The boogieman is coming...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by GW, Mar 6, 2012.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne razumijem se bas u te features o kojima pricas, ali sam poprilicno siguran da mnoge te napredne opcije ACad-a bar 90% onih koji rade sa tim softverom ne koriste, a bar 80% i ne zna za sta sluze niti da iste postoje :) :) ovaj sw ce se sigurno nadogradjivati, pa je za ocekivati da ce se ubaciti i to sto ti kazes da je mnogo korisno a u ovoj verziji nema...
     
  2. civil

    civil Aktivista

    Naveo sam neke nedostatke koje smatram elementarnim pri 2d crtanju i sa kojima se i Autocad mučio u verziji recimo 2002.Vjeruj mi,ima u ovom software-u dosta potencijala jer je krenuo pravim putem.Inače,uopšte nije ne funkcionalan,naprotiv sasvim solidno rješenje

    Evo pitanje,kako Kingsoft Office barata sa Microsoft office dokumentima koji su editovani sa Mathtype 6 verzijom.Da li mogu korigovati formule koje sam napisao?
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa instaliraj i probaj majka mu stara. free je :p :p :) a veliko oko 83MB :) ja nemam takvih dokumenata, tako da ti ne mogu to reci :)
     
  4. civil

    civil Aktivista

    Mathtype radi savršeno Kingsoft office-om : )
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a gdje je tnx meni? :p :p :) bas danas pricam s prijateljom, koji radi u jednoj firmi, koja je autorizirani microsoftov partner. Od microsofta su trazili i dobili potvrdu da mogu prodavati i instalirati Windows Starter (koji, kao i HomeBasic dolazi iskljucio u OEM varijanti), iako masina nije nova, tj. da ga mogu naknadno instalirati na masinu s piratskim windowsima i na taj nacin je legalizirati, sto dodatno smanjuje troskove, tj. time izbjegavas kupovinu dosta skuplje HomePremium ili Professional verzije. W7 Starter kosta 100 i kusur maraka :)
     
  6. civil

    civil Aktivista

    Naravno hvala : ), mada sa Cad-om nije baš na Ti ali se podnose sasvim dobro
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    mene je Libre Office odusevio, pogotovo kad ga prebacis na hrvatski jezik. recimo da bi to mnogo olaksalo prelazak sa MS Office nekim manje naprednim korisnicima. :)
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Podrzavala li opcije Xref-a ?
    "Din input" ne koristim jer iz nekog razloga stvara lag pri pokretanju kursora tako da se brzo moze nastimati ugalo preko polar opcije.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma


    evo i ovog :) pa skini za par min, i probaj :) da ti provider ne naplacuje megabajte mozda? :) pa nije 16,78GB :p
     
  10. civil

    civil Aktivista

    Lag se stvara jer ti je ugasena akceleracija.Ukucaj u cadu komandu 3DCONFIG,manual,upali kvacicu i ici ce kao mlijeko.Necemo kvariti temu,idemo dalje
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Sjetih se po logo-u da sam nekad davno ovo probao, jako dobra alternativa, nesto kao gimp za photoshop, primjetih da ne ocitava kreirane dinamic blockove, otvorio sam nekoliko slozenih crteza i vecina stvari radi kako treba, UI je totalno zastario pa imam osjecaj da sam otvorio CAD 2002 kako rece kolega, necemo spamati temu.

    Nije jos sirotinja bez krova nad glavom :)

    Znaci imamo :

    Kingsoft/Libre office - MS office
    Foxit reader - PDF
    Draftsight - CAD
    Gimp - Photoshop

    Treba jos prijedloga za 3D modeliranje osim dobro poznatog Scetchup-a

    Idemo dalje :)
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

  13. Vedo

    Vedo Moderator

  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zadnji Ubuntu me ubi, tromost i neintiutivnost menija i navigacije pojede zivce, ovo bi moglo biti zanimljivo.
     
  16. vnm_

    vnm_ Komšija

    razmisljam bi li jedan racunar sa linuxom ovako zamaskirao i cekao inspekciju da vidim hoce li skontati sto im ne radi kad ubace USB stick :)
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Zasto koristiti derivat poput Ubuntua pored izvornog Debiana?
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mint all the way
     
  19. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Probah Mint (12 valjda, skinuh sinoć). Ne znam šta bih rek'o, na trenutak sam poželio da se okrenem oko sebe i pitam "jel' ovo skrivena kamera". Prvo, boot sa DVD-a ide sporo do bola, kad se konačno boota prikazuje neke "fantomske" diskove kojih nigdje nema, pokretanje instalacije i kreiranje particija također nastavlja seriju nelogičnosti (ne može 18000 MB, mora 18001 ili 17999 iz nekog razloga - probao 20 puta, možda je neki linuksaški fazon s kojim nisam upoznat). I da, šlag na tortu - prozor u kome tokom instalacije treba da se upišu podaci (ime, prezime i sve ostalo) - jednostavno nestane dok traje upis. I nema ga više. Posle par minta gledanja u prazan ekran i nemogućnosti da utvrdim ide li instalacija još uvijek ili ne, ugasih računar. Ne znam kako stoje stvari kad se INSTALIRA (niti mogu da utvrdim, očito) ali ovako na prvu vrlo neozbiljno djeluje.

    Elem, da ne bude skroz OT - ima li neko kod koga je bila ova inspekcija, da može reći s čim tačno dolaze, šta tačno traže i slično?
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pun not intended :smt005

    Ja skinuo Debian danas ali sam zapeo na odabiru particija, kako god okrenem kaze da ce mi formatirati C.