torrent prekida internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pufnasti, Feb 17, 2010.

  1. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    nisam nasao odgovor na moj problem,precackao sam cijeli internet. stvar je u tome sto mi skidanje torrenta odmah uspori ineterent i prekine na par sekundi
    pa onda pojacava brzinu interneta,pa opet smanjuje i tako konstantno. kada iskljucim utorrent ili bitspirit ili slicne programe za skidanje p2p sve radi normalno.
    brzina je konstantna i stabilna.

    help pls!!!
     
  2. GW

    GW Moderator

    Sasvim normalna pojava. Bittorrent protokol je vrlo dobar u iskorištavanju mrežnih resursa pa ostalim aplikacijama ne ostane gotovo ništa.

    Moguće je i da ti bittorrent aplikacija preoptereti router (tj. NAT tabela puna i router blokira).

    U svakom slučaju, limitiraj upload/download u bittorrent aplikaciji ili je isključi skroz kad ti zatreba propusnosti.
     
  3. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    hvala na brzom odgovoru.

    pokusao sam to sve.
    1. ogranicio sam brzinu na 50KB/s ,ali brzina ne dostigne ni 20KB/s i pocne opadati
    2. ogranicio sam broj globalnih konekcija na 50 i broj konekcija po torrentu na 40,al ista stvar.

    jel postoji neka mogucnost da se to sanira ili neki program koji ima bolju kontrolu da se podesi da nebi doslo do toga?
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koji ruter i koji isp
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako koristis neki firewall moguce da on zeza. Mene je zezao Eset Smart Security.
    Setup - Advanced setup - Web access protection - HTTP - Web browsers - staviti (crveni) x na utorrent.exe.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Također sam imao probleme sa Eset FW i torrent klijentima.