Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Mislim da je doslo do nesporazuma izmedju tebe i supporta.. Ti i nakon isteka obaveznog trajanja ugovora (12 ili 24mj zavisno na koliko si potpisao) nastavljas normalno koristiti svoj paket kao i prije, ALI u slucaju da zelis obnovu ugovora to nece biti moguce, opcija je samo prelazak na neki od novih EON paketa. Nadam se da ti je sad jasnija slika.
     
    NAILS likes this.
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @hamo pipa

    Jel ima razlike izmedu EON boxa app i EON smart tv app?


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nisam jos sve probao pa ne mogu iz licnog iskustva da tvrdim, ali kazu da je potpuno isto iskustvo na Boxu, na SMART TV, na tabletu, na web-u, na telefonu i cak mozes npr gledati neku seriju na telefonu, kad dodjes kuci nastavis gledati na Boxu i sl. Opcija se zove multiscreen, a kazu da je razvijana u saradnji sa Google-om i njhovom Cromecast tehnologijom.
     
    Eldorado likes this.
  4. Benq

    Benq Komšija

    Da, sinhronizacija se radi izmedju svih uredjaja na kojima je registrovan EON. Inace, bio je moj drug u showroom-u i testirao box, kaze da je EON na steroidima :D , prebacivanje kanala u djelicu sekunde, ima rucni odabir titlova (koje smart tv app nije imala) i slika je odlicna.

    Inace sto se tice same slike, s obzirom da imam i EON app na Smart TV-u, testirao sam kakva je u odnosu na PDS3 resiver. Uglavnom, na EON app postoje dvije opcije za enkodiranje (CBR i ABR), kad se prebaci na CBR (do 7Mb) slika je dosta bolja i ostrija u odnosu na sliku preko resivera, a kad prebacim na ABR (do 4Mb) onda dobijem identicnu sliku kao sto ide preko resivera. Na EON STB-u je podeseno na CBR :)
     
    Eldorado likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    @Benq Doduse, meni do isteka ugovora ima dosta pa se do tada nesto i promjeni ali sam zadnji put izvukao neke pogodnosti pa to mozda bude slucaj i u buduce. Samo mi jeste support rekao, nakon isteka da cu obnoviti ugovor i morati potpisati jedan od EON paketa.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    @NAILS , neces nista morati, nakon isteka ugovora koristis paket koliko god zelis. Sto se tice benefita, bilo ih je za korisnike starih paketa, bice ih i za EON pakete.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Na EON boxu imas dostupne opcije za podesavanje kvaliteta, barem na ovom sto smo testirali.
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    @hamo pipa , upravo tako, pogresno sam se izrazio, htio sam da kazem da je eon bio podesen na CBR, ali ima opcija i za ABR :)
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je ovo preskupo. Koliko gledam TV 50 je gornja granica, ali super pa ima, ako bude više 4k sadržaja, ko zna, možda i uzmem.
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Da li ovo guraju pod moranje telefon? Na ovom linku stoji EON Duo paketi, a ima i telefon, jel to greska ili?
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    U pravu si, ima i drugi paket, mislim biti ce, EON FULL DUO po cijeni 57,90
     
    Stormbringer likes this.
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kako da aktiviram taj 15 dana trial preko web stranice?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mislim da ta stranica jos nije UP, kad bude onda ces moci. Treba sacekati 26.10.2018
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uveo sam Telemach nedavno onaj paket od 33km tv i net. Reče mi Monter da mogu na mobitelu i laptopu gledati i kad nisam kući tv a dobro bi mi arene došle. Skinuh neki App sa playstorea Lafo njihova i traži mi username i Pass a to ne vidim na ugovoru. Šta mi treba i moze li se zaista to tako gledati?
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja ovdje nigdje ne vidim koje upload brzine mozemo ocekivati sa kojim paketom?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    forzamilan likes this.
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kako je rekao Nails, prvi korak je registracija na Moj Telemach portal. Sa odabranim mailom i lozinkom pristupa se uslugama UNIFI, EON ( to je ta aplikacija koja tebi treba Forza) i UNIFON.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Bice dok se sredi stranica, ukratko ovaj EON duo 80 Mbps, EON full 100 Mbps, EON premium 200/12

    Ili hajd ovako

    Eon light duo 40/4
    Eon full duo 80/8
    Eon premium duo 150/12

    Eon light trio 60/6
    Eon full trio 100/8
    Eon premium trio 200/12

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 19, 2018
  19. ac1dev

    ac1dev Guest

    Vozdra, jučer nazvah Telemach da vidim kada ću moći dobiti ovaj EON STB, rekoše može odmah, i jutros došli i postavili.

    Čini mi se interesantno, YouTube i ostale aplikacije rade poprilično dobro, nažalost Netflix-a nema na Play Store, nit' radi ijedan od ovih apk što sam skinuo i pokušao instalirati.

    Ima par bugova sa daljinskim i kada se ugasi stb i tv, nekad na prvu samo crno bude nakon paljenja pa se mora restartovati, sa Google Assistant imam problema, katkad radi, sve u svemu interesantna stvar definitivno, nadam se da će još softverski napredovati i da ću nekad skorije moći koristiti Netflix.

    Što se tiče Sport Klub 4K, u momentu mi ne izgleda blizu 4K, postavio sam rezoluciju na 4K nakon setupa, ali čini mi se da je ovaj SK na 1080P po ovome što vidim.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Evo i ja kod sebe instalirao. Takodjer primjetio da je pristup aplikacijama na neki nacin ogranicen.

    Assistant je sega, nekad me skonta tacno sta hocu, a nekad umrem od smijeha sta je izbacio. Ja ga nisam uspio natjerati da radi na nasem govornom podrucju, engleski solidno prepoznaje, ali ima gafova.

    Onako sama bit, EON aplikacija na prvi utisak radi odlicno, mnostvo nacina pretrage, pa cak i ono klasicno saltanje kanala ide za sad odlicno. Vidit cemo kako ce biti nakon nekog vremena koristenja.

    4K nemam pojma, nemam 4K TV ali treba imati na umu da taj kanal nece biti stalno 4K nego samo kada budu aktivni neki eventi, barem sam dobio takav info i 4k nece biti dostupan za time shift.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk