Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

  2. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Al niste svjesni odvratnog prizora kad zdere zivog pacova, krikovi ko da djete place, bas uzasno, ja sam jednom i nikad vise gledao svog tigrastog pitona kad jede uzivo i od tad nisam vise mogao, nego ga ubacim i izadjem iz sobe, samo sto je ta zmija bila 1,43m i pravo jaka, a ovu cu nastojat da samo hranim vec umrtvljenom hranom, jer mi je humanije za same miseve koji se ne pate, vec bivaju mrtvi prije neg ih zmija pocne jest!
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Ma nisam gledao al mogu predpostavit. Iance i meni to smeta al eto.. sta's.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Zna li iko gdje se ima ovo kupit, Thermal mat ili Heat mat, gdje sam god upitao u zoo radnjama blijedo su me pogledali...
    [​IMG]
    ne vjerujem da je vzano samo za terraristiku, posto vidim da se koristi i u druge svrhe...
    Kao npr, botanika i sl. moze li mi ko pomoc...
     
  5. h2o

    h2o Aktivista

  6. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Ocito je brate da sam to vidio na ebayu cim je slika ista!!!
    Nego mi treba u Sarajevu i okolini ako se uposte ovo ima kupit, jedino da odem do merkura i obi-a...
     
  7. h2o

    h2o Aktivista

    Re: "Spajder"

    Tesko da ces naci ovde to, a i ako bude sigurno ce biti poskupo. A sto se tice slike, nisam nesto obaraco paznju.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Ne pomazes mi Boga mi, sve sto si i rekao do sad sam znao...
     
  9. h2o

    h2o Aktivista

  10. Juka

    Juka Komšija

  11. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    E dali ovajh konrad posjeduje negdje maloprodaju ili se sam o vrsi prodaja ovako preko kataloga????
     
  12. GV

    GV Komšija

    Re: "Spajder"

    Interex, na spratu, imaju maloprodaju,što nema u radnji možeš naručiti iz kataloga da donesu
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Interex kog koreje???
     
  14. GV

    GV Komšija

    Re: "Spajder"

    Kod Bagatele :wink: (da)
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Hvala brate :wink:
     
  16. GV

    GV Komšija

    Re: "Spajder"

    Ma žao mi zmije, ide zima...
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Isao sam danas do CONRAD-a, imaju navedene grijace, problem je u tome sto su kontakti samo gola zica, znaci trebao bi mi neki transformator i po mogucnosti termostat, naravno i utikac za struju...
    A ja ne znam to izvestm, mislim da cu najvjerovatnije ici na variantu narudbe s Ebaya...
     
  18. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: "Spajder"


    Nema skoro nikakvih podataka o ovim grijacima na njihovoj stranici, ali pretpostavljam da su napravljeni da rade na istosmjernu struju. Znaci mozda bi mogao spojiti na neki adapter od onih starih konzola, ili eventualno neki punjac od mobitela, to bi se moglo naci za 5km po pijacama. 9 ili 12 volti, spajanje dosta jednostavno, samo spojis dvije zice. Eventualno stavis neki prekidac. E sad ne znam kako si zamislio taj termostat?
     
  19. h2o

    h2o Aktivista

    Re: "Spajder"

    Misli na termostat, termoelemenat ili termopar, koji bi gasio grijace na odredjenoj temperaturi da zmija ne bi uginula od prevelike toplote.
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    da upravo, znaci velite da bi se moglo izvest...Hmm dali bi iko od vas mogao to uciniti, ja zbavim materijal a vi samo kazete sta vam treba???