Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo na 2,4 GHz redmi note 8 pro,kroz jedan zid signal
    Na 5 GHz nisam nikada mjerio,nemam router

    [​IMG]
    https://www.speedtest.net/my-result/a/6568438284

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nažalost nemam Telemaha u Živinicama, odmah bi se prebacio.

    Ja placam za 2x TV-a 58km a imam 10/1

    Ludilo kad vidim šta ljudi imaju :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigle nove brzine, nice:

    [​IMG]
     
    forzamilan, Esh and dams82 like this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i kod mene su povecali ali ja i dalje imam onaj problem sa sporim ucitavanjem stranica...dva puta sam zvao telemach,rekonfigurisu router,bude ok po danu a po noci vecinom opet loading

    kazu mi da ih nazovem dok imam probleme,da uzivo pogledaju kakva su ocitanja pa cemo vidjeti,nazvati cu
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesi li probao staviti neki drugi DNS?

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jesam...googlov
     
  7. defender46

    defender46 Novi član

    Da li je neko imao problem sa tzv. „ground loop“ efektom kojeg uzrokuje antenski kabl?
    Otkrio sam da mi antenski kabl, koji je spojen na D3 Box pa HDMI-om na TV , uzrokuje brujanje iz zvučnika preko pojačala koje je povezano na taj TV :)
    Ako odspojim kabl brujanja nema. Guglao sam i našao da mi treba galvanski separator, galvanski izolator...

    [​IMG]

    Može li Telemach ovo riješiti ili da ja kupujem?
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma kupi ti,sigurno je par maraka to cudo...a ne vjerujem da ti telemach moze pomoci sa tim
    sta njih briga sto tebi bruji pojacalo...njima je bitno da tv radi i ove usluge koje oni pruzaju
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Kao korisnik telemacha bi to već trebao da imaš, kod mene su ugradili kad su radili priključak, kako sam ja shvatio dosta neispravnih uređaja odnosno televizora vraćaju neke signale u mrežu i prave problem ostalim korisnicima u blizini tako da je praksa da se taj izolator postavi (kod mene je u tavanu). Sjećam se da je nekad kolega sa foruma dino31 imao probleme naveče, pa su skontali da neko od komšija naveče upali tv i da ometa mrežu u komšiluku. On je inače bio jedan od prvih korisnika telemacha u našem gradu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Juče su mi zamijenili modem, stavili Ubee evw32c, nije mi se svidio na sam pogled, ali hajd kontam napredniji je od starog pa ćemo vidjet... Ima 5ghz wifi međutim brzina opet jedva 40-50Mbps, malo uđem u postavke pa sam čačkao, stavio channel width umjesto 20Mhz na 40mhz i tek tada izvlačim maksimalno 80-90mbps. Ima li neko ovakav modem i kako se vama ponaša? Inače u drugoj sobi imam ac router preko kojeg ide do 170mbps od 200 koje imam u paketu... Nije meni ni brzina neki problem, za obično korištenje je ok, ali svako malo vidim da se otkačio telefon sa wifi i kad hoću ponovo da ga zakačim nerijetko traži password da ponovo ukucam.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. syd

    syd Aktivista

    Kupio sam fire stick misleci da ga iskoristim za eon aplikaciju. Medjutim, kad sam instalirao eon (aptoid pa eon), i pokrenuo prepoznalo kao tv. Ono, eon aplikacija mi dala code da odem na telemah stranu i aktiviram. A ja vec imam jedan tv aktiviran (samsung tizen), i telemah dozvoljava samo 1 televizor da se prijavi.. A samo 3 od 5 eon uredjaja mi zauzeto, znaci prakticno imam prostora za jos dva uredjaja.. Jeli ikom uspjelo da pokrene eon preko firesticka i da ga vidi kao obicni android uredjaj poput mobitela?
     
  12. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Meni su ugradili ali nisu ga uzemljili. Galvanski izolator bez uzemljenja nema efekta. Poslije sam izvukao iz utičnice žicu od uzemljenja i spojio je na galvanski izolator te od tada nema brum efektra u zvučnicima a i osiguran sam od grmljavine.
     
    dams82 likes this.
  13. defender46

    defender46 Novi član

    Ipak sam nazvao Telemach i objasnio problem. Odmah su znali o čemu je riječ i nakon par dana došli i postavili galvanski izolator. Sad sve radi ok.
     
    dams82 likes this.
  14. Filozof

    Filozof Aktivista

    i mene wifi zna zajebavati, al manje vise nije mi toliko ni bitan pa kad god rijese dobro je al eto ima ljudi koji primarno wifi koriste za razliku od mene koji sam 100m kabla razveo po kuci :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ma I ja sam sve što je moglo spojio kablom (tri tva, xbox, računar) i to sve radi dobro, ali mobiteli štekaju prečesto...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Filozof

    Filozof Aktivista

    kod mene su tri racunara na kablu cetvrti je na wifi i on radi odlicno i na wifi-u, ali kao sto ti rece problemi se pojavljuju na mobitelima sad nema mi opet logike da mi komp radi na wifi-u normalno a telefon ne pa sam sumnjao u telefon ali jok boga mi pokusavao sam samsung (3 razlicita), lg, xiaomi i na svakom se zna desiti taj "problem", radi wi fi normalno ali odjednom samo ga nesto prigusi i cao, nece stranicu ucitat i gotovo
     
    dams82 likes this.
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja nemam problema kako sam promijenio internu mPCIe karticu u Technicolor modemu, izbušio stranice i fiksirao dvije velike 8dbi antene. :p
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Daj da vidimo kako izgleda taj mod :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kod mene jucer wifi radio odlicno,nisam niti jednom morao diskonektovati a ni telefon resetovati,obrdovao se,evo reko procepilo,kad kurko...
    danas evo wifi na mobitelu katastrofa,konektovan ali ne otvara nista,ne pomaze ni restart telefona
    na laptopu danas nisam koristio

    na desktopu preko LANa se vuce onako standardno od kako imam ove probleme,tj. od kako je pocelo
    prekucer me je zvao neko iz Telemacha,ali sam bio u poslu pa nisam mogao pricati i rekao mu da nazove drugi put,rekao je sutra pa eto vidjeti cemo :D
    samo ja se zalim na ove tehnicke probleme a njemu je neko rekao da ja hocu nesto drugo oko paketa,reko ne zanima me drugi paket,nego imam tehnicke probleme
     
  20. black

    black Komšija

    Ja kuci imam samo EPC3208 modem, nema ni router ni WiFi, ide samo jedan kabl ka mom serveru gdje se vrti opnsense virtuelna masina koja ima ulogu routera. Za WiFi imam tri Ruckus R500 access pointa(dual band ac 2x2 MIMO), sa gigabitnim uplinkovima. Switch imam Dell PowerConnect 2816 gigabit, a uskoro mi stize i za tu funkciju upgrade. Brocade ICX6450-48, full layer 3 switch, 48 portova gigabit i 4 SFP+ 10Gbe porta :D

    Na firewallu imam direktno javnu IP adresu, sve radi kao sat osim ako imaju neki prekid signala, sa opremom nemam nikad problema. Ko hoce da mu sve radi kao sat mora i malo para uloziti.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.