Tražim LGA775 konfiguraciju (Sarajevo)

Discussion in 'Računari i komponente' started by hurmash1ca, Mar 18, 2015.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Poz narode,
    Imam malo čudan zahtjev, treba mi LGA775 konfiguracija sa pločom koja može podržati C2Q Q6700. Naime, ne znam jel mi otišla ploča, procesor ili grafa, treba mi kompatibilna konfiguracija da sve istestiram.

    Ako ima neko voljan da posudi neki kompjuter iz ovog doba (LGA775) na dan (spreman sam platiti, naravno), uz mogućnost da neku od komponenti otkupim, neka se javi. Prilično je hitno jer imam tonu podataka i poslova koje moram završiti relativno brzo.
     
  2. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Ako se ne snadjes do subote dodji do mene pa cemo vidjeti odmah gdje je kvar.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pp
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ponuda još stoji, ako ima neko da danas može staviti komp na raspolaganje. Kolega elvirbej može tek za vikend a ja bih želio da to riješim još večeras.
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    Procesor ne može pregoriti,može samo matična ili grafička.Zbavi drugu grafiku,ako ne upali onda je do ploče.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A i ako je graficka, ploca bi trebala imati beep za to. Tako da ti teoretski ne treba nista da skontas do cega je.
    Izvadis graficku, provjeris beepove, usput pogledaj kondenzatore na ploci. Moze biti da ne boota i zbog rama.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Procesor može pregorit jer sam cackao hladnjak neki dan i stavio sam paste ko na vrh igle.
    Zvucnika za beepove nemam :lol:
    Probao drugu grafu, neće, ali nisam toliko siguran da je matična riknula da bih se zaletio da uzmem drugu odmah. RAM je OK.

    Uglavnom, treba mi matična i procesor, bez grafe cu i moći jer sam posudio od juke
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tesko cpu moze pregoriti, postoje mehanizmi zastite, prvo throotlanje, pa onda thermal shutdown.
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja nikad nisam čuo za slučaj da procesor pregori,pogotovo neki LGA.Da ga udariš čekićem opet će radit.Nema veze ako si stavio malo paste,ja je nisam stavljao godinama i procesor opet radi.Jedino što možeš probat,je da ga opet fino staviš,jer je moguće da ga nisi kako treba ugradio.Ako ne upali onda je 100% ploča.
    Čak i ako se zaletiš i uzmeš ploču bezveze,uvijek je možeš prodat onoliko koliko si platio jer su one uvijek na cijeni.

    Edit.
    Evo ti preporuke za ploču.Ovo je kolega Walter sa foruma,extra lik sa njim poslovao nebrojeno puta,vjerovatno se sa njim možeš dogovorit da ti vrati pare ako se ispostavi da nije do ploče.

    http://www.olx.ba/artikal/16411593/mati ... 75-socket/
     
  10. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Sta moze zeznuti proc. Imam neki i5 probao ga na vise maticnih, nema sanse da boot-a. Sve druge komponente su ok. Nema vidljivih fizickih ostecenja na njemu.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nekad dok sam više radio sa računarima statistika je bila 1-2 mrtva procesora na 2000 ugrađenih kod intela, kod AMD-a 3-4 s tim da su po pravilu AMD-ovi više crkavali kasnije.