TP Link TL-WR743ND Ver 2.0 DDWRT

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kolinsb, Jun 18, 2015.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raja. Je li iko flasao ovaj router sa DDWRT firmware-om? Na njihovom FTP-u nadjoh firware na WR743NDV1 ali ne vidim da ima za WR743NDV2. Takodjer na netu nadjoh da je V2 odgovara po hardware-u sa 741ND V4...
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Nebitan mi je dd-wrt za 743DN vishe :) situacija je ovakva. Imam 2 TP Link routera. Jedan je 740N a drugi je 743DN. 740N je u router modu (zakacen na ADSL router, net je tu....), a 743DN radi kao client i kaci se na 740N. na tom 740N je Mode= n only, Channel width=40MHz. Razmak izmedju routera je cirka 3m :) nema sta im nisam radio (mijenjao mod na bgn, mixed, channel width na auto, 20MHz, region, kanale...), ali ne mogu na ebenom n standardu izvuci vise od 35Mbps u file transferu izmedju 2 PC-a spojena na LAN portove ta dva routera. Jesu li ovo toliko loshi uredjaji ili je na n standardu samo navikano 150Mbps? Ne ocekujem ja 150Mbps, ali ocekujem 70-90Mbps... Da li neko ima slican scenario kao ja, i kakva je situacija? Tnx :)
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Onako usput pitanje a kakvi su HDD u tim masinama, read/write mogucnosti?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koji to danas HDD ne moze pisati/citati 10MBps??? :) jedan je PC sa i7 160GB HDD 7200rpm, drugi je laptop Lenovo R51 cini mi se, 80GB 5400rpm. Identicna situacija je u OBA smjera, tako da sam HDDova kao problem iskljucio.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moja dva kompa su spojena na 740n i kad prebacujem filmove s jednog na drugi ide 11MB/s sto skoro 100Mb/s
    Znaci nije do hardwarea.

    Edit
    A kad se laptopom spojim preko wifi i prebacujem filmove onda ide duplo sporije. 5 do 5.5MB/s
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    u kojem modu ti je AP, a u kojem ti je modu kartica kad se spoji na AP?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemam ja pojma sta ti mene pitas.

    Uglavnom antena mi je 5ghz mikrotik neka i iz nje kabal ide u router u wan port,kompovi su spojeni kablovima na lan portove a laptop naravno bezzicno. Router je konfigurisan ono najbrzim mogucim nacinom,nikakvog specijalnog stelovanja nije bilo.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    e pa to sam te pitao :) da li mode: n only, bgn mixed, bg, g only.... ali eto skontali smo u cemu je kvaka. Znaci 30-40Mbps koliko sam ja izvlacio je maximum za ovaj uredjaj, iako svi to reklamiraju kao 150Mbps, a kasnije i 300Mbps bla bla... u praxi je to jako slabo, jos uvijek :(