Temp sa Tt Contact 30 & PII x4

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by joyjoy, Mar 31, 2014.

  1. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod druga je komp (ja sam mu sve to sklopio i odabrao komponente) , znači mb asus m5a97 r.2 i cpu Phenom II 960T x4 sa coolerom Tt Contact 30 120mm , u silent (u bios) cool&quite najniže što Tt vent može je 1600rpm i baš je bučno a i temp nisu nešto niske u idle oko 30C (HM core temp) . Kupljen je nov vent Noctua NF P12 ( on nema PWM čini mi se jer je 3pin konektor) , također silent and cool&quite ali on se vrti blizu 1400rpm tiše je i temp su malo bolje oko 28 C idle. CPU temp po HM su oko 45C idle!
    Po meni ovo su previsoke temp pa sam ponovo instalirao cooler (zamjenio pastu) i stavio Noctua vent ali ništa.... malo je tiše ali opet je prebučno! Pokušao sam clear cmos , update BIOS ali ništa nije pomoglo , ako ništa malo je tiše sa Noctuom ali po meni ovo ne valja!

    Da li neko ima neki prijedlog, savjet ?
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    Nesto tu ne stima - kolika je Vcore voltaza? Mozda je do toga, provjeri. Inace temp od 28/30C u biosu uz 1.35Vcore je OK. 45C bas i nije. Mjeri sa CoreTemp-om. Meni se cini, koliko se sjecam, da za novije PII i Thubane na izmjerenu temp u CoreTempu treba dodati +10-12C (kao offset) jer AMD senzor "malko" laze...
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Vcore voltaza je ok , ustvari sve je u BIOS default , nikad ništa nije čačkano oko nb i sb niti je šta OC! Sjećam se prije godinu dana kada sam to sastavljao da po upustvu od Tt coolera nije moglo nikako pa sam logički nekako to uklopio , btw , sve je bilo u dure (doduše temp nisu ni provjeravane) donedavno tj bilo je tiho . Ništa probat ću okrenut vent ili nešto tako , ponovo vidjeti montažu na youtube ,ali nema logike jer je gotovo godinu dana sve bilo OK , ustvari i sada sve radi ali temp su otkrivene (provjerio sam ih) zbog iznenadnog uvećanja buke.

    :roll:
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    Nista default/auto, mani se toga. Progooglaj prosjecnu voltazu za svoj CPU, potrazi i pod undervolting. Posto nece OC, za brzinsko podesavanje stavi u biosu 1.30V za Vcore (1.05V CPU-NB) pa testiraj na default clockovima. Trebalo bi biti stabilno. Ako nista, manje ce se grijati...
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Evo maloprije ponovo montirao cooler , okrenuao ga za 90stepeni i dole postavio vent(do grafe) i izvadio dva dijela nosača , sad sve OK. problem SOLVED. Temp su bile 50C u bios sad 31-32C , u windowsu CoreTemp pokazuje 20-22C , ja sam kratko koristio ovaj cpu i sa Mugen2 su bile ove temp. svašta.... :)
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Super, temp su ti OK (CoreTemp + 10C offset)