titrajuce horizontalne linije

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Dec 13, 2011.

  1. ---

    --- Aktivista

    vec duze vremena imam problem s titrajucim, prozirnim horizontalnim linijama na monitoru (LG L1919S).
    najvise se manifestuje u igrama (ne svim), i to najvise na nijansama sive, ali nekad ih vidim npr. i u photoshopu na sivoj podlozi, ili na nekoj sivoj web stranici (ne uvijek).

    graficka nije jer sam je u medjuvremenu promijenio a problem je ostao, VGA kabl takodje nije, a posto mi i jaran ima identican problem mislili smo da je mozda do napojne, posto su nam obojici napojne na granici.
    medjutim, spojili smo njegov kompjuter s LCD TV-om i nikakvih smetnji nije bilo, tako da pretpostavljam da onda napojna ne moze biti problem.

    palo nam je na pamet da mozda neki kondenzator nije pri kraju, ali ja sam nedavno na svom monitoru mijenjao jedan koji je bio napuhan (monitor se nije mogao upaliti), svi ostali su mi djelovali skroz normalno.

    ima li neko ideju sta bi moglo biti?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ja nisam skontao iz tvoje price, ali jesi li taj monitor probao na drugom kompjuteru?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probaj ovo sto ti selvin kaze, ako je isto i na drugom racunaru nosi monitor u servis i to ako bude jeftina popravka, jer je polovan oko 120km.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Istu stvar imam i ja na LG L192WS..

    Titrajuce linije u igrama (ne svim naslovima i pretezno prilikom loadinga levela) i jedva se primjete..

    Sada ne znam da li ih ima na nVidiji (nisam ih odavno primjetio ili nisam obracao paznju) ali siguran sam da sam ih imao na ATI karticama..

    To ti je do monitora..
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Upali vsync. Desilo mi se isto to neki dan. U fdm-u kada odes na progress download-a gdje su prikazani skinuti paketi primjetio sam bio titranje i isto tako na tamnijim i sivim bojama. Upalio vsync i sada je sve OK.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije to u pitanju..

    Nisu to linije od tearing-a screen-a zbog iskljucenog Vsync-a, ove linije se pojavljuju i kada je slika staticna npr prilikom loadinga levela ili kada se uopste ne pomjeras u igri..

    Ove linije su svijetle,providne/transparentne i slabo se primjecuju..
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a da nije u pitanju refres rate,da se poveca ili smanji Herci,ne moze sada da mi naumpadne rijec :p
    znam da je na starim crt monitorima to nekada trebalo podesiti
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Moj primjer i jest na staticnoj slici (u trenutku kada nema nikakvog pomicanja) recimo siva pozadina neke stranice na browseru.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imao ja te linije kad sam imao HD 5970. Sad nemam, nit ih je bilo kad sam imao HD 6950. Naravno ako mislimo na isto.