Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Ovo sve stoji ali se mora znati da ima i bugova i previše. Ne može dan proći da nema neki problem sa boksom
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    tv gleda mama, jedva sam je i na ovaj naucio tako da meni pase da ostane d3, box vec imam sa odlicnim specifikacijama tako da bi mi jedan od ta 2 skupljao prasinu

    elem uzimam najvise zbog skoro pa duplo brzeg interneta a ostalo me manje vise ne zanima

    EDIT: a android ko android nema ga da ne baguje, obicni resiver koliko god ne valjao ne sjecam se kad sam ga morao restartovati da dodje sebi dok android boxovi to rade sami od sebe, sve i jedan koji sam probao je takav bio a pofina kolicina isih mi je prosla kroz ruke
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam iznio svoje iskustvo. Koristim ga više od mjesec dana i nisam imao nikakav problem osim kao što napisah sa daljinskim 2-3 puta je bio neposlušan na 10-20 sekundi i onda je proradio.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hmm kako citam to za tv, ne svidja mi se nikako.
    Na logosoftu mi se desi da ubaguje poprilicno cesto, cak nekad kad tek upalim tv treba 2-3 minute da starta box. Ali hajde valjda nije gore na telemachu.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja jel bolji ovaj novi ubee modem od ciaco atarog...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj novi ima i 5GHz wifi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Možel se lako doći do njega (imaju li ga na stanju) i jesu li mu gigabitni portovi?
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    @Tyger , sto se tice dostupnosti modema, moraces provjeriti pozivom CC-a. Inace, na svim njihovim modemima su gigabitni portovi.

    Sad im je dosao i novi Technicolor CGA2121 modem, specifikacijama je identican Ubee modemu.
     
    Tyger likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Benq, mozel misljenje, tebe i ostalih za upit gore

    tnxxx
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    @bhd , ako nemas problema sa Cisco modemom, ja ga ne bih mijenjao, samo zbog njegovog wifi-a jer je domet sigurno nekih 15-20% veci od Ubee modema.

    Ukratko cu ti napisati prednosti i mane tih modema s obzirom da sam imao i EPC3928S i sad Ubee 32C

    Cisco:
    + stabilan i jak wifi domet
    - samo 8 DS kanala i 4 US kanala (to moze predstavljati problem ako uzmes net koji je brzi od 150Mb, veca je sansa za zagusenje)

    Ubee:
    + dodatna wifi mreza na 5GHz koja radi simultano sa 2.4GHz mrezom, i preko koje mozes ostvariti punu brzinu interneta ako imas wifi karticu AC standard
    + 24 DS kanala i 8 US kanala (ovo je posebno bitno za net 200Mb i veci, jer vec sad dosta korisnika ima 16 aktivnih DS frekvencija sto uveliko olaksava koristenje neta, nema zagusenja i brzina je u svaka doba ista, a uskoro se radi prosirenje kapaciteta i za ostale korisnike)
    - nesto slabiji domet wifi-a u odnosu na Cisco, po mojoj slobodnoj procjeni, nekih 15%

    Sve ostalo zavisi od primjerka modema koji te zapadne, moj prvi Ubee 327N je pravio probleme, resetovao se sam, cesto gubio wifi pa sam ga morao resetovat, dok je nekim korisnicima radio odlicno, ista stvar je i sa 32C modelom, kod mene radi odlicno, a neki se zale na njega, mada opet ima tu dosta drugih faktora, kako se wifi podesi, jacina signala prema modemu..

    To ti je to otprilike, ako te jos sta zanima, pitaj ;)
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    aham, znaci da ne mjenjam. svakako mi je slab signal kroz zidove, sad bi mi bilo gore, neka hvala :D hvala Benqo
     
    Benq likes this.
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Kakva je situacija sa ovim paketom Eon premium duo i šta znači "do 150 Mbps" Koja je brzina upload-a ?

    Hvala.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    I na 200 paketu pise "do 200", sad testirao i brzina je 201 DL /8.3 UL
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    @sumeir , oni tako na sajt kopiraju sve sto SBB postavi, uglavnom ako pise 150, tu brzinu moras i imati uz neko normalno odstupanje od par Mb u DL-u. Inace brzina u Premium Duo je 150/12

    @Vedo , sta ti je sa UL ? Trebao bi imati 12Mb.

    [​IMG]
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne znam, nesto u zadnje vrijeme UL sporiji nego inace


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. DSA

    DSA Aktivista

    Što ne kopiraju SBB brzine? Premium 300/15, kod nas 200/12
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    DSA likes this.
  18. DSA

    DSA Aktivista

  19. Benq

    Benq Komšija

    Haha ma ne hebu me ni tamo 5%, ako pratis temu, mogao si vidjeti da smo jos uz najavljeno poskupljenje pisali o tome, jer su nam sad cijene kao u SBB-u, a internet slabiji. Telemach naravno nema konkretan odgovor, i sve sto dobijemo je genericki odgovor da rade na poboljsanju usluga itd, ne moze se ni od tih osoba iza nicka Telemach-a ocekivati nesto puno, jer su oni tu samo pijuni i ne pitaju se nista.

    Meni je i ova trenutna brzina i vise nego dovoljna, ali eto, bilo bi dobro da nam je svima isto. Vidjecemo kakva ce situacija biti kad pocnu sa giga paketom (Giga grad), jer ni SBB nije povecavao brzine svojim korisnicima dok nisu zavrsili mrezu i sve ostalo sto je neophodno za pustanje takve brzine.
     
    DSA likes this.
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Uticajniji je @crnivrag od @Telemacha