TP LINK TD-W8901G i statične IP adrese u LANu.

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Dec 3, 2013.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da uradim IP to MAC binding da imam statične IP adrese za sve uređaje konektovane na ruter? Ja ne vidim opcije u ruteru.

    Kad god upalim HTPC ne mogu da kontrolišem XBMC preko telefona jer uvijek dobijem novi IP.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Zar ne mozes na njemu postaviti static IP? U windowsu mislim.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mislis preko TCP/IPv4?

    Zeza me wireless kartica, moram unjeti pjeske u postavkama rutera.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ako mozes cekati do veceras pa ti objasnim.Na putu sam sad jbg nisam uz racunar.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pregledao sam manual tog routera, i nema opcije za rezervisanje IP adresa po MAC adresama (izuzev ako to nije uradjeno u nekoj novijoj verziji firmware-a pa manual nije prilagodjen), tako da je jedini nacin ukucavanje staticnih adresa na postavkama NIC-a uredjaja, a istovremeno bi bilo pozeljno da podesis DHCP pool na routeru da ti dodjeljuje IP adrese u kojima se nece nalaziti one koje si podesio na mreznim karticama uredjaja (ili jednostavno iskljucis DHCP na routeru), da ti se ne bi desilo dupliranje adresa (lupam ti na PC podesio 192.168.1.67, i dodje ti jaran u goste, pustis mu mobitel na WiFi, i DHCP routera mu dodjeli istu IP).