Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Promjeni. Neka tvoj router radi sve. Telemach samo u WAN port. Ubiquiti ima svoje prednosti, to je sigurno, ali bez njegovog routera, on će samo biti pristupna tačka. Zato sam i spominjao SQM na OpenWRT-u, koji rješava jednu stvar a to je bufferbloat, ilitiga ono kad korisnik kaže internet mi je spor, a znaš da imaju dobar link. U principu bolja verzija Quality of Service, i radi super stvar kod raspoređivanja internet opsega. Postoji i test za to: http://www.dslreports.com/speedtest

    Ubiquiti routeri ima tu stvar već implementiranu. Koliko sam upratio koriste LEDE/OpenWRT framework, spominjano je na jednom od firmware update kontrolera. Sljedeća revizija OpenWRT će podržavati Archer C6 od Tp-linka, i to će vjerovatno biti moj novi favorit za jeftin a dobar router. Trenutno ga koristim kući sa snapshot verzijom, i dosta je stabilan iako se radi o nestabilnom kodu.
     
  2. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Je li neko gledao kanal Ginx (esports je uglavnom bio) i zna li gdje je nestao ?
     
  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Poznanik mi jedan rece u hodu da on ima neki paket od telemacha sa preko 100mbit uploada i staticku ip adresu koju placa 10km, gledam na telemach stranici i ne mogu vidit uopste koliko uploada imaju paketi?

    Zna li neko koji je to paket? U tuzli je ovo.
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mislim da sam negdje nedavno pročitao da je Ginx izbačen iz šeme....
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Super kanal bio...[​IMG]

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Steta sto su izbacili Ginx iz programske šeme...

    Nadam se da ce SK Esports kanal biti dobar poput Ginx-a.
     
  7. melek

    melek Guest

    Evo update...zvao sam telemach i trazio sam 3802 modem umjesto onog 3925, jer sam cuo od nekoga da integrisani ruter u tom zna praviti probleme. dakle nov modem.
    Probao sam neki ZyXEL ruter + Ubuiqiti AP...ali opet se ista stvar desava, pa sam predpostavio da je ovo neko kinesko smece od rutera, uzeo sam drugi, Asus RT AC51U takodjer sa Ubiquiti AP, sa njim se izgleda ne desava toliko kao prije, izgleda malo bolja situacija iako sam vidio opet da ne dolaze notifikacije na mobitelima...sve u svemu, jos cu ovo testirati narednih dana, ako neko bude imao dodatnih sugestija, bujrum :D
     
    Last edited by a moderator: May 10, 2019
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa ni ASUS nije neka zvjerka što se hardvera tiče. https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC51U
    Opet, softver čini dosta toga, bez mehanizma da se smanji bufferbloat ako imaš više uređaja na mreži, i maltertiraju upload, pa i download, moguće da ćeš osjetiti trzavice.
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    exwizzard and dams82 like this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta im je sa ovim sajtom, vec preko mjesec dana kad kliknes "moj Telemach"cekas jedno 2 minute da ga otvori.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Samo refresh uradi neka ih skripta zeza za zablokira. Rekli su mi da rade nesto na stranici da ce se mijenjat i da ce pregled racuna biti bolje odradeno.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    [​IMG]

    Koliko vi trosite mjesecno gb? Jel postoji jos uvijek ona fer osnova na odredjeni broj GB pa smanje brzinu?
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma tko to još prati. Ja sam od posljednjeg restarta routera svuko 75GB.[​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Zar je važno
    Ja na telemach nisam nikad vidio da se može pratiti potrošnja?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    @Aldiin , nikakva "fer osnova" ne postoji, skidaj koliko zelis, niko ti nece smanjit brzinu.
     
    Aldiin likes this.
  16. anel007

    anel007 Komšija

    1-1.5 TB u zadnjih 7-8 mjeseci kako je server u funkciji i kontsantno radi up/down. Otprilike pola-pola je raspored.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala @Benq. Znam da je nekad davno to bilo pa me zanimalo da li to jos postoji.

    @dams82 mozes vidjeti na win10, start > data usage
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Nemam win 10(kod mene win8) a to ionako pokazuje kolika je potrošnja na računaru, a gdje su mobiteli, smart tv, eon box i ostale džidže koje su spojene na net...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zato sam ja i gledao potrošnju na routeru :) tu je telefon, smart tv + jubito + HBOGO, android BOX...
     
  20. comrade

    comrade Aktivista

    ljudi meni konekcija nekad puca svakih 15 sekundi, nekad svake minute , i taman kad kontam da ih zovem to prestane:SS
    prodje malo i opet se to pocne desavati i tako u krug:SS