TL-WR340G problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Presli ovi moji sa staticke na dinamicku IP.. pokusao setovati ruter ali ne prolazi verifikaciju:

    [​IMG]

    Zna li neko moguci razlog ? Jedino nisam koristio originalni CD, ne znam gdje je pa sam skinuo sw sa neta mada sumnjam da je do njega.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Pomogao jedan lik, ako neko jos zapne, u LAN-u promjenio opseg adresa sa 192.168.1.x na 192.168.15.x.. ugasio modem i ruter pa upalio prvo modem. Nakon sto je uspostavio vezu upalim ruter i dodje signal.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    koji je kod tebe isp?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hmm kod mene isti router sve na defaultu samo uradio onaj next next tutorijal, napravio pppoe, automatski sam dodijeljuje ip adrese bilo preko lan kabla bilo preko wlana, zaštitio wlan i sve radi ko doksa. Isto tako dinamička IP. Zna router poblesaviti jednom u pola godine tada opalim samo reset čačkalicom i sve isponova. Al ne diraj ništa ako sad radi.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    veki81 - Telekabel: http://tin.ba/

    forzamilan - Ok ali PPPoE je npr za ADSL, trebaju mi korisnicki podatci sa sifrom i imenom. Resetovao sam i ja ruter ali nije pomglo nego lik veli, ako sam dobro shvatio, navodno da se radi o konfliktu dodjeljivanja IP adresa izmedju modema i rutera, identican opseg ili kako li vec pa je to bio prob.

    Da, sada fercera kao i prije.