The boogieman is coming...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by GW, Mar 6, 2012.

  1. GW

    GW Moderator

    Akcija je počela...
    Žrtve će pasti...
    Firme će zatvarane zbog inventure...:D

    [​IMG]

    http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/ak ... kt_id=2569

     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Mene bas zanima koliko junaka za tim stolom postuje ono za sta se kao zalazu?
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ne mogu piljarske džeparoše stavit u red, baš će čitava država legalizirati sve.... hoce al u limburgu mjesecu.

    Pola granapa nema fiskalne kase i rade na "teku" a oni pričaju o legalizaciji. Kako kažem limburg mjesec je ključan možda čak i jaguar.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja ovu hajku nikad necu podrzati, dokle god se od piratluka ne ociste:

    1. sva ministarstva na svim nivoima, sve vlade, sve direkcije itd itd itd
    2. sve policijske uprave i stanice
    3. svi domovi zdravlja, bolnice, poliklinike....
    4. sjedista politickih stranaka, sportska udruzenja i ostala udruzenja
    5. javni radio i tv emiteri
    6. obrazovne ustanove (fakulteti i skole)
    7. opcinski ograni vlasti
    8. ostala javna preduzeca/ustanove u kojima ulogu vlasnika ili suvlasnika igra opcina, kanton ili entitet.



    zasto? pa zato sto ti gore navedeni djelomicno ili potpuno finansiraju iz budzeta, a neki od njih su usko vezani za samu vlast. kad trenutna vlast dovede red u svojoj avliji, tad ce imati pravo da pogleda i u tudju naravno. to sto mnogi granapi/trgovine i sl. nemaju jos ni fiskalnu kasu, a davno su je trebali imati, nikako ne opravdavam, ali to smo krivi mi, gradjani. ne kupiti nigdje nista, bez fiskalnog racuna. ako ces mi dati robu bez fiskalnog racuna, onda ces mi je umanjiti za iznos PDV-a, jer znam da ces isti od mene naplatiti, ali ga nece proslijediti u budzet, pa takvima marza mnogostruko rase, naustrb nas.
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Uffff, mogu mislit' večeras one zmije na FTV-u kako će svršavati dok bude čitala vijest: "Država za reketaše u borbi protiv piraterije" :lol: , ako naravno bude mjesta između priloga "naš brega"! :evil:
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije zar da ima neko da prati informative emisije na FTVu? Tu samo pogledat sportski program i filmove/serije ako vas interesuje i gasi :D

    Slažem se s ovim to je Kolins napisao u potpunosti. Samo je tuga da ako te pare i odu u budžet, nisam siguran koliko će to nama ići ;) Opet će se povećati plate i regresi ovima po ministarstvima, obnovit će se vozni park i eto ti ga :|
    Eno neki dan čitam kako su spiskali lovu što se prve tri godine skupljala od PDVa, kada im je MMF govorio da ostave u rezerve, i onda kad je došla recesija niđe love. Sad hoće povećat PDV na 22 ili 25 % u FBIH, nisam siguran za nivo države ili RS :?
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovo je više deklarativna šuplja, rekli su i fiskalizacija do maja (al prošle godine) pa ništa, nesposobna vlast je uglavnom puna šuplje i nekakvih bombastičnih izjava, ali na prvenstveno nesposobna.

    Ok je što su uradili legalizaciju software-a po školama Sa kantona je ok, ali pitanje je do kada će MS držati niske cijene za skole i ministarstva. Šta će biti za 3 godine kad istekne ovaj "super povoljni ugovor"...
     
  8. GW

    GW Moderator

    Šuplja ili ne, efekat je već tu. Idu win licence ko halva.
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Narode uz duzno postovanje,previse negativno gledate na ovu stvar.Da nam je drzava u (da se ne izrazavam),jeste.Da "vrhovni" poglavari uzimaju dosta sebi,uzimaju.Ali ovo nebi trebala da bude negativna stvar,pogotovo za nas koji smo "tehnolosko" obrazovaniji (ako se smijem tako izraziti) od ostalih.A to sto se tice vasih prioriteta,potpuno ste upravu.Ali da bi se nesto promjenilo imaju dva nacina,kad zaokruzujete listic,zaokruzite pravog ili budite vi sami na listicu.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    U državi gdje nemaš opozicije nego samo one koji su na vlasti i one koji nisu, suvišno je govoriti o zaokruživanju ;)

    Moram se složiti sa GWom, jer evo u ponedeljak kada sam bio u ovoj firmi, udruženju, šta je već, gdjevrše edukaciju ljudi na računarima po ECDL sistemu, nije bio licenciran OS, danas kad sam bio već su nabacili licenciran ;) Godinama su radili bez licenci, ali su ga sad nabacili. Jest da su tokom predavanja i rada kroz foldere slučajno prikazali i folder sa nazivom "Office 2010 + EZ Activator" ali eto, makar Windowse :lol:
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gledajte da ne bude politike, da ne moramo zakljucavati.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nisam u toku,ali mi otac rece da mu je neki dan na posao stigao dopis gdje pise da od 5. marta stupa na snagu neki novi zakon gdje ne smiju niti pravna niti fizicka lica imati na pc-u npr. pjesme,filmove koji su snimljeni sa net-a kao i npr. neki programi aka AutoCad i to,i da ce svi oni koji budu imali npr. te pjesme ili filmove biti kaznjeni.. Moze te li mi malo pojasniti,jel ovo fakat,treba li brisat te pjesme,filmove i to kao sto pise u tom dopisu :roll: :roll:
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Što neko reče, držat dva magneta kraj kućišta :lol:

    Pa šta ti misliš da će nas sve pregledati imamo li piratski software? Ljudi nemaju za preživljavanja, a da gledaju na licenciran OS.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Trolololo drzava ne moze da napravi prihvatiliste za pse lutalice ili ustanovu za maloljetne delikvente ali ce zato da hapsi "pirate"... :lol:

    Nidje veze,kao ni provodjenje odluke Evropskog suda za ljudska prava u slucaju "Sejdic i Finci".. :smt005
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vidila žaba da se konj potkiva pa i ona digla noge...
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ako hocemo u EU onda se moramo prilagoditi njihovim pravilima igre :)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    EU - Ne, hvala ;)
     
  18. GW

    GW Moderator

    "When the Boogieman goes to sleep every night, he checks his closet for Chuck Norris."

    Dakle rješenje je Chuck Norris.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a tko to zeli u EU :smt005
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Upravo je u tome poenta, AKO, a ko to mene može natjerati da postanem član te "unije" koja eto dodijeljuje statuse "kandidata" državi koja je (dokazano) vršila agresiju nad susjednom a u kojoj i dalje (dokazano) ogromna većina stanovništva podržava politiku koja je dovela do te agresije!?
    Dalje, da oni ne žele partnera već upravo "hamale/kmetove/sluge" dokazuju time da godinama jednu tursku, koja je kako ekonomski tako i vojno jača od većine članica te "unije", bukvalno "vuku za nos" oko kandidature i članstva! Kao dokaz može poslužiti i negodovanje za one izbore u Rusiji, gdje imperijalistima nipošto ne odgovara trenutno vođstvo te zemlje, koje vodi tvrdu i agresivnu politiku, kako prema uniji tako i amerima!