Temperature komponenti

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by TopniK, Apr 23, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni je jedan 12cm na 5V ispred diska jedan 12cm na 7V nazad izvlaci i jedan 8cm na 5V sa strane :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Makni taj sa strane i zatvori rupu ;)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    schminka mi :D a sad sam nabavio origigi plexilas sa 12cm otvorom :D pa cu to nekad uskoro postaviti umjesto ovog :lol:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gay totalno. :roll:
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    sta ces...
     
  6. ShadowBay

    ShadowBay Novi član

    Ako vec ugradjujete toliko kulera u kuciste, ugradite i neki od regulatora,valjda se tako zove... (oko 40KM).. S kojima cete moci smanjiti brzinu kulera kada recimo gledate film ili ne radite nista zahtjevno na racunaru. Jer sam i sam ugradjivao po 8 kulera u kuciste i vjerujte, previse je bucno. Usput regulator se ugradjuje gdje i CD/DVD-rom i izgleda "sminka" :) Tako da ne vidim ni jedan zarlog zasto ga ne uzeti.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne treba ti nikakav regulator. Pobacas ventilatore na 5 ili 7V i gotovo. Eventualno Zalman Fanmate 2 za cca 7-8KM.

    BTW cooler nije isto sto i ventilator.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato ja cijelo vrijeme telalim da treba prvo pokusati sa samo jednim ventom ispod napojne da izbacuje vazduh pa vidit kakve ce biti temperature diskova. Nikako ne podrzavam pristup da se stavi vent koji puse po diskovima a nema venta ispod napojne i temperatura u kucistu 45-50C.
     
  9. ado_89

    ado_89 Aktivista

    decki moze jedno pitanje. naime kupio sam ovaj D915 i problem mi je sto everest i speed fan ocitaju samo jednu temp. tj nema recimo kao na ovim slikama core 1 i core 2. kako to da rijesim.

    xp sam inst preko norton ghosta, moze li to predstavljati prob???
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    A ghost image ti od instalacije koju si napravio na single core sistemu?
     
  11. ado_89

    ado_89 Aktivista

    jest sulu
     
  12. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Vidili ti sistem u Task Manageru dvije jezgre ili jednu?
    Kako ti u BIOSU očitava temp?
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Ado rekao sam ti da PD nemaju Core 1 i Core 2 temperatura, već samo temperaturu procesora ;)