Terratec 5.1 Home Theather

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Sep 28, 2004.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Terratec 5.1 Home Theather

    Da li je neko imao iskustva sa ovim zvucnicima?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    koristio sam ih nekih 2 mjeseca; mislim da bolje za ~150 ne mozes naci..
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    To legendo :D
    Vec sam ih narucio :wink:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    samo mi reci koja ti je zvucna? ja sam koristio terratec aureon space..
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Audigy 1. Sto?
     
  6. Hells

    Hells Aktivista

    Imam jedno pitanje samo usput, imam maticnu A7V8X-X i ima kako ja znam izlaz za 5.1, jeli to sto ja mislim, ili?, ?
    Hvala!!!!!
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa da, 5.1 izlaz.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    samo provjeram da li ces ih moci iskoristiti .. sve ok, samo naprijed i pripazi na susjede 8)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja skupljam lovu za Creative GigaWorks S730. Kad to legne nek se citav kvart cuva. :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    kolko će te izać taj gigaworks?

    si razmislio uzet neki jeftiniji receiver i "prave" zvučnike?
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zajedno sa Audigy2 ZS Plat. Pro treba izaci negdje oko 700EUR. Mislim da za te pare slabo mogu dobiti neki kick ass HiFi sistem zvucnika. Vec imam digitalni Samsung TV sa pojacalom (integrisanim) i zvucnicima, ali pojacalo nazalost ne radi pa mozda uzmem samo receiver da mogu iskoristiti te zvucnike koje sam dobio uz TV.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    700€?! za to možeš složiti jako kick ass sistem... pa najosnovniji sony ili sl. receiver ima bolje pojačalo u sebi od crative-a, a ako baš hoćeš all-in-one onda uzmeš i neki ozbiljniji 5.1 paket, pa da vidiš dobrog zvuka (za te novce).
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jos cu malo proguglati i pogledati sta ima u ovim nasim trgovinama pa javim sta sam odlucio da vidimo jel to valja sta. A ta ce se cifra znatno smanjiti ako budem morao i ovu godinu fax placati. :eek:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    prvo sredi financije, pa kad budeš znao s koliko para raspolažeš, onda ćemo nešto sklepat. uglavnom ja bi UVIJEK išao na odvojene komponente nego na all-in-one rješenja. ne kažem da je taj crative loš (nisam čuo) ali kažem da se ne može mjeriti sa dobro složenim sistemom za te novce.

    na receiver možeš spojit SVE, zvučnike možeš kupit puno kvalitetnije nego ove male satelite, surround možeš kupit neke plastičnjake jer reproduciraju određeni frekvenvijski spektar (raspon je nekih 7khz bez baseva i bez visokih). centar bi trebao biti kvalitetan (pogotovo ako misliš filmove gledat preko toga), mnogi ljudi griješe upravo kod kupovine centra koji bi trebao biti ili dio cjelokupne serije zvučnika ili kvalitetniji od ostalih. subwoofer možeš nabavit aktivni jeftiniji 25cm u pravoj drvenoj kutiji (mdf ploče ili sl), vjeruj mi to može jako glasno udarat.

    dugoročno gledano... prvo da te pitam zašto ti tako skupa zvučna treba?! ako se ne baviš recimo amaterski/polu-pro obradom glazbe nema nikakve potrebe za takvom zvučnom, a njene sposobnosti reproduciranja zvuka neće biti iskorištene sa creative zvučnicima 100%!

    evo imho kako bi ja krenuo... nabavio bi receiver (rabljeni, novi - svejedno), prvo bi uzeo prednje zvučnike (pogledaj hi-fi školu i linkove na dnu) i subwoofer koji. poslije možeš kupit centar i surround, uglavnom najbitnije bi imao, a ako ti je soba manja bolje je kupit kvalitetne front-ove bez suba... sve ovisi o tome kakav zvuk voliš i šta ćeš sve reproducirat na tome. nakon toga bi spojio zvučni preko digitalnog izlaza COAX kabelom (ne optičkim) i to je to... tu dolazi do izražaja ta zvučna, uglavnom kad se spojiš na receiver takvim načinom kroz taj 1 cinch kabel prolaze digitalne informacije (znači 0 i 1) za svih 6 kanala i više-manje ti je svejedno kakva je zvučna, dok god ima taj priključak... po meni malo tu uštedi i uloži pare u ostatak sistema.

    ovo je bila ukratko hi-fi škola 3. dio, i odnosi se na sve koji planiraju uzeti sličan sistem (ne cijenom, nego koncepcijom). pošto imam opasan nedostatak vremena ne znam kad ću/da li ću ikad stić napisat 3. dio, pa...

    eto toliko od mene!
     
  15. djambo

    djambo Aktivista

    ak se bavis amaterski glazbom nabavi si KX drivere za audigy i vidjeces razliku u kvaliteti zvuka ja ih koristim kad bubnjam na fl studiu
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mrsko mi u Tuzlu ici :mrgreen:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    ma ne taj jadni genelec oni uzese ime po ovim
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Kaže u Genelecu:
    "Lijeva ruka desni džep"