Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: "Spajder"

    Da da skontao sam :smt003 prvi put sam procitao termometar pa mi je bilo cudno.

    Sa termostatom je to dosta komplikovanije, moglo bi se uraditi nekim mikrokontrolerom i nekom jednostavnom logikom ali ako nemas iskustva s tim onda bolje naruciti preko neta.
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Da osvjezim temu novom slikicom Monstera kako zdere :smt003
    [​IMG]
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Re: "Spajder"

    Trebao si joj dat 2 manja misa, da se ne pati :D Samo pazi da jedan od njih ne bude opticki :mrgreen:
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    ne moze G9, veli da joj je velik :lol:
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Šta bi sa grijačem ? Jesil našao nesto sa termostatom ?

    Ja grijem lampom. Postavio ispod obicnu lampu. Generalno mi je ok sobna temperatura. bude oko 25-27 stepeni. Ali kako je malo zahladnilo, pa se otvori nekad i prozor, temperatura spada pa mu moram palit-grijat.

    Stalno pazim da mi ne ostane upaljeno.
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Snasao sam se do daljnjeg, grijem podnim grijacem, i ganjam istu temperaturu od 27 odprilike,lampu sam izbjegavao, jer nema potrebe a jos uvjek je u plasticnoj kutiji, al kad prodje zima bacam se na pravljenje terrarijuma i finog uredjenja, evo presla je 70cm, znaci preko 20 cm narasla kako je kod mene...
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Kada spomenu terarjum, ja sam kontao sebi praviti.. gledao koliko su stakla medjuti, ima jedna radnja ovde u Ze koja radi po narudjbi. Jednom sam otisao da vidim i lik mi je rekao otprilike ako se dobro sjecam, rekao sam 45x45x30cm, tako nesto. Sa 4mm staklom.. i bilo bi oko 45-50KM sto ne moze jeftinije da izadje. Medjutim odustao sma jer je ovaj moj jos mali. Najvise se bojim visine, voli puno da se penje pa mu je jos rano.

    Skontaj koliko ce te izaci pa.. mozda bude jeftinije da potegneš do Zenice i da ti lik napravi kako zelis.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Vidi ti koliko bi bilo sxdxv 100x50x50 pa mi javi, hvala na predlogu, otvoren sam za sve opcije, ali sam gledao da nije teret napravit!!!
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    Ja kada sam gledao koliko su stakla, izaslo bi me isto, pravio sam ili narucio.

    Stvar je bila da sam ja nacrtao, dao djevojci koja je radila i poslije me nazvao lik koji to rad. Pitao me za otvore i slicno. Mogu ja otici pitati ali mislim da radnici ne znaju nista konkretno pa mi sad naumpade.. da odem, prosto napravim crtez i dam tvoj broj. Pa da tebi javi. Kontam da nece biti problem sto je cisto informativno.

    Grubo gledano, ne bi trebalo preci 100KM.
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    [​IMG]
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    cool..!
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    Bio sam se zadeverao oko ove povrede, prepao se da nije kakva infekcija, al eto ocito da je negdje glavu gurala gdje joj nije mjesto!!! Uglavnom zaraslo je!!!

    Bice ovoga jos, samo da ovu adekvatno smjestim pa idemo na:
    [​IMG]
    Morelia spilota / Jungle Carpet python

    pa najjacu zmiju od svih, ali tek kad se znanja i love skupi!!! Da predstavim:
    [​IMG]
    Morelia viridis / green tree python
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: "Spajder"

    Joooooooooo :smt007
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Re: "Spajder"

    prekrasne su, prave display snakes... Stim da se Viridis boduje medju agresivnijim udavima, tako da nema motanja po rukama bas cesto barem ne dok su bebe i jos plasljive!!!
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: "Spajder"

    juka83 Teki sada skužio "zarez". Valjda je ok. Malo se crveni ali sigurno nije nista strasno. Ova "Morelia spilota " izgleda fantasticno. Kada buh uzimao, Morelia spilota žutu bi sigurno ganjao.

    Evo koja slika i ovog mog jastreba:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Igralište:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    Ima vise od sedmice, ali se sad i ne primjeti, samo jedna mala krastica....
    Evo jedan klipic kako zvace, nazalost mi nisu odobrili pjesmu, koje je fantasticno isla uz klip...
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Zgodan klip.. brza.

    Nego, ono sto sma primjetio, kako sada gledam po slikama i klipu, da je jako brzo narasla. Kako si govorio u pocetku, bila je jako sitna.
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    vjeruj da jeste, kad je u Novembru kod mene dosla bila je oko 50ak cm a sad je vec preko 85cm. Klopa joj je jednom u 7 dana po misa,nista pretjerano kao neki u 4 ili 5 dana jedan, cak joj znam produziti kad je period presvlacenja pa tek nakon 10 - 12 dana da ruca...
    i pauk je kako se fino vidi napredovao, vec je primio boju i izgled odraslog, koliki je???
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    al ga mlatnu, ko bi rekao da moze stat u nju :D Al ne bi ti ja onog misa onako po rukama mogao nemaaa sile :eek:

    @NAILS - ove slike Spidey-cave isto iz kakvog horora, tipa Snjeguljica kad zaluta u sumu :mrgreen: Bez zeze, bas opasno izgleda.
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    Hehe, nebi ni ja da je ziv!!! ne sto mi se gadi nego bi mi zao bilo....