Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da može, uzmeš ac router i imaš na wifi punu brzinu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Njihov "defaultni" modem/ruter je ravan nuli. Hotspot 4g-a mi daje vece brzine.
     
    iPlay likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam spajao dodatni ruter, ne koristim vise wifi. Ali se slazem da je odron.
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Feedback za obnovu ugovora.

    Nakom što mi Telemach (pozivom njihovog call centra) nije udovoljio zamjenu boljeg routera/modema sa podrškom za 5GHz WiFi i dodatne CI karticu za drugi TV, otišao sam u njihov prodajni centar i ponovo zatražio isto. Čekao sam dan prije isteka ugovora i tražio ponovo bolji router i dodatnu CI karticu, plus da mi vrate paket sa EON Light (57 KM) na Duo Net (47 KM) i daju CineStar HD kanale. Radnica je zapisala navedeno i rekla da ne može ona odobriti ovaj zahtjev i da će proslijediti svojim kolegama te da očekujem poziv. Rekao sam nema potrebe, zvao sam call centar, rekli su ne može. Na to mi kaže da nisu to te kolege iz Call centra već druge kolege. (?!) Sutradan me zovu i kažu da sve moje navedeno može. Proslijediti će kolegama da urade zamjeni uređaja, dostave karticu i aktiviraju ostale usluge.

    Arene su mi svakako nebitne, tako da... ok mi je.
     
    Last edited: Jan 25, 2021
  5. iPlay

    iPlay Komšija

    Ljudi, jedno pitanje,

    Telemach mi je zamjenio Cisco router sa novim Technicolor CGA2121. Brzina WiFia ja bolje sve ostalo je ok. Imam sada i 5GHz mrežu. Dešava mi se danas, da u nekom trenutku internet stane na nekih 15-20 sec. i onda opet pročepi. Mreža se ne gubi i restartovao sam 2x router. Telemach sam isto zvao, provjerili su i kažu da nemam smetnji.

    Je li imao kad slično iskustvo neko ili su možda danas neki problemi na mreži bili? Konkretno, Dobrinja II.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam imao neke probleme slicne prije par mjeseci i mijenjali su sve routere i problem je nestao tek sa ubee routerom.

    Desavalo mi se najcesce na wifi da se gubi konekcija a i internet je bio usporen,ono otvara google 15 sekundi,pa i eon je stekao
    A fazon je sto sve ovo uopste ne postoji u logu i kada sve pregledaju,kod njih nema nikakvih smetnji a ovamo neupotrebljivo.

    Kao sto rekoh,rijesili su problem tek zamjenom treceg routera,onaj ubee i od tada nena problema

    Btw.i mene au nazvali iz Telemacha nakoj 17-18 dana sto sam pisao da me kontaktiraju,ponudili su mi smanjenje cijene pretplate na 18 mjeseci ali ponovo uz novi ugovor na 24 mjeseca.
    Mislio sam prihvatiti to ako ne mognem dobiti optiku od Telekoma ali evo uveli su mi optiku u kucu,cekam sada nekog da dodje i poveze kablove do routera i sutra odjavljujem Telemach

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jučer sam jednom čojku riješio "problem" male brzine wirelessa tako što sam 5 gigahercni opseg stavio na 80MHz umjesto defaultne 20MHz. Odjednom umjesto 70 dobio je 190 Mbps, ispadoh čarobnjak a ništa specijalno nisam uradio. Hoću reći, treba vidjet i taj slučaj jer brzina njihovih paketa već polako u pravilu je iznad one koju 2.4 GHz može podržati, a evo i "loše" postavljena konfiguracija 5GHz. Zašto nisu po defaultu stavili za 5GHz barem 40MHz mi nije baš najjasnije, jer ne postoji zakrčenost na ovoj frekvenciji. Siguran sam da imaju bezveze poziva gdje im neko kaže "aLo, oVaJ vAš InTErNet nEIDe pO BrZZZIni koJU plaČaM!"

    Volio bih inače i ja da me nazovu da iščem manje para, jer sad gledam retrospektivno kako mi se pretplata s 48 KM lagano povećavala do današnjih 57 i nešt. Hmmm...
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa nazovi ih sutra i trazi nesto...isti ljudi se jave i kada ti njih zoves a i kada oni tebe zovu.
    Reci da si nezadovoljan ovim njihovim zadnjim potezima i tako,iscici nesto...vrijeme ide u njihovu korist...bukvalno jos 2 dana i to je to.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    To svi možemo uradit, ali povećanjem frekvencije i samim tim brzine pada domet signala na 5ghz...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije toliko dramatično. Uvijek imaš 2.4 za domet, a 5 za brzinu. Nije malo s 70 na 190 ubrzanje.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A koliko uređaja uopšte i podržava 80Hz channel width? Zašto nekome treba 200Mbps na telefonu? Samo radi speedtesta koliko ja znam :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    @iPlay Isto je i kod mene, a ista je i oprema u pitanju....malo-malo pa trotla konekcija, a navodno sve ok kod njih..... Pokušaću uraditi što je rekao kolega Bicebolje, pa ćemo vidjeti
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Radilo se o stolnom računalu. Router je na sredini kuće, tako da je u svim sobama izvrstan signal, a nema ni komšija okolo. Uglavnom, 40 MHz za 5GHz je najidealnije po mom mišljenju, posebno ako ima neki laptop ili PC koji će koristiti taj internet od 200 Mbps. Nema smisla ga koristit na 70, zar ne... uostalom, što bi ja čeko dodatnih 5 minuta da skinem neki torrent, molim te ljepo!?
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam stavio 40,ali ne ide brže od 100mbps na wifi

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma dobro, sad to treba dalje gledat gdje bi mogao biti problem. Lično, na svom Telemach routeru sam isključio Wi-Fi radio, i koristim Atcher C6 sa OpenWRT-om. Toliko često surfam ili išta radim na wirelessu da i ne znam kakva mi je brzina. Zato imam A+ na svim ovim ovdje pokazateljima: http://www.dslreports.com/speedtest. God bless SQM.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Imam i ja dodatni router na kojem mjerim preko wifi 193 od 200 deklarisanih. Ali na ovom ubee ne ide... Nije mi se dopao na prvu, ali eto nema prekidanja nikakvih, veza je stabilna...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kako si uspio staviti na 80 MHz? Meni samo daje opciju auto ( i automatizira na 40 Hz) i manualno 20 ili 40 Hz.....

    Kad smo već kod routera, valja li išta onaj Xiaomi 4a Gigabit edition? Ili neka preporuka jeftinog 2.4/5 GHz routera?
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Samo sam postavio i ostalo je. Mislim, na toj "intervenciji" proveo sam tri minute, samo sam postavio, pokrenuo speedtest, on sav sretan i to je bilo to.

    Taj Xiaomi bi trebao biti iznadprosječan s obzirom da je dual-core i ima 128 MB RAM-a. Iskreno, nisam nijedan probao niti čitao recenzije, ali trebao bi raditi dobar posao.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod žene Aruba spojena na telemachov router (technicolor meni se čini, bijeli) na njemu ugašen wifi a ovo je sta dobijem na speed testu na wifi. Odlična brzina na wifi, Eon full paket.[​IMG]

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Plaćao Telemach i bezveze onoj radnici kroz šalu kažem šta će mi dati sad kad nemam arene, kaže kao iz topa eto može 10km manji račun ako potpišem na godinu ugovor. Svakako bi ih nastavio koristiti a arenu nikad upalio.
    Samo ciganluk što odmah ne kažu, posebno ova radnica, ebote ko da će imati veću platu ako prešuti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk