rekao drugacije, da cu nakon obnove ugovora birati EON jer nema vise trio paketa. Super ako je tako, hvala za info.

    Meni je ovaj EXTRA paket spot on. I cijenom i uslugom. Sjeo bi mi jedan box ali mi ne lezi ponuda.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odem na stranicu izbaci error kada odem na eon pakete.

    Ugl sada sam na duo net grande family koliko bi mi cijena bila da pređem na eon?
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Haker likes this.