Teraristika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 25, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije mi slika bila jasna. I moja se ukpoavala, tacnije, zatvarala u kućicu pa je znala biti i po mejsec dana. Sada vise ne radi a niti ulazi u novu kuću. Par puta usla da vidi sta ima. Inace je i cešce kopala ali sada slabije. Generalno su dobri kopaci.

    Sto se tice temperature, savjetuijem da uzme neki termometar. Ja sma uzeo onaj za ribice sto se zalijepi na staklo. Držao ga na zamlji tako da sam znao tacnu temperaturu (to jos dok sam grijao sa lampom.. jednom ostala, zaboravio ugasiti i batalio sve).

    Sobna im je temperatura ok. Teba biti izmedju 25-30C.
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    [​IMG]
    Evo jedne aktuelne!
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li u Sa ima kokosovog treseta ..i ako da, na kojem mjestu ?
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    imalo je u zoo shopu na grbavici, bice mi uspt pa cu da pogledam!
    Evo cuo sam se sa jaranom, ne znam koliko je kg vreca (kaze on oko 2,5kg tako nesto) imalo je prije nekih 10ak dana i kostalo je oko 35KM!!!
    http://www.zoocentar.com/index.php?opti ... &Itemid=72
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kokosov tresat u standardnim manjim pakovanjima dolazi presovan kao cigla. Mislim da oznake nisu u kilogramima vec u litrama ..izmedju 8 i 10 litara. To kosta oko 7-10KM a paket od 70 litara bi trebao bitio oko 30KM.

    Nesto mi to zvuci skupo ali ako ti nije frka da mi svakakao pogledas. Znaci kolikko je litara i koliko košta.

    Hvala.
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Pogledam, i ja spremam jedan habitat za svoju anakondu, uzeo ter. od 170x65x65cm pa i meni treba!!!
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajde eto pa javi, i plah ter. ..nabaci slike kada završiš da vidimo ugodjaj.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    To se kontaš za novog clana..
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    High possibility!!!
    Samo su ovo mace, ne znam da ima pitomije zmije,ako pitomo kod zmija postoji!!!!
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sretno. Baci nekad' slike ako se sta uzme.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    BTW, osnujemo ja i drug kao neku vrstu kluba/udruzenje terrarista , pa cemo praviti forum web site i slicno (sve ce biti u edukativne svrhe, sto po pitanju Reptila,Amfibija,Arahnija i sl.), pa te srdacno pozivam kao clana, iako je ovo tek ideja ali ce zazivit kroz mjesec dva!
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    A.. sinoc kolega digao sajt i forum. Bas sto je planirao ovih dana da to isto uradi, sinoc digao. Da to nije to.. kolega je iz TZ ?
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Nije, ovo smo mi tek prije dan dva razgovarali,mada nam je registracija udruzenja prioritet!
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Vi hocete registrovati ? Kako god, samo kontam da bi bilo ruzno da da se podjelimo. Ako vi planirate tako ozbiljno ..da kazem jaranu da ovo obustavi.
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    Gle ,zasto onda gasiti vec napravljeno,lahko je izmjeniti ako ima formu, ajd da popricam sa ovim svojim sta sve planiramo pa nije tesko ni njeg ukljuciti, jeli to onaj momak sto ima Redtail Bou i Burmanca, ne znam mu ime, ali je na terraristika.org poznat kao Lizzard King ili tako nesto???
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije lizzard. Inace, bacio sam ti PM i njegov MSN. Nako kazem da bi bilo bolje da je sve na jednom mjestu. Eto skontajte.. . .
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    Vidjeh, javicu mu se cim prije :wink:

    Edit:

    [​IMG]
     
  19. Juka

    Juka Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    A uzeo si. Sad' vidio sliku. Hajde sretno.

    P.S. Tool ruls.. hehe...