temperatura se diZe...zasto?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Hells, May 16, 2010.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Laptop ASUS K50IN,windows 7

    Kada mi laptop stoji,znaci ne radim nista nekih 10ak minuta,pocinje da raste temperatura procesora...to osjetim tako sto cujem kako ventilatori pocinju da se vrte vise,hehe...a i u trayu imam core temp koji pokazuje temperature pa i do 60stepeni,a nista zahtjevno nisam pokrenuo(tolika bude kada igram cod4)

    inace mi radi na nekih 30-33 kada ne radim nista,al nakon tih 10ak minuta pocinje da raste...i bojim se da bi rasla u beskonacno

    Otvorim task manager...i vidim da desktop window manager uzima mnogo resursa...(dwm),pa pretpostavljam da je od toga..

    ...to normalno il?

    Hvala unaprijed...
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    daj screenshot task managera procesa servica i performance taba nakon tih 10 min. izgleda da se neki proces 'zaglavi' i bezpotrebno troši resurse. dwm je kako google kaže Desktop Window Manager.
     
  3. Hells

    Hells Aktivista

    ..zaboravih reci...da kada pomjerim mis,ili nesto dotaknem...odmah pocne padat temperatura....a dok task manager otvorim,temperatura pocne vec padat i ne upratim tacno koji mi proces trosi resurse..,al pretpostavljam da je taj process.....

    ..znaci,nakon 10ak minuta,podje se dizat temperatura i cim pomjerim mis,il bilo sta dodirnem,pocne padat temperatura..
     
  4. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ima superduperpreftech, searchoptimizeindexer optimizeri koji pocneu raditi "poso" kad ti neradis nista, samo ovi imaju zadatak da skrate vijek hard disku

    nisam primjetio taj windowdesktopmanageroptimize moguce je da je neki suptilni virus.