Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Hahaha :D, ma on je posebna prica :rolleyes:
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Uh galerija likova na toj temi je povelika. Onaj mali duffy duck recimo. Čim sam objavio da su počeli davati ove nove technicolor modeme, odmah počeo plakati kako mu ga je ubee počeo zezati, haahaha
     
    Benq likes this.
  3. Benq

    Benq Komšija

    On je biser, iskreno, meni je u pocetku isao na zivce, bio mi je i smijesan sa svojim izvalama, ali sad vise nije jer vidim da je stvar u vezi njega ozbiljna.. Cak je i na Telecom temi napisao da ce im, ako ne povecaju net za 30% i "srede" listu kanala, ostati 1200 korisnika, ako i toliko :D. A sto se tice likova tamo, slabo sta i komentarisem, ne mogu da shvatim koliko vrijedjaju jedni druge, pa i onog crnog, momak je nasao ispusni ventil na tom forumu i pomaze svima, a kad si takav, a nekome ne odgovaras, odmah te etiketiraju kao uposlenika, pljuju, pa dobiju ban, pa naprave novi acc pa opet ista prica, a on osjetljiv pa sve shvata previse licno. Ja uletim nekad sa nekim komentarom, a ako imam kakav problem, rijesim ga iskljucivo preko PP-a sa Telemachom, ili ovdje sa Hamom :)
     
    DSA likes this.
  4. DSA

    DSA Aktivista

    De mi reci molim te, koji ti modem imaš? 32c ili 327n? Reću ti zašto me zanima kad mi odgovoriš i ukratko ako možeš kako te isti služi?
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Nema problema, opisacu ti sve kao sto sam kolegi bhd-u u vezi Cisco i Ubee. Vidio sam da si postavio isto pitanje i tamo, pa je onaj uletio napadacki a meni se ne svadja ni sa kim jer da sam ti i ja odgovorio, onda bi on poceo kako izmisljam itd..

    Uglavnom, kod mene je sada Ubee 32C. Kad sam tek presao na Telemach paket, tada Trio Grande Extra, odmah su mi donijeli Ubee 327N, radio je odlicno nekih godinu dana otprilike, da bi se odjednom poceo random resetovat, hajde kontam mozda su neki radovi u toku, necu pravit frku oko toga. Medjutim, to se pocelo desavati sve cesce, prvo jednom u 15 dana, a zatim i dva puta sedmicno ali ovaj put na fabricke postavke. Pustim ja i to, sve kontam prestace, bice to sve ok, ali jok, ono i dalje, nastavilo. Nekoliko poziva CC-u, oni resetuju modem, sinhronizacija.. meni signal prema modemu odlican ali dzaba. Na kraju mi dodje tehnicar, donese Cisco EPC3928s, kaze nema trenutno Ubee na stanju, reko ama daj sta hoces, samo da radi kako treba, to sam koristio 2 mjeseca dok nisu dobili Ubee modeme. Posaljem Telemachu PP, obrazlozim situaciju, kazem da mi sad treba Ubee zbog 5GHz a da je Cisco bio kod mene privremeno, ali sam zahtijevao 32C (a u medjuvremenu sam presao na EON Premium) jer sam vidio da stvarno niko s njim nije imao nikakvih problema. Donio covjek, spojio, i evo radi odlicno, nikakvih problema nemam. Zadnji put sam ga resetovao prije 44 dana i to kad sam produzni kabal mijenjao :).

    Od svih postavki u modemu, samo sam mu promijenio kanal, jer se "klao" sa komsijinim Ciscom koji je takodje bio na Ch.1, pa mi je brzina preko wifi-a bila 2-3Mb jedva, promijenio na Ch.4 i sve super radi.
     
    DSA likes this.
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Super hvala ti, ovakva informacija mi je baš i trebala. Ja sam isto prije mjesec i po prešao na EON premium i tad mi nisu donijeli ubee, nisu ga imali. Hajde rekoh da ih ne peglam, sačekaću da se jave, međutim 20 dana niko ništa. U međuvremenu dobijem informaciju da su krenuli sa technicolor modemom, a na benchmark.rs forumu i isrbija pročitah da su ljudi zadovoljni i kontam da će me nazvati i donijeti. Opet nema poziva i javim se tamo na forumu Telemach članu i onda ide ono klasično generički odgovori itd. Ja ostajem pri tom zahtjevu da hoću kad već toliko čekam nov novcat technicolor. Opet dobijam insider info da su svi technicolor otišli na reklamaciju, tj. stavljaju ju ih ovima što imaju problema sa ubee. Eh početkom ove sedmice me zove neki momak iz Telemach, zove se Nedim i o njemu mogu stvarno reći samo riječi hvale. Nakon razgovora sa njim on mi objašnjava da trenutno nema technicolor na stanju ali da mi on preporučuje ubee 32c za koji mi kaže da je puno bolji od 327n i da se pokazali u praksi kao dosta stabilan uređaj. Pristajem na tu opciju. Sinoć mi monter dolazi i donosi 327n i tu ja puknem i poludim. Hajde nakon te navale bijesa kažem mu nek skopča taj, koji je btw reparirani uređaj, preptostavljam sa neke reklamacije. Ali mu kažem da ću već sutradan zvati podršku i tražiti objašnjenje za ovu prevaru od strane kompanije. Jutros odmah kontaktiram Nedima i čovjek mi se izvinjava sto puta i kune se da je izdao nalog da mi donesu 32c i da su to morali uraditi. Nudi mi da mi uslika i pošalje taj nalog da vidim šta je napisao. I uz to izvinjenje mi obeća da će promptno u toku dana reagovati i ovo ispraviti. Danas sam imao jedan propušten poziv iz Telemach oko 16.10, ali nisam čuo zvono. Evo sačekaću sutrašnji dan da vidim šta će se desiti. Sve u svemu, osim ovog Nedima, ovo ponašanje je krajnje nekorektno od njih.
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Volim ove konstruktivne razgovore, jer ljudi iznesu svoje stvarna iskustva, dok se na onoj temi uglavnom trolla i pricaju nebuloze koje veze sa istinom nemaju, pljuje se po necemu sto se ne koristi ali on je to "procitao" na drugom forumu i automatski zna da to nesto ne valja, znas i sam vec sve..

    Drago mi je sto si spomenuo Nedima, pricao sam sa mnogim momcima iz CC-a, ali Nedim je ubjedljivo tehnicki najpotkovaniji i zna o cemu prica, i zna o cemu korisnik prica sto je i najbitnije u svemu. Ja licno samo njega trazim kad nesto trebam rijesit, dogovorit po pitanju naloga, a sto se tice Telemacha na forumu, najvise volim kad je Mersiha tu, jer ona ozbiljno pristupi svakom problemu, bar sam ih toliko upoznao za svo to vrijeme na onom forumu. I slobodno, uvijek kad ti nesto zapne, pisi Telemachu u PP da te Nedim kontaktira.

    Eh sad, sto se tice ovih montera, to su uglavnom podizvodjaci koji vecinom rade na svoju ruku, pa ako im prodje dobro i jest. On je sigurno dobio nalog za 32C ali ga u tom momentu nije imao u autu, a posto ta dva modema onako skoro pa identicno izgledaju, vjerovatno je bio misljenja da ti to neces ni "provalit", pa ce on to spojiti i cao, lakse mu bude nego da ide u magacin zbog jednog modema. Tu moras biti oprezan, jer stvarno ih ima takvih, pa se pocnu ubjedjivat s tobom da je to isto.. Svaki monter mora dobiti nalog, neki dobiju nalog na papiru, a neki dobiju preko mobilne aplikacije (kako drugacije da zna kome sta treba zamijenit), samo da si znao, mogao si mu traziti nalog na uvid, jer tu pise sve sto Nedim ili neko drugi napise.

    Monteri predstavljaju kompaniju, i tvoja reakcija je sasvim normalna, svako bi pomislio da ga kompanija vara na taj nacin, a taj monter je sigurno nakon tvoje prijave zavrsio na razgovoru. Ljudi ne znaju cijenit svoj posao, zasto ga radis ako ti je mrsko..
     
    DSA likes this.
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Ma nema govora, ako iko spasi obraz Telemach u mom slučaju onda je to definitivno Nedim. Mene je "kupio" danas sa svojim odnosom prema meni kao korisniku.
     
    Benq likes this.
  9. sumeir

    sumeir Komšija


    @Vedo

    @Benq

    Hvala oboici.
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Technicolor CGA2121?
    Ima li iko ovaj ruter i kakvo mu je iskustvo? Sinoć priključio EON Premium i pitam montera za Ubee zbog 5GHz (da mi se zamijeni EPC3928), kaže on da su došli ti novi technicolori i da su "kao" odlični.....inače, još mi nisu odvrnuli sve pipe, jutros testiram net ("samo 60 Mb, a upload 11 Mb o_O)
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Po svemu sudeci, trebao bi biti odlican modem. To je bukvalno prepakovani Ubee jer su specifikacijama gotovo identicni, s tim da bi CGA trebao biti bolji od Ubee po pitanju dometa wifi-a. Ja licno, kad bih mogao birati izmedju Ubee 32c i CGA2121, izabrao bih ovaj drugi, i to samo zato sto mi je EPC3928s imao bolji domet wifi-a. Ako prije nisi imao Telemach usluge, onda si vjerovatno u "aktivacionom"periodu i takva brzina ce ti biti dok ne unesu tvoj ugovor u sistem i onda ce aktivirati paket u punom kapacitetu, a ako si vec koristio neki od paketa Telemacha, onda bi trebao imati sve odmah aktivirano. Testiraj brzinu direktno spojen na modem preko racunara (ako vec nisi).
     
    DSA likes this.
  12. DSA

    DSA Aktivista

    Ne javi mi se ni danas niko za modem. Moraću Nedima u ponedjeljak opet zvati, nema druge. Saga se nastavlja...
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Imao sam već Telemach, nego su mi juče uključili tzv. EON TIM (nije premium), jer član porodice je uposlenik firme koja je unutar grupacije u kojoj je i Telemach, pa ima popust u pola cijene.....to je neki paket za koji mi ovi u Telemach centru nisu tačno znali reći koja je brzina interneta.....
    Danas sam testirao brzinu cijeli dan.....DS kad je ruter direktno spojen na računar je 200 Mb, US je 12-13 Mb, međutim imam zabrinjavajući downgrade kad testiram preko WIFI (40-50 Mb) i preko powerline adaptera (50 Mb).....ne kontam zbog čega to može biti...mijenjao sam WIFI kanale na ruteru, međutim, isto je......interesuje me da li oni mogu remotely upravljati brzinom WIFI konekcije......jer ovo nije zanemariva razlika, 4 puta je manja brzina.....
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Znaci tu je sve ok, brzina je pustena. Za wifi ti nece garantovati nijedan operater, oni garantuju brzinu iskljucivo preko utp kabla. Punu brzinu preko wifi-a mozes ostvariti iskljucivo preko 5GHz mreze, a koliko sam te razumio, jos uvijek koristis EPC3928 modem, on ima samo 2.4GHz mrezu i putem nje mozes izvuci max nekih 70Mb. I ne, ne mogu remotely upravljati brzinom wifi-a.
     
    Stormbringer likes this.
  15. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Hvala druze....znaci,idemo u operaciju: "mijenjanje modema/rutera".....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  16. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Raja, da li neko od vas ima problema sa telemahom i sa njihovim slanjem navodno neplacenih racuna, zaostataka.Ja sam redovan platisa, old skool koji od plate odmah rasporedi sredstva za komunalije i kucu pa tek ostalo... Zovem ljude da ih pitam "za koji mjesec sam duzan" oni se konstantno izvlace uz izgovor da ce mi poslati analiticku karticu!? XD
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uloguj se na stranici telemacha na svoj nalog i imas tab racuni i tu vidi imas li neki neplacen i o cemu se radi
    ja nisam imao problema sa racunima

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja jedini problem imam sto mi racuni kasne. Pa se izgubim, zaboravim sta je placeno. Pa onda placam preko pošte a ta procedura i knjiženje malo kasni mada nije problem.

    Sto se online statistike tice. Meni nije nikad bila tacna. Zna pisati dug za zadnji racun koji treba doci a dole po mjesecima nije zavedeno za zadnja 3-4 itd. Trenutno je ok ali zna pisati 0 pored placenih mjeseci.
     
    Vedo likes this.
  19. Soviet

    Soviet Aktivista

    Meni konstantno dolaze racuni pred sami kraj mjeseca, nekad nema sanse da u dva dana platim racun i naravno cesto dodje dupli racun.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Meni dolazi na email obično oko 10og u mjesecu. Uplate pratim na portalu mojtelemach.ba
    Račun ne nosim, samo im pročitam broj ugovora na šalteru i platim.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk