Termalna Pasta

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AjDdo, Dec 4, 2011.

  1. AjDdo

    AjDdo Novi član

    pozz prije mjesec dana sam kupio ovu pastu
    http://www.microscan.com.my/images/Cooler%20Master%20High%20Performance%20Thermal%20Compound%20Kit.jpg
    ovaj 'shit' od paste ne moze da izdrzi ni mjesec dana istopi se,eh sad koju da kupim :wink:
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Drug moj taj kako ti kazes "shit" od paste je kod mene bio skoro 2 god na procesoru (Q9550 OC + Hyper 212 coler) i nije ni 1C "oslabila" dok nisam je na kraju zamjenio..

    To je sasvim solidna pasta..

    Ako vec zelis da mijenjas uzmi Arctic Cooling MX-2,odlicna pasta,nije el. provodljiva,dugotrajna i nema "curing perioda".. (U Ingel-u za 12KM)..
     
  3. GW

    GW Moderator

    Čuj istopi se pasta. :D
    Valjda čovjek naviko da gleda one skorene paste na box hladnjacima pa mu nije jasno da kvalitetna pasta treba da bude "istopljena".
     
  4. AjDdo

    AjDdo Novi član

    halo :smt006 nobe :lol: pa jel ti citas sta sam ja napisao oooooooooooooj de ne javljaj se vise ocati idi "kupaj ribice"


    to se cijeni hvala drug..samo nije mi jasno zasto tako brzo izlapi
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je ova coolermasterova došla uz hladnjak, doduše malo skroz možda za 2-3 nanošenja i bila je ok, mjesec dva koristio. Ako su ti temp ok nemoj se sekirati.
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Da ne otvaram novu temu, koja od ove dvije paste je bolja iz ue.ba?
    HTK-002-U1-GP ili IC Value V1? Koristice se za novi cpu na laptopu
    ima li igdje u sarajevu uzeti arctic mx-4?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovu V1 sam uzeo također u uni expertu. Baš je kvalitetna odlično se nanosi. Koristio je za cpu i za laptop također cpu.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Norvezani testirali alternative termalnoj pasti.

    Kecap, jogurt i senf ocigledno imaju bolje termalne karakteristike od AC Ceramique ;)

    [​IMG]
     
  9. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Taman dam konto kupiti termalnu pastu, jer se moja istrošila, ali gledam ovu sliku mogao sam jogurta da uzmem i da nanesem xD ahhahaahha
     
  10. Trozic

    Trozic Novi član

    Ne piše jel domaći jogurt il kupovni :D .
    Može se hlađenje poboljšati i bez neki skupi pasti,ja sam cpu prešmirglao i ispolirao,
    cpu cooler je već bio ispoliran pa njega nisam morao,sa ovom AC pastom i što dođe
    uz Thermalright nema razlike.


    [​IMG]
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zestoko ispolirano. Ma ja ne vjerujem u te brandirane paste, uvijek koristio onu sto s coolerom dodje i uvijek dobra. Ganjat par stepeni manje, previse posla.
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    da ne otvaram novu temu, zanima me zna li neko da li noctua nt-h1 pasta poboljsava svojsta nakon odredjenog vremena ili je nesto drugo u pitanju, naime prije oko mjesec sam je nanijeo i tad nije bila puno bolja od prijasnje, mozda 1 stepen nize temperature na procu i grafickoj da su bile nakon nanosenja a zadnjih dana vidim temperature 3-4 stepena nize nego prije, pa reko da nije kakva smjesa da joj treba odredjeno vrijeme da proradi ili sta vec moze biti, jutros radunar ostao da radi "u leru" i kad sam dosao kuci vidim temp procesora 32 stepena, sa proslom pastom nije bila tolika temperatura ni u biosu :shock:

    elem ne vjerujem ni da je do temperature prostorije jer je sad dok se lozi i toplije nego ovih zadnjih dana kad nas je sunce grijalo
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Citam prve postove :) , neke paste (vecinom one koje su bijele i rijetke) imaju osobinu da postanu prozirne, bar kod mene je neka obicna pasta postala proszirna na nekim djelovima ihs-a kada sam skinuo hladnjak, ali nije isparila :)

    Noctua je kod mene imala nesto bolje rezultate nakon par dana poslije instalacije, malo se istopi i bolje poveze hladnjak s CPU, jer je pasta s dosta ljepljivog svojstva, vjerovatno je to razlog...

    U BIOS-u temperature rastu, posebno ako malo duze ostanes i nisu bas kao idle stanje procesora.
    Na ovoj AMD masini u biosu temp poraste do 50 oC kao kada opteretim CPU i igram neku zahtjevnu igru.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    normalno da u biosu raste jer je kao i u dosu cpu opterecen 100%.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    nisam znao to za temperature u biosu, pretpostavljao sam da je tu proc skroz rasterecen
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    kakvi, dok god se ne ucitaju winsi cpu je opterecen.
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    zahvaljujem na pojasnjenju :wink: , al ajd bitno je da je pasta bolje od prosle pa koliko god, pogotovo pod opterecenjem jer tad proc ne prelazi 60-65 stepeni a ovo cudo kod mene se inace grije ko ludo, pretpostavljam da je ova jedna naknadno otkljucana jezgra uzrok zegrijavanju jer je inace proc kupljen kao athlon x3
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja sam sada uzeo ovu Coollabs liquid ultra. Pa cu je nanijeti kad budem imao vremena.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da li je to ona sto je dmr spominjao ?
    (prije mjesec-dva na nekoj temi )
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moze biti, ne znam koja tema, ali izgleda ko gusta ziva, i mora se kistom premazat preko procesora, inace ne ide :)