Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kod mene je isto....već 3-4 mjeseca.....kad vratim resiver na deafultne postavke, bude OK nekoliko dana, pa onda opet isto.....sporo pravo....pritišćem komandu po 3-4 puta, pa onda nisam siguran jel usmjeren daljinski, radi li tipka isl... o_O

    Druga stvar, možda mi je promaklo.....nameračim se da gledam Fury-Wilder dan poslije meča i da premotam na EON-u, i krene meč normala, sve super, međutim, nakon 10-ak minuta prekide i doviđenja i prijatno......možda je malo off, ali zgleda i Telemach lagano počinje fušeriti......O čemu se radi, zna li iko?

    I treće, i to postaje već pomalo frustrirajuće....svakog prvog ili drugog u mjesecu, zabaguje internet i moram isključivati modem iz struje na 10-ak minuta, nekad to ne upali, nego moram odspojiti kabl iz modema, nekad je samo jedno od to dvoje, nekad mora i jedno i drugo.....i to traje već nekih 7-8 mjeseci, sve kontam prolazno je, ali dešava se bukvalno svaki početak mjeseca.....

    Da li je neko imao sličnih problema i zbog čega se to dešava? Samo me nemojte upućivati odmah na centar za korisnike, ako neko zna nek podijeli ovdje.....hvala :cool:
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Mali risiver baguje, jako je spor ali je tako od prvog dana, veliki D3V2 sa satom radi odlicno.
    Vracanje programa radi bez problema. I web i na risiveru. Rijetko se prekine ali sam vracanje programa izgubio na velikom risiveru. Modem mu izgleda otisao a mrsko mi ga mijenjati.
    Internet fercera normalno.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Neki dan kod kuma bio, u njega ona kartica u tv, ma to leti po izbornicima, jedan daljinski.
    Sad jel do tv ili do ovog recivera nemam pojma.
    Meni je takodjer nakon restarta bilo mrvicu brze par dana sada opet.

    Podršci kada kažem da bi karticu, da mi bude brže, oni kažu nemoj, kao ovaj resiver sto imam je nešto najbolje u ponudi, i da radi bez greške.
    U mene je onaj cisco mi mali i veliki resiver.
    Nisam pametan, znam da je sporo i da me zivcira pravo.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi modul/karticu. Ekstra je samo je kod mene prekidala a nisu mi tada dali zamjensku. Pa sam se vrati ona risiver. Ovi mali risiveri su bas losi.

    A brzina sa modulom zavisi od TV-a.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene u zadnje vrijeme slika zna lediti
    nije se prije desavalo
    doduse,slabo gledam tv ali u zadnje vrijeme sam ovo primjetio

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Moja preporuka također kartica CAM modul

    Ako ne koristiš timeshift (TV unazad) ništa ne gubiš naspram receivera.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja ne koristim apsolutno ništa od tih dodatnih ponuda za tv, tv je LG 2013god, smart tv, kod kuma je Sony smart android tv.
    Najviše bi volio da probam s tom karticom, ako bude brže uzeo bih je odmah, a ako mi ostane isto, nesto mi zao plaćati dodatno za karticu, plus ako mi ostane stanje isto sporo, gubim taj 'mocni najbolji' resiver sto imaju u ponudi.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam to zamjenio, smradovi naplatili 25 marki. shvatio bi da dodatno uzmes, al uzmu ti reciever, i naplate 25 zamjenu.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa jel ti išta brže kad si zamjenio? Zašto si mjenjao?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebali bi biti otključani svi kanali do 15 januara.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene su od juče otključani svi...
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mjenjao sam zbog odziva kanala koji su spori preko recievera, (brze je sada), + sto nisam htjeo dodatni uredjaj na ustrb "premotavanja" sadrzaja. Sad na tv listam i cao :)
     
    kvaju and Vedo like this.
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Daj banujte ovo..
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovo ga Tale poslo.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Esh de riješi ovo cccc
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A volio bi da ona odradi test brzine u svojoj kancelariji, da vidimo tih 400/200
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tale ima screen shot kao dokaz iz Maja mjeseca hahaah
     
  18. Teraflops

    Teraflops Guest

    Zna li netko možda username/password za pristup web interfaceu od UBEE modema?
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Po defaultu nema user i pw-a, samo kliknes na Login, ako ipak trazi da uneses user i pw, onda je neko to uradio i moraces ga resetovat na fabricko.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li to samo na CAMmodulu ili ce biti otkljucani i preko recivera
    kod mene su kanali koji nisu u paketu i dalje zakljucani...a nisam pratio o cemu se radi