Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Imal ko sa foruma da drzi Zmiju, da me uputi gdje da nadjem kakve piljevine i posuda' ala tupperware malo vecih dimenzija za zmiju od 40ak cm, i one termo mate sto se stavljaju pod terrarijum (kao podno grijanje) i daylight i nightlight sijalice u obliku lampe sa stalkom jer zmija je jos uvjek mala za terrarijuma i drzat ce se u navedenim posudama... Jbg malo sam ne spremno docekao novog ljubimca, mislim imam opremu al je prob sto je zmija malo premlada za sve to, pa ganjam nesto u ovom stilu da je smjestim dok ne bude dovoljno velika za terrarijuma...
    [​IMG]
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Idi do konzuma, imaju nekakvih sahana. Kada sam trazio za tarantulu, naisao sam na slicnih posuda.

    Sto se tice podloge, mislim da i za zmiju ide treset zemlja. Imas je kupit. E sad najbolja reset zemlja je od kokosa al to treba nabaviit s vana. Nebih rekao da ide piljevina al provjeri. Ostale điđabiđe vidi kod onog lika, opet zaboravi ime. Arman il kao vec. Sto bude na obn-u i drzi te zivotinjice.

    I da.. sretno sa zmijico.
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Posto je Rainbow boa u pitanju, zivotinja koja po prirodi zivi u vlaznim oblastima centrl.amerike, pa mi trebaju ti neki substrati koji mogu drzati vlagu, al naumijo sam svakako do Armana otic da vidim sta mi ima dati, a ove tupperware posude cu morat potrazit u ovim shopping centrima, ovo pitam da mogu sve u jednom mahu obletit da ne lutam...

    @ NAILS: Hvala brate, btw kako tvoj spidey, jel sta narastao???
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Je, narastao je. Ratse sporo a cuo sam prije da ce biti tako. Sada ima nekih 5.5cm. Uduplao se otkako sam ga kupio. Dva presvlacenja je bilo a sada ce mislim i trece.

    Inace imas ovaj srpski forum http://www.teraristika.org/forum/index.php pa priupitaj koju. Mislim da ce ti ljudi koji imaju isti "model" odgovorit kako i sta.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: "Spajder"

    Hah kad sam vidio da je ova tema "ozivljena", reko doso si da javis da je pauk zapravo otrovan i da te ujeo xD Bte fine slike, tek ih sad vidim. Fokus cini cuda :smt007

    I juka kakva su to elektronska pomagala kod zmije? :)
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: "Spajder"

    Pravi Juka od zmije gamera, ovo ti je ZmijaBoy DS, btw Juka - masala ti bila :)
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    evo i ja se u cudu snadje kad vidih da je ovo sareno kao i sama zmija :lol: , te sijalice za simuliranje dnevne svjetlosti (ajd to sam i imao prije) ali sijalica za simuliranje NOCNE svjetlost...
    Uglavnom je da se sve fokusira na dobrobit i ugodjaj mazimca, tako da cu se dobro pobrinut to da omogucim ovoj maloj NEMANI...

    Hvala Vedo... da mi je kakav zmija gpu temp kako rekoh sinoc, valja joj drzat optimalnu temperaturu...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    AhmeT, hehe ..hvala. Samo haman to su zadnje slike koje sam izgleda uspio napravit. Zadji put kada se presvlacila ..morao joj kućicu dizadt da izvadim kožu, takvom je brzinom iskocila iz zdjele da jedva skuzi sta se desilo. Srecom stala je na ivicu i kontala kud dalje. Iance je uzasno brza i agresivna. Mogu mislit kako bi prosao sa Regalis koja je jedna od ljucih dok je ova mohja Rosea kao mirnija. Inace je otrovna al eto, sto sam i rekao, kao pćelica.

    juka83, Zasto joj odma ne pravis terarijum ? PA kada vec radis odma joj sredi i sa podlogom, grijačima i svjetlom. Nema veze sto je mala. I ja bi svojoj tarantuli napravio odma al srrah me ako upadne posto se voli penjat, moze se povredit.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    @NAILS, malo je to kod zmija drugacije, ne osjecaju se ugodno kad su male u velikom prostoru, odns. plasljive su u prostoru koji nemaju pod kontrolom, to se mjenja cim malo izrastu, onda naprotiv traze malo prostornije da se imaju penjat i pruzit...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Znaci ipak treba ganjat zdjelu spram dimenzija zmije. Nista pogledaj na odjelu sudja u konzumu. Ima slicnih kao sa slike. Koliko je tvoja duga i koliko je stara ?

    I usput, Ahmet je ovaj anamo gore iznad.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    mala je , oko 40ak cm i nekih 3 mj stara... zdjela se nabavila u merkuru, neki 45x45x25 evo upravo je spremam i dezinfekujem ove kupljene stvari da se slucajno sta ne uprlja, uploadujem koju sliku kad sve to zavrsim...
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Inace za tarantule zemlja pa tako sigurno piljevina i slicno sto budes stavljao, stavlja se u mirkovalnu i malo je spržiš. Zanci da uklonis kojekakve gamadi. Kada vec spomenu dezinfekciju.
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Evo jedan mali photo session:

    BTW mala je pravo nasty, vec sam dobio jednu vaspitnu :smt021

    prvi nas susret
    [​IMG]

    malo se opustila i pocela istrazivat
    [​IMG]

    jutarnje budjenje
    [​IMG]

    raspored buduceg doma
    [​IMG]

    malo setkanja i istrazivanja
    [​IMG]

    da vidimo sta ima tamo ???
    [​IMG]

    sad se pitam dali je ovo taman?
    [​IMG]

    malo mi dosadio foto session, odoh ja .
    [​IMG]

    jos malo,jos malo...
    [​IMG]

    i nestao...
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Au kako dobro izgleda. Mislim da je tamam okruzenje.. super zmijuga. Ruke seb...

    ..i sta si skontao za hranu ? Hocel bit salame i paštete, sto bi moj jaran rekao da ponudim tarantulu ?
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    misevi ,ali mrtvi su preferirana hrana i mala je vec navikla na mrtav plijen sto je veliki plus kad hoce...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Super je to. Mislio sam da ipak treba ziva "živina".
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    dok je mala a i inace svaka konforntacija za zivinom moze biti rizicna, jer kao svako zivo bice i misevi/pacovi imaju nagon da prezive prilikom davljenja, tako da moze doci od povreda nanesenih od strane plijena, kao sto su dublje ogrebotine kandzama i ugrizi.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Doduse ima i toga. Mada na slikama izgleda dosta odrasla za tako nesto...
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    da, ali bi se isfurao 1:1, da vidis kolipacna je, glava joj ko meni nokat od malog prsta :lol:
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Heheh. ..onda bi mis pojeo nju..